Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Paryż
Grupa otwarta

o grupie
Dla wszystkich kochających to cudowne miasto...
I bywających w nim lub mieszkających...

właściciel

Ciekawe miejsca?!
07.11.2007 @17:41:48

~enkibilal    07.11.2007 @17:41:48
Witam wszystkich! Mieszkam w Pryzu juz od dawna, ale chcialam sie od Was dowiedziec jakie ciekawe miejsca polecilibyscie innym. Nie pytam o kanony turysty, raczej jakies ciekawe miejsca na ktore wpadliscie przypadkiem, bary, moze resto!
~Morathi    08.11.2007 @21:38:44
Park Asterixa:P

a bary...hmm...byłam tam w kilku ale tylko jeden mogłabym polecić ale to tylko bardziej lokal dla osoby "mrocznej"
~camarevolte    10.11.2007 @19:28:53
ahh ja kiedyś przez przypadek trafiłam na wspaniałe miejsce, w którym były najlepsze naleśniki na świecie była to jakaś boczna uliczka prowadząca od katedry Notre Dame do Sekwany więcej nie pamiętam .
~dominikasiwek    11.11.2007 @22:08:22
park asterixa jest miejscem niezbyt zachecajacym do powrotumowisz do pań: please 2 coffies a one: ke? :P
_______
Without talent, but who cares?
~yeszcze    12.11.2007 @02:11:50
dominikasiwek - takie sytuacje to ja miałem na każdym kroku jedynie kobiety z burdelu znały języki obce
_______
.no sympathy for the devil
~Morathi    12.11.2007 @13:02:14
camarevolte - między Notre Dame a Sekwaną? hmm...to chyba masz na myśli od Notre Dame gdzieś w kierunku Hotel de Ville. Zresztą jeśli chodzi o te naleśniki to w różnych częściach miasta są one sprzedawane...napewno jakieś widziałam na St.Michel.

dominikasiwek - a byłaś kiedyś tam, że tak piszesz? Co, że to mniejsze niż Disneyland to już złe? A może ominełaś delfinarium?
~enkibilal    12.11.2007 @13:22:32
Najlepsze nalesniki sa w okolicach Montparnasse!
Chodzi mi o te bretonskie!
Polecam a do picia cidre, doux alkochol z jablek!
~PorcelainHeart    14.11.2007 @22:32:07
Cidre piłam prawdziwy w Normandii. :D
Dobre to.
W winnicy byliśmy no i widziałam wszystko jak sie robi i takie tam. ;]
_______
Paris, je t'aime!
~enkibilal    15.11.2007 @15:58:50
Montparnasse to dzielnica bretonczykow ktorzy przybyli tu za praca.
Mowili mi ze cidr to regionalny bo w Normadii robia Calvados(mocniejsz i to duzo alkochol z jablek) ale kto ich wie do tej pory to nie pewne czy Mont ST. Michel nalezy do Normadii czy do Bretanii!
~PorcelainHeart    16.11.2007 @22:22:47
Hehe, no właśnie... Byłam w Mont Saint Michel. I poźniej przez kawałek Bretanii tez przejeżdzaliśmy, także nie wiem dokładnie, gdzie to było, jakoś na granicy, ;]

No i tam mają rodzinną produkcję Cidru i własnie Calvadosu (z gruszek też jest...), wysyłają to na cały świat.
Wszyscy sie nie mogli nadziwić jak ten facet (okrągły dosyć ;D) mieści sie w otworze 28cm, aby wejść do beczki i ją wyczyścić. :D
_______
Paris, je t'aime!
~PorcelainHeart    25.11.2007 @13:51:39
Ej no, ludzie, koniec tematu?!
_______
Paris, je t'aime!
~Maryy    14.12.2007 @11:02:17
byłam w Bretanii.
zasmakowałam tych trunków, nalesników, bretońskiej tradycji.

byłam w Mont Saint Michel.
myślę, że nalezy do Normandii. ; >

jeśli ktos jeszcze nie był,
a chce zwiedzić to piękne miejsce
polecam spacer po dnie morza w czasie odpływu.
~PorcelainHeart    14.01.2008 @13:16:25
A ja nie polecam spaceru po dnie morza w czasie odpływu. :P
Wiem, że kilka osób już tam zginęło podczas takich spacerów, bo dno morskie to po prostu "ruchome piaski", i podczas takiej przechadzki można sie w tym piasku "utopic"... :/
ostatnio edytowane: 2008-01-14 13:16:48
_______
Paris, je t'aime!
~samokrytyczna    18.05.2008 @12:13:46
ja nie byłam w Paryżu, znam go tylko z albumów i zdjęc.
pierwsze , co chciałabym zrobic, to zawitam do Moulin Rouge ;D
_______
i wanna be your fantasy.

~phillo    07.06.2008 @12:36:45
Witam!
Najlepsze miejsce na rozpeczecie wedrowki po ulicach Paryza to most artysow - ttrzeba sie zaopatrzyc w:
1)brie (np LaRustique)
2) wino - do wyboru, do koloru, Franprix oferuje wszelki zakres cenowy
po godzinie zagryzania wina serem lub popijania sera winem udajesz sie w dowolnym kierunku z wyjetym z torby aparatem, o reszte sie nie martw.
salutation
~adasiekwroc    21.11.2008 @22:06:27
bardzo ale to bardzo polecam bistro vivienne jadlem tam najpyszniejszy deser jaki w zyciu jadlem moje ukochane Moelleux au chocolat mniam mniam mniam no i rozowa wata cukrowa przy moulin rouge
~ponyville    15.07.2009 @18:36:47
w Pantin (dzielnicy Paryża) jest super opuszczona fabryka, bylam tylko na jednym piętrze, ale jest mega *.* nie miałam czasu, i załuje strasznie, chciałabym tam posiedziec cały dzien, trudne wejście, ale da sie. wróce tam kiedyś, dla fotografów super.
~memorable    08.08.2009 @19:59:24
ja jestem ogromną fanką luwru i obiecałam sobie, że kiedyś przejdę cały

a generalnie jeśli chodzi o francję - byłam zachwycona saint malo!
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt