Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Koty
Grupa otwarta

Kot w trybie Mute
22.08.2014 @19:47:47

~QNAMANmanga    22.08.2014 @19:47:47
Mój kot czasami miaucząc, zapomina używać dźwięków.
Czy jest możliwe, że koty miauczą infra- , lub ultra-dźwiękami?
Czyli w zakresie niesłyszalnym dla człowieka.
Czy mój kot jest uszkodzony?
+KasiaGieron    22.08.2014 @21:22:28
mój ma chrypę i czasami skrzeczy zamiast miauczeć
~0bleblak    23.08.2014 @11:08:04
Moje poza miauczeniem "kwęczkują", chrumkają, zawodzą i również wydają dźwięki niesłyszalne, ale nie słyszałam, żeby nadawały na falach nieuchwytnych dla naszych uszu. Koty mówią sporo swoim ciałem, więc może to "niesłyszalne miauczenie" to tylko dodatek, do tego co właśnie przekazują spojrzeniem np. - również rodzaj reakcji werbalnej, a nam wydaje się, że miauczą bezgłośnie?
ostatnio edytowane: 2014-08-23 11:09:01
_______
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką" Paulo Coelho
*Mathiej    23.08.2014 @11:13:16
Jak dla mnie to normalne Nie zepsuł się, co najwyżej się jeszcze nie nauczył, że ty tego nie słyszysz

Generalnie, koty domowe o wiele więcej wydają dźwięków, niż koty dzikie, bo się uczą, że tylko w ten sposób można się skomunikować z człowiekiem. Koty dzikie, między sobą komunikują się głównie bezdźwięcznie, przez mowę ciała.
_______
De profundis clamavi ad te, Domine
http://www.behance.net/Mathiej
~Thorisas    24.08.2014 @22:13:28
Mój miauczy bezgłośnie gdy się upomina o jedzenie, w momencie, gdy zwracam na niego uwagę nie spełniając jego prośby, to żebym się nad nim zlitowała zaczyna miauczeć coraz bardziej cienko, aż w końcu jego skala chyba się już kończy i w tym momencie miauczy bezgłośnie... i rezygnuje z miauczenia przechodząc do planu B. Więc chyba wszystko z kotem w porządku.
^muzycznygumis    24.08.2014 @22:42:55
Kot w trybie auto
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt