Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

webdesign
Grupa otwarta

o grupie
Motto grupy wedesignerskiej "Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. In vehicula urna eu nibh. Curabitur enim eros, consectetuer nec, mattis sit amet, scelerisque vitae, risus. Morbi congue cursus mauris" mówi wszystko ... czyli bla bla bla

Grupa dla twórców i pasjonatów webdesingu, dyskusje, porady, bitwy, konkursy.

właściciel

Dziwny klient
12.05.2009 @20:59:26

~Zlodziejs    12.05.2009 @20:59:26
Witam,
Dzisiaj trafił mi się klient, który zażądał ode mnie pismo z prawami autorskimi Mojego projektu, napisał także że wyśle szkic takiego papieru. Czy komuś się trafił taki przypadek? Jak postąpić z takim klientem?
_______
Go For it
-----------------
http://www.ebramki.pl . e B r a m k i . p l
~Grimor    24.05.2009 @19:33:25
W sensie że chce odkupić prawa autorskie razem z projektem, czy chodzi mu o potwierdzenie że to Ty jesteś autorem tego projektu ? W tym pierwszym przypadku możesz to zrobić ale powinieneś wtedy mu dodatkowo policzyć porządną sumkę : ) W tym drugim przypadku nie wiem jak to by miało wyglądać, myślę że chodzi tu o jakąś deklarakcje w przypadku gdybyś naprawde nie był autorem projektu i znalazłby osobę z tym samym projektem która jest jego właścielem mógłby wytoczyć Ci proces. Takie są moje przemyślenia na ten temat : )
_______
War. War never changes.
~Redin    03.10.2009 @23:16:34
Wydaje mi się, że chodzi o przekazanie praw - Klient w przyszłości będzie sobie dowolnie wykorzystywał/przerabiał itp projekt będący już jego własnością. Albo np. opatentuje sobie logosa. Normalna sprawa, raczej nie ma się czego obawiać jeśli jesteś autorem projektu i masz prawo do materiałów.

Uważaj jednak na fotki stockowe, bo licencja często jest jednorazowa i nie ma możliwości przekazania praw do niej na osoby trzecie.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt