Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

WiedźmiN
Grupa otwartao grupie
Zapraszam wszystkich rysownikow i nie tylko do brania udziału w bitwach (concept-art, ilustracja) EsCAB (Sword Concept-Art Battle) rozgrywających się w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego.


właściciel


moderatorzy


Propozycje tematów na bitwy
21.05.2008 @00:33:08

^marekszymczak    21.05.2008 @00:33:08
Tutaj możecie zamieszczac swoje pomysły na tematy do bitew EsCAB. Jeśli ktoś ze zwycięzców bitwy miał problemy z wymyśleniem tematu może posłużyc się którymś z tych zaproponowanych w tym wątku

btw - co innego jak taka osoba wchodzi na taki wątek w nadziei znalezienia czegoś ciekawego, a tu zonk... pusto
_______
Bitwy konceptartowe w grupie Wiedźmin http://www.digart.pl/grupy/4551/przeedytowane.html
^marekszymczak    15.06.2008 @20:15:23
Temat: Codringher i Fenn
Kategoria: Chara design/ Illustration

Napis na szyldzie głosił: "Codringher i Fenn, konsultacje prawne". Geralt jednak wiedział aż nadto dobrze, że to, co robili Codringher i Fenn, miało z reguły nad wyraz mało wspólnego z prawem, sami zaś partnerzy mieli mnóstwo powodów, by unikać jakiegokolwiek kontaktu zarówno z prawem, jak i jego przedstawicielami.

Codringher, niewysoki, szczupły i szpakowaty, o niezdrowej cerze człowieka rzadko przebywającego na świeżym powietrzu.
Fenn, kaleki wspólnik Codringhera, jeździ na wózku (fotelu z kołami), kareł o dużej głowie i wąskich ramionach.

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie obu postaci. Mogą znajdowac się w swoim biurze, bibliotece. Praca może byc ilustracją przedstawiającą jakąś scenę z ksiązki, ale może też byc czystym konceptartem, warunkiem tego jest pokazanie postaci w całości, bez żadnego zacieniania ciała.
_______
Bitwy konceptartowe w grupie Wiedźmin http://www.digart.pl/grupy/4551/przeedytowane.html
^marekszymczak    25.06.2008 @14:41:10
Temat: Scoia'tael
Kategoria: Chara design

Scoia'tael - Nieludzcy buntownicy zwani także Wiewiórkami. Walczyli przeciwko wszelkim ludziom w północnych krajach, jako powód podając niezadowolenie z rasizmu i dyskryminacji nieludzi. Trzon Wiewiórek tworzyły elfy, ale także spotykało się wśród nich niziołki oraz krasnoludy. Scoia'tael były podzielone na komanda które składały się z kilku bądź kilkunastu bojowników, a większe komanda niż kilkunastoosobowe były bardzo rzadko spotykane i jak już takie powstawały to chwilowo na czas bitwy, bądź do jakiegoś zadania specjalnego. Scoia'tael były sprzymierzone z Nilfgaardem. Znakiem rozpoznawczym wiewiórek był ogon wiewiórki przypięty do czapki, bądź innej części ubioru.

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie postaci elfa, krasnoluda czy niziołka należącego do Scoia'tael. Bardziej ambitni mogą zaproponować na jednej pracy projekt postaci z każdej rasy.
_______
Bitwy konceptartowe w grupie Wiedźmin http://www.digart.pl/grupy/4551/przeedytowane.html
~Sol    21.09.2008 @14:37:50
Scoia'tael fajny pomysł grupa fajnie się rozwija, może by tak jakieś bardziej znane postacie zaproponować na tematy bitew? Np. Bonhart, Iskra, Toruviel, Pavetta, Triss. Napewno byliby chętni
_______
sprzedaję łobrazki.
~Lorin    22.09.2008 @02:13:15
a może by tak kikimorę?
przepraszam, że nie wklejam cytatu... ale jest noc... nie chcę się szwendać po pokojach dworzyszcza, w którym obecnie jestem, w poszukiwaniu książki...
jeszcze nacisnę klamkę nie tej komnaty i jakowyś wąpierz mnie ucapi...

_______
Errare humanum est
RadioMaryja - radio ma głośnik, nie ryja... :-P
~mrocznaewa    09.06.2009 @22:02:56
z racji deficytu tematów postanowiłam rzucić kilka na szybko.

-krasnoludy (ilustracja czyli postać lub postaci w jakimś typowym dla niej środowisku)

-portret konny (czyli dowolny bohater na swoim ukochanym wierzchowcu - np.Geralt na Płotce i tak dalej, i tak dalej... jest więcej przykładów, poszukajcie ; ))

-Zerrikania i jej mieszkańcy (temat do bardzo szerokiej interpretacji)

-Pod Misiem Kudłaczem - scenka rodzajowa ^^

-Wiedźmińskie medaliony - dizajn medalionów wszystkich bądź też wybranych szkół wiedźmińskich
~zarny    17.06.2009 @23:37:52
A może bitwa magów? Niemało było takich pojedynków czy całych bitew u Sapka, a dają przecież duże pole do popisu.
~Misiaczewska    14.08.2009 @12:29:21
Może fan - fanatyk Wiedźmina?
_______
Tigers Love Pepper. They Hate Cinnamon.
~Kozlos    11.10.2009 @16:06:27
A ja bym chciał zobaczyć wasze wizje Bonharta albo Rienca. Co myślicie?
^marekszymczak    13.10.2009 @18:12:50
dobry pomysl kozlos
_______
Bitwy konceptartowe w grupie Wiedźmin http://www.digart.pl/grupy/4551/przeedytowane.html
~Koostucha    14.11.2009 @21:47:22
No to też trochę nad tym pomyślałam, bo może sama przyłączę się do naszych wiedźmińskich rysowników.

- drużyna Geralta w jakiś wybranym momencie, z którą przez jakiś czaś podróżuje; to była tak kolorowana kompania, tak świetnie dobrane chataktery i postaci że możnaby naprawdę wykazać się wyobraźnią ( " - Kompania mi się trafiła - podjął Geralt, kręcąc głową. - Towarzysze broni! Drużyna bohaterów! Nic, tylko ręce załamać. Wierszokleta z lutnią. Dzikie i pyskate pół driady, pół baby. Wampir, któremu idzie na pięćdziesiąty krzyżyk. I cholerny Nilfgaardczyk, który upiera się, że nie jest Nilfgaardczykiem. - A na czele drużyny wiedźmin, chory na wyrzuty sumienia, bezsiłę i niemożność podjęcia decyzji - dokończył spokojnie Regis. - Zaiste, proponuję podróżować incognito, by nie wzbudzać sensacji. - I śmiechu - dodała Milva." )


- Almavera podczas tatuowania Ciri i Mistle - fajna atmosfera panowała w tej karczmie, atmosfera pewnej grozy, wszędzie Szczury, zaszczuci wieśniacy i mistrz tatuażu pośród tego wszystkiego


- Amadis de Trastamara na polowaniu, można tam wrzucić i Milvę; ( "Łuczniczce natomiast towarzyszył starszy, ponury i milczący jak głaz rycerz z twarzą bardzo zeszpeconą śladami po ospie."; "- Chociaż - dodała szybko, widząc, że baron się chmurzy - wielce chętnie bym z waszą mością na czarnego zwierza poszła. Baron rozpromienił się natychmiast. - Jeśli nie na łowy - oświadczył ochoczo - tedy choćby do siebie zapraszam. Do rezydencji. Pokażę mą kolekcję rosochów, poroży, że tak rzeknę, fajek i szabli... Milva utkwiła wzrok w obrusie. Baron chwycił tacę z kwiczołami, usłużył jej, potem malał puchar wina. - Wybaczcie - powiedział. - Jam nie dworak. Zabawiać nie umiem. Z dworską gadką nietęgo u mnie. - Ja - odkaszlnęła Milva - w lesie wychowana jestem. Ciszę cenić sobie umiem." )


- Eredin Breacc Glas, jeden z elfów pojawiających się w Sadze, bardzo ceniony i potężny, przywódca Dzikiego Gonu. ( "Przywódca jeźdźców, czarnowłosy elf, siedział na wielkim jak smok karogniadym ogierze ustrojonym, jak wszystkie konie oddziału, w kropierz haftowany w smocze łuski, do tego noszącym na łbie prawdziwie demoniczny rogaty bukranion. Jak wszystkie pozostałe elfy, czarnowłosy miał pod cynobrowo-amarantowo-karmazynowym płaszczem kolczugę wykonaną z kółeczek o nieprawdopodobnie małej średnicy, dzięki czemu układała się na ciele miękko niczym wełniana dzianina." )


- Biała Róża z Shaerrawedd, czyli Aelirenn lub Elirena, wzmianka o niej pojawia się między innymi na samym początku Sagi (Krew Elfów), gdy Geralt i Ciri podróżują z krasnoludami; następna fantastyczna postać należąca do Elfów, fajnie byłoby zobaczyć jak sobie ją wyobrażacie. Jednocześnie piękna i zabójcza, zbuntowana ale i pełna jakiejś godności. ( "Krzak oplatał pędami dużą płytę z białego kamienia. A z płyty spoglądała na nich smutna urodziwa twarz, której delikatnych i szlachetnych rysów nie zdołały zamazać i rozmyć ulewy i śniegi. Twarz, której nie zdołały zeszpecić dłuta grabieżców wydłubujących z płaskorzeźby złote ornamenty, mozaikę i szlachetne kamienie. - Aelirenn - powiedział Geralt po długim milczeniu. - Jest piękna - szepnęła Ciri, chwytając go za rękę."; "Chcieli przetrwać, ale Elirena... Elirena poderwała młodzież. Porwali za broń i poszli za nią na ostatni rozpaczliwy bój. I zmasakrowano ich. Bezlitośnie zmasakrowano." )


- Rębacze z Crinfrid (Zdzieblarz, Niszczuka, Boholt) w jakiejś wybranej sytuacji, albo w czasie polowania na smoka czy inszego potwora. ( "Ta trójka to zgrana banda, walczą niezbyt czysto, ale skutecznie. Wybili wszystkie oszluzgi i widłogony w Redanii, a przy okazji padły trzy smoki czerwone i jeden czarny, a to już jest coś." )


- Gruziła albo inny podobny jemu wykidajło, ten pracował u Mamy Lantieri, ją też zresztą można pokazać gdzieś w tle. Na pewno byłaby to wyrazista postać, można sobie go różnie wyobrażać. Wielki, ohydny, śmierdzący i głupi - przykładowo. ( " - (...) Ale zaraz zawołam Mamę Lantieri, a ona wezwie niejakiego Gruziłę, który pełni w tym przybytku zaszczytną i odpowiedzialną rolę wykidajły. To prawdziwy artysta w swoim fachu. On kopie cię w rzyć, a ty wówczas przelecisz nad dachami tego grodu, tak pięknie, że nieliczni o tej porze przechodnie wezmą cię za pegaza." )


- Jarre i jego miłość do Ciri; Jarre w świątynnej bibliotece, albo w tym własnym przyświątynnym domku, z zakurzonymi księgami i pergaminami; ewentualnie Jarre ze swoją switą kiedy zmierzał do wojska, albo podczas walk w których brał udział; Jarre jako starzec siedzący w ogrodzie i wspominający dawne czasy, otoczony przez gromadkę dzieciaków. Na pewno jest to postać, którą wszyscy pamiętają, a przy tym właśnie mamy w książkach przekrój przez całe jego życie i każdy mógł go inaczej odebrać. ( "Szesnastoletni Jarre był wychowankiem arcykapłanki, sposobionym przez nią na kapłana i kronikarza. (...) całe dnie, a niekiedy i noce, studiując, przepisując i iluminując dzieła z biblioteki świątynnej. (...) Był chudy jak patyk, niezgrabny, nosił za duże, zalatujące inkaustem i kurzem ubranie, miał wiecznie tłuste włosy, a na podbródku, miast zarostu, siedem lub osiem długich włosków, z czego około połowy wyrastało z dużej brodawki." )

Jak będę miała więcej czasu, to jeszcze coś wrzucę.
ostatnio edytowane: 2009-11-14 21:52:35
_______
życie to mordęga, a potem się umiera
~Ophelie    25.03.2010 @16:56:17
jestem za przedstawieniem wiedźmińskiej płci pięknej - niezależna Toruviel, jasnowłosa Mistle i przewrotna Renfri
_______
...a miało być tak pięknie, miało nie wiać w oczy nam i ociekać szczęściem, miało być ''sto lat, sto lat!"...
~anemone    16.10.2011 @23:03:13
ja bym teraz dorzuciła w sondę Jarre, Cahir
_______
http://www.youtube.com/watch?v=acv_a6O8doo
'And if the sky falls, mark my words
We'll catch mocking birds'
^marekszymczak    17.10.2011 @20:43:03
z racji tego ze teraz tematy wybieramy droga glosowania w sondzie prosze wszystkich ktorzy beda proponowali swoje tematy by wpisywali po 3 propozycje postaci lub potworow np geralt, jaskier, zoltan albo strzyga, utopiec, borowy

dzieki

_______
Bitwy konceptartowe w grupie Wiedźmin http://www.digart.pl/grupy/4551/przeedytowane.html
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2018 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt