Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Łódź
Grupa otwarta

o grupie
ŚWIAT - EUROPA - POLSKA - ŁÓDŹ

proste chyba,
miasto w centrum tego Państwa.

Jesteś z łodzi, to dołącz,
byłeś i się zachwyciłeś,
również zapraszamy.

osoby które mają ważną wiadomość do grupy Łódź - kontakt via jakubwozniak(at)vp.pl

właściciel

wystawa łódzkich digartowiczów
06.11.2007 @15:52:18

1 2 3 4 Następna strona
+Kubek    06.11.2007 @15:52:18
narazie luźny pomysł.
jak to widzicie?
jakie mamy możliwości na zorganizowanie takiej wystawy?
czy byliby chętni do udziału w takim przedsięwzięciu?

interesują mnie głównie wasze pomysły, znajomości, możliwości zorganizowania pomieszczeń wystawowych, samej wystawy, ewentualnych sponsorów itp.

z mojej strony mogę zadziałać w kierownictwie diga, dogadać się z łodzkimi modami (jest ich kilku), dowiedzieć się czy np Uniwerek nie chciałby w takim przedsięwzięciu pomóc. Dodatkowo mam jeszcze zaplecze w postaci serwisu fabrykancka.pl, który wprawdzie jeszcze nie ruszył ale myślę że stanie się to niedługo.

na początek można pomyśleć bardziej nad czymś co da nam bodźce do organizacji takich eventów w przyszłości, czyli wystawa bardziej prezentująca nasze prace aniżeli jakaś konkretna, tematyczna wystawa.

p.s. odpowiedzi "jestem na tak" będę kasował interesuje mnie co faktycznie macie do powiedzenia na ten temat.

p.p.s. aha, z góry uprzedzam że jako pomysłodawca, będę w stanie w ograniczonym stopniu się w to zaangażować, więc fajnie byłoby gdyby ktoś byłby w stanie fizycznie pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia, o ile wogóle znajdzie odzew i dojdzie do skutku
ostatnio edytowane: 2007-11-06 15:54:15
_______
http://craftysantiago.com
^eMelody    07.11.2007 @09:27:02
Ja osobiście nie uważam, żeby MOJE prace szczególnie nadawały się na pokazywanie publiczne w sensie wystawy, ale przedsięwzięcie mi się podoba i jestem chętna do współpracy i pomocy, tym bardziej, że Łódź potrzebuje artu. Mam trochę możliwości załatwienia pewnych spraw - przede wszyskim lokal + ew np nagłośnienie tej sprawy w mediach, jednak najpierw miło by było zastanowić się nad tym jak miałoby to wyglądać. W jakiej formie ta wystawa, czy na ulicy, czy w jakimś klubie, lokalu. Jak to nagłośnić. Czy to ma być większy event, czy undergroundowy. Z doświadczenia wiem, że ze sponsorami wcale nie jest tak łatwo, chyba, że ktoś ma znajomych na wysokich stanowiskach. Trzeba by bylo przygotować umowy dla sponsorów itd itp. No i przede wszystkim ilu byłoby chętnych do pokazania swoich prac? Jedyna przeszkoda, to mój baaardzo ograniczony czas, ale służę pomocą.
_______
???
+Kubek    07.11.2007 @10:59:30
mówiąc o lokalu masz na mysli jakiś konkretny?
^eMelody    07.11.2007 @11:37:21
mam ew dostep do paru konkretnych, tylko pyt. w jakim stylu ma byc ten lokal..to b. ważne
_______
???
+Kubek    07.11.2007 @12:02:45
fajnie by było się wystawić w jakims loungowo-chilloutowym klimacie z jakimś bicikiem w tle. tak żeby ludzie chcieli tam chwilę posiedzieć, nie tylko ze względu na wystawę.

z w/w powodów nie widzę za bardzo sensu uderzania do Łódź Art Center, chociaż podejrzewam że tam byłaby największa szansa się wystawić.
ostatnio edytowane: 2007-11-07 12:05:36
_______
^eMelody    07.11.2007 @20:42:39
"fajnie by było się wystawić w jakims loungowo-chilloutowym klimacie z jakimś bicikiem w tle. tak żeby ludzie chcieli tam chwilę posiedzieć, nie tylko ze względu na wystawę." jestem za pomyślę...

..tylko narazie to widzę, że zainteresowanych brak...
_______
???
+Kubek    07.11.2007 @23:50:18
być może dlatego że mało osób tu zagląda. myślę że trochę czasu minie zanim ludzie przyzwyczają się do grup. zwłaszcza ci co na dzien dobry zapisali się do 78278 na raz

rozpuszcze wici. jak będzie jakaś odpowiedź to się wrzuci niusa albo info na głównym forum.
~konradciok    08.11.2007 @11:53:58
wydaje mi się, że stosunkowo łatwo byłoby dotrzeć do:

a) 102
b) piano
c) bagdad

ja mogę na 100% załatwić miejsce w Poleskim Ośrodku Sztuki, tam jest taka kawiarnia, gdzie organizuje się wernisaże, a tak się składa, że mam tam dojścia. No i możliwe że małe dofinansowanie możnaby stamtąd ogarnąć.

co do osób które miałyby się prezentować - Kubek, możnaby po prostu powysyłać do konkretnych osóc coś w rodzaju zaproszeń. Ale to dopiero wtedy, gdy będziemy mieli jakieś konkrety co do pieniędzy np. Czyli a) uniwerek, b) np. Gazeta Wyb., c) nie wiem, na przykład do manufaktury możnaby udeżyć, co myślisz?

hm?
_______
http://www.konradciok.dl.pl - portfolio

fotografia ślubna: http://foto-slubne.info

+kret    08.11.2007 @12:00:31
mozna by sie skontaktowac z łódźart center teraz nie mam czasu spruboje w nocy.
Kuba jak Ty znajdziesz czas to wez sie odezwij do qrki wodnej aka ola ona tma cos dziala

pozdro
+Kubek    08.11.2007 @12:00:48
na pewno ludzi trzeba będzie jakoś zachęcić. nie ma co się rzucać na żywioł, jak się uda dopiąć wszystko organizacyjnie (miejsce, sprzęt) to potem już z górki. dowiaduj się zatem.

ja ze swojej strony mogę zagwarantować oprawę muzyczną gdyż kilku fajnych ludzi z tej branży znam, dodatkowo mam fajny pomysł jak taką muzę można wpleść w całość wystawy.

@Kret: Łódź Art Center spoko, ale widzę to bardziej jako patronat niż organizator samej imprezy. jakoś nie widzę kameralnej wystawy prac w tych pofabrycznych halach...
ostatnio edytowane: 2007-11-08 12:02:02
_______
+kret    08.11.2007 @12:03:24
mzoe ise uda zrobic nie kameralnie :D

dobra spadam na malarstwo
~EwaJaworska    08.11.2007 @12:24:28
ja jestem za mimo iż dopiero się do Was zapisałam Pozdrawiam łodziaków
~jarreek    08.11.2007 @13:27:53
teraz się to miejsce nie nadaje ale jak by galeria byłaby zorganizowana na wiosnę to może ten park gdzie była wystawa ziemia z nieba czy jakoś tak
_______
Straszne się tu chamstwo zjeżdża z całego świata. Kasza niedogotowana.

+Kubek    08.11.2007 @13:52:08
jarek, myślałem raczej o wystawie w pomieszczeniu zamkniętym. najlepiej takiej ekspozycji 1-2 tygodniowej. fajnie by było gdyby prace sobie powisiały
+Kubek    08.11.2007 @14:47:41
bicik w tych klimatach http://www.bossanoga.pl/muzyka/Novika%20live%20@%20Brama%20Jazz%20Cafe.mp3

oczywiście nic na sztywno. narazie teoretyzuję zbieram pomysły i badam możliwości.
+Kubek    08.11.2007 @15:04:58
myślę że bez selekcji prac się nie obędzie. ogólnie to w 100% zgadzam się z tym co napisałaś.
+robertgt    08.11.2007 @23:06:57
proponuję Kino Charlie - właściwie to miałem podobny zamysł, aby tam zaprezentować prace łódzkich digartowiczów.
_______
czepiam się czasem conieco ...
w mooncruise magazine VOL1 / #23 (http://www.mooncruise.com/shell.html - jako RoberT
~Damian23    08.11.2007 @23:53:57
Fajna inicjatywa.
Co do miejsca to uważam, że jakiś pub gdzie można puścić muzyczkę, rozwalić się na kanapie ze znajomymi i napić się dobrego piwa (ew czegoś innego) i przy okazji zobaczyć co łódź ma do pokazania.

+ wystawa będzie dotyczyła tylko foto, malrstwa, plakatu czy np dla webdesignu też by się coś znalazło ? chodziaż pewnie i tak nie przejdę selekcji, hehe :D

Ogólnie rzecz biorąc jestem za, z ciekawością będę śledził ten topic
_______
Lans i freelance
~mzart    09.11.2007 @01:43:16
gratki za świetny pomysł i zgadzam się, że bardzo ciekawym miejscem na to jest Kino Charlie, można by przy dużym zainteresowaniu digartowiczów zrobić coś takiego nie tylko w jednym miejscu, np. w Kinie Charlie plus w pubach, w których na pewno świetnie wkomponowałby się klimat np. Noviki którą podałeś
~rekinek74    09.11.2007 @12:40:23
Dzięki Kubek za linka do tego wątku. Ja niestety nie mam takich możliwości, żeby zorganizować miejsce. Mam też niestety mało czasu, ale w pełni popieram projekt i mogę służyć pomocą w jakimś innym zakresie. Jestem jednak ciekawa kryteriów dobierania prac. ^Ssselena napisała o różowych panienkach. Ja właśnie maluję panienki (no może nie różowe) i co? To jest bee, a projektowanie jest OK? Jakbym słyszała moich profesorów na ASP. Chyba, że takie wystawy będą tematyczne i cykliczne. Jedna prezentacja będzie dotyczyła webdesignu inna plakatów a jeszcze czego innego. Fajnie jakby można było pokazać naszą różnorodność. Jedni rysują, inni zajmują sie projektowaniem a jeszcze inni zajmują sie grafiką warsztatową czy malarstwem. Dobrze byłoby to pokazać.
ostatnio edytowane: 2007-11-09 12:42:50
_______
Jeśli wydaje Ci się, że wiesz wszystko to masz rację ..... wydaje Ci się.
+Kubek    09.11.2007 @18:20:48
Kino Charlie jest w tej chwili najbardziej prawdopodobną lokalizacją wystawy, aczkolwiek nie rozglądałem się jeszcze powysyłam maile, podzwonię, zobaczymy.

ja ze swojej strony na wstępie mogę zagwarantować miejsce na powieszenie jakiejś stronki informującej o wystawie i hosting mailowy (o ile takie coś będzie wogóle potrzebne).
~mzart    09.11.2007 @19:54:19
a co sądzicie o zróżnicowaniu danych galerii, można by zorganizować dodatkowo pewne akcje jak np. łódź nocą itp. lub np. do pubu 102 przygotować specjalnie galerie związaną z liczbą 102, co wiązałoby się na pewno z dodatkowym zaangażowaniem, mianowicie z porobieniem dodatkowych zdjęć na daną akcję, myślę że mogłoby to świetnie wypaść, w końcu jest tutaj ogrom naprawdę zdolnych ludzi co o tym myślicie?
+Kubek    09.11.2007 @22:12:16
myślę że na wystawy tematyczne przyjdzie czas kiedy uda nam się zorganizowac wystawę ogólną. wtedy szlaki będą już przetarte i na pewno większe zainteresowanie ze strony grafików/fotografów uczestnictwem w czymś takim
~abotak2    09.11.2007 @23:25:22
ok, co do miejsca, ktoś rzucił bagdad- myślę, że mogłabym spróbować coś tam załatwić.
jeśli pracuje tam mój kolega, to może jeszcze w cytrynie- w końcu fajne kino, nie? i porządni ludzie tam chodzą^^

co do wystaw tematycznych- myślę, że na to za wcześnie, jak już uda nam się cokolwiek zorganizować, to będzie dobrze. wybierze się najlepsze prace i powiesi- nie wymyślajmy za dużo jak na pierwszy raz.
_______

~bartekwiktorowicz    09.11.2007 @23:40:05
popieram damiana23 jesli chodzi o webdsgn, plakaty, moze cos z tego byc?
1 2 3 4 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt