Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

ASP GDANSK
Grupa otwarta

o grupie
studenci i sympatycy
A(kademi)
S(zykownego)
P(aznokcia)
w Gdansku

jedziesz !

właściciel

MASZ DOŚĆ SWOJEJ TECZKI?
25.07.2013 @13:28:07

1 2 3 Następna strona
~MogWai82    25.07.2013 @13:28:07
jeśli masz dość swojej wielkiej czarnej burej i łamiącej się na wietrze teczki zapraszam na stronę :

http://pl.dawanda.com/shop/madoomka
~MogWai82    25.07.2013 @16:57:32
40kwietnia po pierwsze dziękuję Ci za odpowiedź, która wiele mi mówi o obawach potencjalnego klienta dt. mojego projektu. Zacznę od tego, że sama skończyłam kierunek artystyczny... więc jakby to, co tu prezentuję jest odpowiedzią na moje własne zapotrzebowanie. Nie zrobiłabym rzeczy, która jest wadliwa, nie spełnia swojej funkcji i tak naprawdę nie wnosi żadnej nowej jakości. Zacznę od tego, ze :

- FORMAT 100X70 ZA mały? hmm..ok
Zapytam z ciekawości - jaki format ma Twoja teczka? Z tego co mi wiadomo największa czarna obecna na rynku ma 100x70
z treści na tym forum wynika, że właśnie frmat B1 jest najczęściej używany, poniekąd też dlatego, że to maksymalny format teczki:
http://www.asp.krakow.pl/forum/viewtopic.php?t=278

-TECZKA SIĘ NIE ZGINA, JAK SIĘ JĄ POSTAWI - jej ściany i dno są usztywnione lekkimi płytami polipropylenowymi.

- ZAMOCZENIE PRAC JEST TU MAŁO PRAWDOPODOBNE. Klapa nie jedt tu mikroskopijnej wielkości..osłania przed deszcze wejście do środka, brzegi teczki...odwijasz klapę i wierz mi, że prace wyjmujesz bez uszczerbku dla nich.

~MogWai82    25.07.2013 @17:52:31
nie zrobi się luźna, bo jest uszyta, ortalion to taki mądry materiał, króry się nie niszczy tak szybko Płyty polipropylenowe miałyby sie odksztacać? ale od czego? właśnie z tych płyt są wykonane obecne teczki...one się nie "odkształcają"..co najwyżej te wielkie teczki pękają w pół, bo jest zła konstrukcja nośna w nich zastosowana.

ok..nie debatuję nt. formatu, teczki, które tu proponuję są uszyte na format max. B0. nie widzę problemu, żeby uszyc większą lub mniejszą ( zresztą mniejsze też sprzedaję - na laptopa )

a co do zamoczenia...ok nie przetrzesz teczki chusteczką, taka jej natura ale też nie jest tak, że po deszczu staje się ona mokra jak szmata do podłogi. woda spływa po niej jak po kaczce, bo ortalion nie chłonie wody.

~Theressa    25.07.2013 @21:11:38
Studiuję grafikę i mam zwykłą, czarną teczurę 100x70. Nigdy nic większego nie potrzebowałam tachać.

Idea takiej teczki mi się podoba. Zaletą jest jej szerokość, bo na przegląd z całego semestru do zwykłej teczki ciężko czasem wtłoczyć masę prac.

Jedyne, czego nie wyczytałam w opisie, a by się przydało, to miejsce na wkładkę z cienkiej tektury (żeby usztywnić całość w przypadku, kiedy jest do przeniesienia niewiele prac albo po prostu papiery o małej gramaturze) i wewnętrzna gumeczka, żeby właśnie takie świstki do owego usztywnienia sobie jakoś przymocować. Ew kieszeń na usztywnienie i parę cienkich, wiotkich pracek.

Bez usztywnień teczka nadaje się bardziej na prace malarskie, można naładować ją blejtramami, co też jest cool Bo do takiej standardowej trzeba robić tetrisa, żeby zmieścić kilka różnych formatów.

Materiał w ogóle mnie nie martwi, bo zwykła teczura też do pływania się nie nadaje.

Co do brudzenia i szargania - na uczelni artystycznej wszyscy są brudni i wyszargani na ogół, nikogo nie dziwi człowiek z farbą na twarzy, upaprana teczka, torba zalana terpentyną itd. Wręcz przeciwnie, jak coś jest upieprzone, to nabiera szlachetnego sznytu. Wszystko się brudzi i nie wiem, co to za argument, że coś jest do bani, bo się brudzi. Jednak warto byłoby zaprezentować te teczki w wersji w ciemniejszych kolorach, bo takie na ogół są bardziej preferowane i praktyczne Najbezpieczniej wyglądałaby teczka od dołu do połowy czarna. Wtedy czułoby się, że skrajne wyszujdanie jej nie wpłynie na wizualną wartość.

edit: sztywna podstawa też by się przydała, jeżeli celujesz w klienta nie tylko zainteresowanego wpychaniem w teczkę blejtramów
ostatnio edytowane: 2013-07-25 21:16:05
_______
http://latajaceryby.wordpress.com/
1 2 3 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt