Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Kraków
Grupa otwarta

Projektowanie naukowych publikacji o sztuce
- | 06.05.2013 @12:16:21

Spotkanie z Tomaszem Bierkowskim | 8 maja, 17:00


„Punkt Krytyczny” łączy siły z „Kawiarnią Krytyczną” Małopolskiego Ogrodu Sztuki, razem zapraszamy na:


Kawiarnia – Punkt Krytyczny


Projektowanie naukowych publikacji o sztuce


spotkanie z Tomaszem Bierkowskim
8 maja, 17:00


Kawiarnia Małopolskiego Ogrodu Sztuki, Rajska 12


Spotkanie poświęcone będzie szeroko pojętej problematyce projektowania, jak i odbioru różnorodnych publikacji poświęconych dziełom sztuki. Nasz gość – dr. hab Tomasz Bierkowski podejmie próbę zdefiniowania tego – często niedocenianego – nośnika informacji. Podczas wykładu i dyskusji określone zostaną cechy i specyfika publikacji o sztuce. W ich prezentacji autor wspierać się będzie na własnych doświadczeniach, jak i wypowiedziach znanych kuratorów i artystów.

Dr hab. Tomasz Bierkowski (ASP Katowice, Katedra Projektowania Graficznego) - projektant grafiki użytkowej; laureat m.in. Festiwalu Plakatu w Krakowie, konkursu Śląska Rzecz 2005 za projekt książki „Martwe punkty. Antologia poezji Na Dziko”; autor książki „O typografii”; współpracuje z Muzeum Sztuki w Łodzi, warszawską Zachętą oraz Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu.

Kawiarnia Krytyczna to cykliczne spotkania z krytykami i twórcami wszystkich dziedzin sztuki otwierające dyskusję na temat istotnej roli widza w kształtowaniu znaczenia dzieła. Opuszczając hermetyczne dywagacje, chcemy wyjść naprzeciw krytyce żywej i otwartej. Spotkania z dziennikarzami i krytykami dedykowane będą zarówno praktykom, jak i teoretykom sztuki. Kolejne odsłony cyklu odbywać się będą w nieformalnej atmosferze kawiarni Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Punkt krytyczny to cykl wykładów i dyskusji poświęconych współczesnej krytyce artystycznej, organizowanych przez Sekcję Polską AICA od marca 2013 roku. Rozmawiamy o aktualnych metodach pisania i publikowania o sztuce, o kryteriach oceny, o krytyce artystycznej w książkach i gazetach, w popularnych i specjalistycznych pismach, w mediach elektronicznych i w internecie.


Tomasz Bierkowski, „O typografii”, Wydawnictwo Czysty Warsztat, 2009

AICA

Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Sztuki (AICA) jest organizacją pozarządową, założoną w 1950 roku pod patronatem UNESCO. Celem AICA jest wspieranie krytyki artystycznej i promocja sztuki współczesnej. Stowarzyszenie ma siedzibę w Paryżu i reprezentuje około 4200 członków, z 62 sekcji krajowych z całego świata.

Oficjalna strona AICA Polska | AICA Polska na Facebooku

 

Organizatorami wydarzenia są: Małopolski Ogród Sztuki, AICA Sekcja Polska, Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UJ

 ul. Rajska 12, 31-124 Kraków
www.mos.art.pl

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/149686038544479/komentarze
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt