Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Leśne włóczykije
Grupa otwarta

o grupie
Zapraszam wszystkich co kochają las, florę i faunę tego wspaniałego, pełnego życia środowiska i potrafią to przedstawić na fotografii.

właściciel

Chodzisz do lasu?
05.02.2008 @22:43:10

1 2 3 4 Następna strona
~zuziaa    05.02.2008 @22:43:10
Należycie do grupy "Leśne włóczykije". Więc musicie chodzić do lasu. To powiedzcie co was tam ciągnie, czemu tam chodzicie... Dlaczego tak lubicie las?
~zosoholic    11.02.2008 @14:05:00
~ Zapach
~ Tropy
~ Promienie słońca przedostające się przez korony drzew, jak na ikonie grupy
~ Chłód - latem

Spokój, spokój, spokój... Ukojenie. Natura. Zieleń. Odgłosy - muzyka dla moich uszu! Obserwowanie życia zwierząt. Oddychanie wspaniałym powietrzem.
Ładowanie akumulatorów.
~Muscato    12.02.2008 @19:46:44
Las ma przede wszystkim działanie uspokajające i odstresowujące ;p Jest też ciekawym miejscem do fotografii
~uraharu    18.02.2008 @16:12:39
^spokój
^cisza
^zapach
^odosobnienie
^chłód - nie tylko latem ;]
_______
Któregoś dnia rzucę to wszystko
I wyjdę rano niby po chleb
~jar    26.02.2008 @12:20:54
Czemu lubię las? Bo tam cicho i spokojnie, a napewno lepszy niz rom, a i rzeczy do fotografowania wieele I to wlasnie w nim jest piekne
_______
without feels
~asix89    02.03.2008 @02:22:24
W lesie jest niebezpiecznie i za każdym drzewem czai się balladyna z nożem i malinami. To ona dopija każdgo buzona po żulach...
Ale tak na serio to w lesie mozna po prostu odpocząć
~Glorie    02.03.2008 @18:52:59
to co wszyscy - cisza, kontakt z naturą, oderwanie od rzeczywistości, magia.
~Jakubek92    13.03.2008 @15:48:08
kontakt z dziką przyroda
~myszaagata    19.03.2008 @11:03:03
praaaca
~PIELGRZYM66    22.03.2008 @08:08:07
Dlaczego chodzę do lasu?-bo w nim pracuje,bo go znam,bo nie ma dla mnie tajemnic,więc wyszukuje nowe by je odkryć,bo fascynuje mnie od dziecka,
bo.......Dzisiejszy las jakże lubiany i często przez nas odwiedzany,zagospodarowany ręką człowieka,podzielony na oddziały,monogatunkowy i jednowiekowy,zatracony w produkcji drewna,tak bardzo inny od swojej poprzedniczki puszczy i na koniec "śmiertelny",ginący pod piłami drwali .Następnie odnawiany składem gatunkowym dobranym przez człowieka na nowo się rodzi..... i tak średnio co sto lat -ginie i się odradza.
Pierwotna puszcza była nieśmiertelna-trwała.Z czasem puszczańskie olbrzymy kładły się z łoskotem dając miejsce i światło nowym pokoleniom wielowiekowych drzew.Ta mała rana na ciele pierwotnych lasów była niczym innym jak odmłodzeniem swego wiecznego żywota,rządzonego swoimi twardymi prawami-słaby ginie,silny zostaje-do czasu gdy przyszedł człowiek........
Ile trzeba lat ? 100,200 by ten wynaturzony las stał sie puszczą,aby jej prawa doszły do głosu-ma nadzieję i gdzieś w niedostępnych terenach na małych skrawkach leśnej ściółki,przy starym wykrocie,puszcza cichutko i nieśmiało pielęgnuje swoje tradycje,czeka na swój czas,który najprawdopodobniej nigdy nie nadejdzie....
Jest jak zjawa :niezauważalna,rozmyta,która z nastaniem dnia rozpływa sie w porannej mgle....przypomina o sobie:rykiem jelenia,zapachem leśnej ściółki,śpiewem ptaków,pohukiwaniem sowy,tropem żubra.
Spróbuję znaleźć takie skrawki puszczy w Lasach Pszczyńskich i Wam je pokazać,bo wiem..... że pod pniem ściętego drzewa,pod korzonkami starannie wyselekcjonowanych na szkółce sadzonek,między koleinami wyżłobionymi przez koła ciągników zrywkowych-bije tętno pierwotnej puszczy.........dodaje także zdjęcia z dzisiejszych lasów pszczyńskich-nie mniej pięknych...ZAPRASZAM DO MOJEGO LASU
~zosoholic    09.04.2008 @21:16:06
Moja dusza szybuje nad lasem zawsze, gdy uda jej się choć na chwile opuścić ciało.
~aasiaa    10.04.2008 @20:28:45
narobic halasu
...lustrami.

bo tam jest cicho, ladnie, spokojnie. poza tym uwielbiam zbierac grzyby.
_______
'just trying to stay positive.'
~yoowki    18.04.2008 @14:22:57
ja tam sie zgodzę z pielgrzymem tylko ze ja dlatego że kocham las to w nim nie pracuje nie chcę ustawiać drzew w równych szeregach i dawać im stu lat oczekiwania na śmierć pod piłą, nie chcę dzielić na odziały, nadawać skrawkom ziemi numerki i literki. Nie chcę pierwotnej puszczy rzucać w kleszcze systemu który sobie człowiek stworzył. To po prostu nie dla mnie. dla mnie las jest istotą chaotyczną lecz zharmonizowaną. Szkoda że człowiek zniszczył puszczę, dobrze że dba chociaż o LAS.....

do lasu ide wyciszyc sie i pokłonic bukom świętym siwym ze starości
do lasu idę bo lubię zapach igliwia
bo zawsze znajdę tam coś ciekawego
bo szukam sylvana lecz znaleźć nie mogę
bo mam taką fanaberie
bo czuję sie tam bezpiecznie
bo wole las od miasta
bo są tam jagody i maliny i jeżyny
bo w lecie jest chłodno a w zimie jest chrust
bo kocham LAS..........
_______
...noc umarła nastał dzień słońce nad połoniną.....
moje prace są tu po to byś Ty wyraził o nich swoje zdanie....
~ViolettaNowak    07.05.2008 @21:05:49
ooooooooo la boga , i masz Babo placek!
tu są sami moi znajomi, Arek semka, Gotrat siemka, inni siemka,
co tu pisać Wam w sprawie lasu mam ?
Mnie tam tak ciągnie, .....jak wilka do lasu.
Ja jestem po prostu człowiekiem lasu, czuję las i on mnie do siebie przygarnia zawsze jak swoją!
Houk
ostatnio edytowane: 2008-05-07 21:07:47
~Niegagojslawa    08.05.2008 @01:09:15
ja uwielbiam odglos pękajacych gałązek pod stopami, zapach, promienie sloneczne przebijajace sie przez koirone drzew itc
_______
And we all say:
Oh! Well I never! Was there ever
A cat so clever as magical Mr. Mistoffelees!

Oh! Well I never! Was there ever
A cat so clever as magical Mr. Mistoffelees!
~bievalhir    09.05.2008 @19:29:35
bo to inna przestrzeń, inny świat, taki niemal nierealny, błądzenie po lesie jest jak wędrówka w snach
~alskling    13.05.2008 @12:01:30
spokoj , cisza , wtedy czuje ze zyje . .
~dynamika    18.06.2008 @20:50:37
Ja uwielbiam lesna muzyke ciche subtelne trele ptakow polaczonych z pieknym zapachem lesnej sciolki-grzybni ,przeswity - cienie majestatycznych drzew. Poprostu kocham las
~dynamika    20.06.2008 @16:56:52
Znalazlam piekny wiersz mojego ulubionego poety L.Staffa uwazam ze pasuje do naszego watku
WYSOKIE DRZEWA

O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa,
W brązie zachodu kute wieczornym promieniem,
Nad wodą, co się pawich barw blaskiem rozlewa,
Pogłębiona odbitych konarów sklepieniem.

Zapach wody, zielony w cieniu, złoty w słońcu,
W bezwietrzu sennym ledwo miesza się, kołysze,
Gdy z łąk koniki polne w sierpniowym gorącu
Tysiącem srebrnych nożyc szybko strzygą ciszę.

Z wolna wszystko umilka, zapada w krąg głusza
I zmierzch ciemnością smukłe korony odziewa,
Z których widmami rośnie wyzwolona dusza...
O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!

~luuniasta    21.06.2008 @20:35:40

CIEMNY, PACHNĄCY LAS...

Ciemny, pachnący, wielki las!

Ile tu kwiatów, ziół i traw!

Jak złotem ku mnie błyszczy mech!

Ile tu duchów lata w krąg!

Jak błyszczą skrzydła pośród drzew!

O Boże! Cóż za cud i czar!

Sto dębów z wiatrem szumi wraz!

Sto dębów mgłę przerzyna wpław,

złotą, słoneczną, letnią mgłę,

i wonny, świeży wiatru dech

złotych rozwiesił arfę wstąg...

Idzie! o! idzie z ziemi zew,

z pachnącej ziemi, z wonnych par,

idzie i woła, gra i grzmi!

To idziesz ty, to idziesz ty,

o Bóstwo święte, święta Moc!

Matko i dziecko duszy mej!.-

O wonny, święty, wielki las!

O blask, co zdołał ciemność zmóc!

O deszczu światła! lej się! lej!

O święto leśne! Lata czas!,..

KPT : )

Pozdrawiam
Luu. : )
_______
J.W. : )
~dynamika    22.06.2008 @20:41:40
Piekny wiersz
~gotrat    21.07.2008 @22:57:15
Jestem z Was naprawdę dumny. Uwielbiam Was wszystkich i podziwiam zarazem, że w Tym Brutalnym, Skapitalizowanym Świecie, znajdujecie czas na to co najpiękniejsze i najwartościowsze na tym padole, czyli ŻYCIE LASU. Za to że jesteście wrażliwi, uczuciowi, romantyczni i potraficie to pokazać.

Pozdrawiam Was serdecznie. Krzysztof R.
_______
Dziękuję, Zapraszam do grupy" Leśne włóczykije"http://www.digart.pl/grupy/3930/Lesne_wloczykije/
~ivanna    19.08.2008 @14:34:27
Las.... tajemnica...spokój....życie.... tam jest wszystko inne..słychać bicie serca Ziemi... dla mnie to Azyl do końca niepoznany zaskakujący każdym razem inaczej , od nowa...
pozdrawiam wszystkich miłosników włóczęgi... dobrze, ze jesteście!!!!
~wujeksatriani    01.09.2008 @09:38:42
las w październiku z mgłą i ostrym bocznym światłem przez kilka ulotnych minut można zobaczyć rzeczy niezwykłe!
~djacek    30.09.2008 @18:58:06
Las w październiku - kojarzy mi się najbardziej z Puszczą Jodłową (moje rodzinne strony). Zieleń jodeł pięknie kontrastuje wtedy z poczerwieniałymi liśćmi buków. I ten niezwykły szelest pachnącej bukowej ściółki!
1 2 3 4 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt