Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

photoshop
Grupa otwarta

o grupie
Grupa dla użytkowników Adobe Photoshopa (bez rozróżnienia wersji).

Porady, tutoriale i doraźna pomoc dla członków grupy.

właściciel

moderatorzy

Zablokowanie warstwy wektorowej
01.10.2017 @18:26:29

~skull09    01.10.2017 @18:26:29
Witam,

Obrazek: https://i.imgur.com/MT3rKjl.png
Żółta strzała - Zaznacza się kwadrat wektorowy.
Zielone kropki - punkty koła wektorowego
Czerwona strzałka - Właśnie w ten sposób chciałbym zaznaczyć punkty koła wektorowego. GDYBY nie było kwadratu od żółtej strzałki, wtedy było by dobrze. Niestety jak chcę zaznaczyć w taki sposób punkty koła wektorowego, automatycznie zaznacza mi się wektor który jest POD SPODEM i blokuje mi prace. Muszę wtedy zaznaczać na nowo koło wektorowe i klikać punkty aby je zaznaczyć.

Czy istnieje jakaś metoda aby ZABLOKOWAĆ całkowicie ten kwadrat wektorowy który jest oznaczony żółtą strzałką? Tak, aby nie reagował na zaznaczenie pen toolem. Tak jakby go po prostu tam nie było. Oczywiście same zablokowanie warstwy nie daje rezultatu. I tak wciąż zaznacza się obwód tego wektora.
^wilku    01.10.2017 @20:05:19
Po prostu ukryj go na chwilę.
_______
Nie ma brzydkich projektów, są tylko zgodne z briefem.
~skull09    01.10.2017 @20:52:14
Też to praktykuję czasami. Ale często zlewa mi się wtedy z tłem i też robi się to problematyczne.
Praktykuję też taki sposób, że zmieniam warstwę na obiekt inteligentny, i praktycznie po problemie, ale czasami potrzeba szybko zmienić rozmiar elementu, i dlatego mnie to drażni.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt