Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Fotografia Analogowa
Grupa otwarta

o grupie
Grupa jednocząca wszystkich uprawiających fotografię analogową.

Avatar dziełem http://pastwisko.digart.pl

właściciel

Rysa na negatywie
14.09.2012 @01:08:42

~Sm0k    14.09.2012 @01:08:42
Witam!
Jakieś 2 tygodnie temu w ramach powrotu do korzeni (czyli do fotografii analogowej) kupiłem 2 sprzęty canona: eos 30 i eos 50e. 50-tki jeszcze nie testowałem, 30-stką zrobiłem jak do tej pory 2 rolki. Sprzęt ogólnie działa bez zarzutu (pomijając fakt, że będę musiał zainwestować w lepsze obiektywy) ale po odebraniu fotek z labu zauważyłem, że na każdej fotce, na całej jej szerokości (mniej więcej w 1/3 wysokości od góry) jest rysa. Początkowo myślałem, że to wina labu więc kolejną rolkę zaniosłem gdzie indziej. Niestety historia się powtórzyła. Co może powodować taki defekt? I czy da się to naprawić we własnym zakresie czy raczej musi się sprzetem zająć specjalista?
~roosevelt    14.09.2012 @01:17:25
Przyłóż negatyw do otworzonego aparatu - tak jak był założony (czyli obraz "do góry nogami" i obserwuj w którym miejscu jest rysa, myślę, ze w którymś miejscu film o coś zaczepia.
*ajsikel    14.09.2012 @11:43:59
roosvelt prawde mówi. jesli w innym labie to samo wiec duza szansa ze klapka z tylu zarysowuje negatyw, rowniez moze byc to jakis brud, ziarenko syfu blizej miejsca gdzie negatyw zwija sie albo do kasetki albo na szpule.
ostatnio edytowane: 2012-09-15 15:38:38
_______
I seek hell
+booboo    14.09.2012 @12:47:33
jest też bardzo mozliwe, że zaniosłeś filmy do dwóch *jowych labów
*thedreamseller    14.09.2012 @13:10:53
jest też bardzo mozliwe, że zaniosłeś film do nieodpowiedniego labu, gdzie Ci spartolili coś w filmie.
~KamilJakubJamroziak    15.09.2012 @01:06:15
Reasumując- jest tyle zmiennych,
że musisz pokombinować żeby dość, o co chodzi.

Mi osobiście najbardziej prawdopodobna wydaje się
tylna klapka.
_______
are you watching closely?
*thedreamseller    15.09.2012 @12:23:35
Mi też
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt