Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Paulo Coehlo.
Grupa otwarta

cytaty
24.10.2007 @20:45:02

1 2 3 Następna strona
-audreyL    24.10.2007 @20:45:02
wpisujcie najpiękniejsze cytaty! choć wiem ze trudno wybrać, można by cytować całe książki!
~ChouALaCreme    24.10.2007 @21:49:31
no dokladnie !! ja bym musiala cala "weronike... " zacytowac
~Wrrredota    24.10.2007 @21:54:42
Człowiek potrzebuje tego co w nim najgorsze, by osiągnąc to co w nim najlepsze

Ludzie tesknia za całkowitą osmianą, a jednoczesnie pragną, by wszystko pozostało tak jak dawniej

Dobro i zło mają to samo oblicze, wszystko zalezy jedynie od momentu, w ktorym staną na drodze człowieka.

Demon i Panna Prym.
~wampirka000    24.10.2007 @22:27:38
"Miłość nie pyta o nic, bo kiedy zaczynamy się nad nią zastanawiać, ogarnia nas przerażenie, niewypowiedziany lęk, którego nie sposób nazwać słowami. Może jest to obawa bycia wzgardzonym, odrzuconym, obawa, że pryśnie czar? Może wydaje się to śmieszne, ale właśnie tak się dzieje. Dlatego nie należy stawiać pytań, lecz działać. Trzeba wystawiać się na ryzyko."
_______
Staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył..
-audreyL    25.10.2007 @00:18:01
piekne to powyżej
~ChouALaCreme    25.10.2007 @08:03:57
wapmirka000 pojechalas z tym cytatem rewelacja
+SylwiaNowicka    25.10.2007 @16:39:12
"Wreszczcie jak radziła moja babka,położe na nocnym stoliku rozwarte nożyczki,które odetną koncówke snu. Nazajutrz spojrze na nożyczki z odrobiną żalu. Muszę jednak przystosować sie do tego świata.Inaczej zwariuje".
Czarownica z Portobello.
ostatnio edytowane: 2007-10-26 06:26:11
~wampirka000    25.10.2007 @21:02:14
a to moze coś jeszcze na osłodę
"Oczekiwanie. Pierwsza lekcja miłości, jakiej się nauczyłam. Dzień dłuży się w nieskończoność, snujemy tysiące planów, prowadzimy sami ze sobą wymyślone dialogi, przyrzekamy się zmienić - i trwamy w niepokoju aż do nadejścia osoby, którą kochamy. A kiedy jest wreszcie obok, to brak nam słów. Bowiem długie godziny oczekiwania wywołują napięcie, napięcie przekształca się w lęk, a lęk sprawia, że wstydzimy się okazać własne uczucia."
_______
Staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył..
-audreyL    25.10.2007 @21:12:46
piszcie jeszcze z czego too:D
~CogitoErgoSum    26.10.2007 @16:44:23
i powoli wszystko, co wydawało się skomplikowane, staje się proste. a wojownik jest szczęśliwy.

/paulo coelho 'podręcznik wojownika światła'/
~marcelka89    26.10.2007 @17:04:39
"Umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiaru pułapki, śmierć zdaje się być jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie. "
Paulo Coelho

_______
nie mów hop bo sie wypierdolisz.
~Kate18    26.10.2007 @22:32:39
"nikt nie poświęca w ofierze najcenniejszej rzeczy,jaką posiada:miłości"
czarownica z Portobello
_______
trzeba mieć w sobie wiele miłości,
aby nasza krytyka skierowana przeciwko innemu człowiekowi
wyszła mu na dobre
~Kate18    26.10.2007 @22:34:37
"miłość nie jest nawykiem, zobowiązaniem, ani długiem. nie jest tym, czego nas uczą romantyczne piosenki.miłość po prostu jest.bez definicji.kochaj i nie żądaj zbyt wiele.po prostu kochaj"
czarownica z Portobello
_______
wyszła mu na dobre
~Kate18    26.10.2007 @22:36:25
"kiedy nie miałam już nic do stracenia,dostałam wszystko. kiedy o sobie zapomniałam,odnalazłam samą siebie"
11minut
_______
wyszła mu na dobre
~Kate18    26.10.2007 @22:37:38
"bronić się przed namiętnością,czy ślepo jej ulec?co jest mniej niszczycielskie?nie wiem"
11minut
_______
wyszła mu na dobre
~Noisy    28.10.2007 @16:20:50
"Kiedy kochamy, to stajemy się częścią stworzenia. Kiedy kochamy, nie potrzebujemy wcale rozumieć co się dzieje dookoła, bo wtedy wszystko dzieje się w nas samych i wtedy nawet człowiek może przemienić się w wiatr..." - Alchemik.
Ech... sporo sentymentów mam z tym cytatem,
~Maryy    28.10.2007 @18:43:04
Miłość jest chorobą, z której nikt nie pragnie się wyleczyć. Tego kogo dotknęła, nie chce wrócić do zdrowia, kto cierpi z jej powodu, nie szuka lekarza. / Zahir

Nie warto niczym się przejmować, tylko żyć tak, jakby dziesiejszy dzień było pierwszym (lub ostatnim) mojego zycia. /Jedenaście minut

Wszystko jest jednym. / Alchemik

Każdy ma prawo marzyć inaczej. / Alchemik
~KieszeniePelneSlonca    30.10.2007 @10:06:35
Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.

Nikt nie może uciec przed głosem własnego serca.

Co jest najśmieszniejsze w ludziach:
Zawsze myślą na odwrót: spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
_______
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
~Wanderlust    31.10.2007 @17:34:23
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się byśmy mogli spełnic nasze marzenia" /Alchemik
~czapka    01.11.2007 @08:53:45
Co jest najśmieszniejsze w ludziach:
Zawsze myślą na odwrót: spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.

Być jak płynąca rzeka

Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A Ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość.

Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

Nikt nikogo nie traci, bo nikt nikogo nie może mieć na własność. I to jest najważniejsze przesłanie miłości - mieć najważniejszą osobę na świecie, ale jej nie posiadać.

11 minut
_______
diabeł tkwi w sutkach
~agsa    01.11.2007 @20:16:32
Bywa czasem, że ogarnia nas bezgraniczne uczucie smutku, którego nie potrafimy opanować. Spostrzegamy, że magiczna chwila tego dnia dawno już minęła, a my jej wcale nie wykorzystaliśmy. A wtedy życie jakby ukrywa przed nami cały swój kunszt, cały urok.
Powinniśmy zawsze słuchać małego dziecka, którym niegdyś byliśmy - i które wciąż w sobie nosimy. Ono dobrze wie, co to są magiczne chwile. I clić często udaje nam się zagłuszyć jego płacz, to jednak nigdy nie zdołamy stłumić jego głosu. /Na brzegu rzeki Piedry usidłam i płakałam
~Wanderlust    08.11.2007 @16:26:51
"Pewien człowiek wędrował ze swym koniem i psem. Zaskoczyła ich burza i schronili się pod ogromnym drzewem, w które uderzył piorun i wszyscy zginęli. Jednak człowiek ów nie zorientował się , że opuścił juz ten świat i podjął na nowo wędrówkę ze swoimi towarzyszami .Czasami umarli potrzebują trochę czasu , by uświadomić sobie nową sytuacje.
Człowiek , koń i pies wspinali sie mozolnie po zboczu góry. Byli zlani potem i umierali z pragnienia , bo słońce grzało niemiłosiernie. Na zakręcie dostrzegli wspaniałą bramę, całą z marmuru, prowadzącą na wyłożony bryłami złota plac, gdzie biło źródło krystaliczne czystej wody. Wędrowiec zwrócił się do strażnika pilnującego wejścia:
- Witaj
-Witaj wędrowcze !
- Powiedz mi , cóż to za piękne miejsc .?
-To niebo .
- Jakie to szczęście ,że trafiliśmy do nieba! Jesteśmy bardzo spragnieni.
- Możesz wejść i napić sie do woli - odrzekł strażnik, wskazując źródło.
-Mój koń o pies także są spragnieni.
-Bardzo mi przykro , ale tutaj zwierzęta nie maja prawa wstępu !
Wędrowcowi bardzo chciało się pic , ale nie zamierzał opuszcza w biedzie swoich przyjaciół. Z żalem podziękował strażnikowi i ruszyli w dalszą drogę. Wspinał się jeszcze bardzo długo i całkowicie już wyczerpani dotarł do starych, zniszczonych wrót prowadzących ku polnej drodze wysadzonej drzewami. W cieniu nieopodal leżał człowiek z głową przykrytą kapeluszem.
- Witaj -odezwał sie wędrowiec.
Wyrwany ze śni mężczyzna skinął tylko głową.
-Umieramy z pragnienia , ja, mój koń i mój pies.
-Pośród tych skał znajdziecie źródło. Możecie tam pic do woli .
Kiedy już wszyscy ugasili pragnienie, wędrowiec podziękował nieznajomemu.
-Wracajcie tu , kiedy tylko przyjdzie wam na to ochota.
- Powiedz mi jak nazywa się to miejsce?
- Niebo !
-Niebo? Przecież strażnik marmurowej bramy powiedział , że niebo jest tam !
- Tam nie było niebo tylko piekło.
Wędrowiec poczuł sie zbity z tropu .
- Nic z tego nie rozumiem . Jak mogą piekło nazywać niebem ? pewnie niejeden człowiek dał sie oszukać!
- Tak naprawdę to oddają nam wielką przysługę, bo tam zostają wszyscy, którzy są zdolni porzucić w biedzie swoich najlepszych przyjaciół..."
/Demon i panna Prym
~LadyMadlene    10.11.2007 @21:44:49
nie wiem czy ktoś już to tu pisał ale:

"Kiedy nie miałam nic do stracenia dostałam wszystko"
"Kiedy o sobie zapomniałam odnalazłam samą siebie"
"Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość stałam się wolna.." /11 minut

dla mnie jest to piękny cytat ponieważ mówi prawdę, sama przeżyłam te słowa...
pozdrawiam
_______
naiwny świat...
~evaaa    25.11.2007 @22:59:21
"... Wielki problem zatrucia goryczą polega na tym, że uczucia takie jak nienawiść, miłość, rozpacz, entuzjazm, ciekawość, również znikają. Po pewnym czasie zgorzkniałemu nie zostaje już żadne pragnienie. Nie ma ochoty ani żyć, ani umierać i w tym tkwi cały szkopuł.
Dlatego zgorzkniałego zawsze fascynują bohaterowie i szaleńcy, bo oni nie boją się ani żyć, ani umierać. I bohaterowie, i szaleńcy nie zważają na niebezpieczeństwa, i nawet gdyby cały świat ich ostrzegał, żeby nie szli dalej, nie posłuchaliby nikogo. Szaleńcy popełniają samobójstwo, bohaterowie stają się męczennikami w imię sprawy. Zgorzkniały całe dnie i noce roztrząsa absurd i chwałę dokonanych przez nich czynów. Jest to jedyny moment, gdy zdobywa się na odwagę, by przeskoczyć własne mury obronne i zerknąć na zewnątrz, ale szybko się męczy i wraca do swojej codzienności ..."

Weronika postanawia umrzeć.
~dorthe    28.12.2007 @15:37:29
Nie wiem czy ktoś już to napisał...ale zaryzykuje :P

"Coś mi mówi, że jestem o krok od podjęcia błędnej decyzji,
lecz błędy też są sposobem działania.
Czego świat ode mnie chce?
Żeby nie ryzykować, wrócić do punktu wyjścia,
bez odwagi powiedzenia życiu "tak"? "

Jedenaście minut
_______
" Każda przeżyta chwila ma swoje znaczenie, bo bez niej nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy "
1 2 3 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt