Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

WACOM
Grupa otwartao grupie
Grupa użytkowników tabletów graficznych firmy WACOM.
W Avatarze dałem stare logo, ponieważ nowe mi nie podchodzi zbytnio.

Do grupy powinny się przyłączać osoby MAJĄCE WACOMy (obojętnie jaki model)

--------------------UWAGA UWAGA-------------------------
Widzę, że zapisują się też użytkownicy nie posiadający tabletów albo mający Pentagramy lub inne. Jeśli macie pytania w stylu jaki tablet WACOM, to jest do tego specjalny temat http://www.digart.pl/grupy/655/WACOM/forum/temat/6624/Jaki_WACOM.html . Proszę się pytać TYLKO w tym temacie zbiorczym. Inne będą kasowane.
---------------------------------------------------------------

Zapraszam na forum do wymieniania się doświadczeniami

UWAGA!
Do działu "digarty przypisane do grupy" proszę dodawać prace wykonane w programach graficzny za pomocą TABLETU.


właściciel


Inkling - nowe cyfrowe pióro
+kubabub | 05.09.2011 @13:27:21

30 sierpnia Wacom zaprezentował swój najnowszy produkt.

Inkling to nowe cyfrowe pióro, które na bieżąco rejestruje ruch tworzenia szkicu w notatniku czy na zwykłej kartce papieru. Zaprojektowany do opracowywania wstępnych koncepcji i efektów kreatywnych burz mózgów, stanowi pomost pomiędzy szkicowaniem na papierze a cyfrowym rysowaniem na komputerze. Użytkownikom będącym w trakcie procesu twórczego daje to możliwość przelewania pierwszych pomysłów tradycyjnie na papier, i przekształcania ich w formę cyfrową, aby udoskonalać je później na komputerze. Podczas szkicowania na papierze Inkling umożliwia nawet tworzenie warstw w cyfrowym pliku, aby można je było odczytać za pomocą programów takich jak Adobe® Photoshop®, Adobe® Illustrator®, czy też Autodesk® SketchBook® Pro.

  

Praktycznie każdy, kto zapisuje pomysły w formie szkiców, i chce zachować swoje rysunki w cyfrowej formie aby wysłać je e-mailem, zarchiwizować lub udoskonalać na swoim komputerze, może czerpać korzyści z Inkling. Na przykład artyści, ilustratorzy, lub twórcy storyboardów, którzy cenią sobie wygodę, szybkość i spontaniczność swobodnego szkicowania pomysłów na papierze, mogą skorzystać z cyfrowego pióra Inkling od firmy Wacom. W codziennym użytkowaniu grafik może użyć Inkling do tworzenia luźnych wyobrażeń do nowej kampanii reklamowej na papierze, a następnie przeglądać i dzielić się tymi pomysłami na komputerze ze współpracownikami lub klientami. Pióro i odbiornik można przechowywać i ładować w niewielkiej obudowie, co ułatwia transport zestawu między domem a biurem, hotelem, czy innym miejscem pracy.

Cyfrowe pióro Inkling to zarówno elementy sprzętowe jak i oprogramowanie. Hardware obejmuje piórko oraz bezprzewodowy odbiornik, który rejestruje szkic i zapisuje go cyfrowo. Pióro natomiast wykorzystuje opracowaną przez Wacom technologię rozpoznawania nacisku (1024 poziomy czułości) w celu wykrycia, jak mocno pióro jest przyciskane do papieru podczas szkicowania. Te różnice stopnia nacisku pojawią się w wersji cyfrowej rysunku. „Dzięki czułości nacisku, Inkling rejestruje różne grubości linii utworzonych przez atramentowe pióro”, dodaje Möller.

Odbiornik może być przypięty do krawędzi papieru lub szkicownika, a jego pozycja może być dostosowana do potrzeb osób lewo- i praworęcznych tak, aby zapewnić odbiornikowi niezakłócone pole do obserwacji końcówki pióra. Kiedy szkic jest zakończony, odbiornik podłącza się do komputera za pomocą USB, aby przesłać pliki. Obrazy mogą być otwierane za pomocą dołączonego do zestawu oprogramowania Inkling Sketch Manager, który służy do edytowania, usuwania lub dodawania warstw, jak również do zmiany formatów i przesyłania plików do edycji w kreatywnych aplikacjach.

Inkling może przechowywać tysiące szkiców i eksportować pliki wraz z podziałem na warstwy bezpośrednio do programów Adobe Photoshop, Illustrator (CS3 lub nowszy), lub Autodesk Sketchbook Pro (2011). Pliki mogą być również zapisywane w formatach JPG, BMP, TIFF, PNG, SVG i PDF do wykorzystania w innych aplikacjach. Według Möllera, „Obsługa aplikacji rastrowych takich jak Adobe Photoshop, jak i aplikacji wektorowych takich jak Illustrator czy Autodesk Sketchbook Designer, zapewni użytkownikom możliwość włączenia ich wstępnych szkiców do dalszej pracy nad pomysłem”.

 

Nowe pióro do szkicowania Inkling będzie dostępne od października 2011 roku w cenie EUR 169,90 (z VAT).

 

Dowiedz się więcej o Inkling na http://inkling.wacom.com

 

komentarze
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
komentarze
-    29.12.2011 @15:29:37
no z tego co się domyślam to raczej pióro kreśli tak samo jak każde inne pióro, a zapis tworzy się poprzez odczytywanie jego ruchu przynajmniej tyle wywnioskowałam z opisu na stronie producenta " This digital sketch pen allows you to sketch with a real ballpoint pen on any paper."
+jaceksowa    06.09.2011 @11:57:52
no to by się mijało z celem, gość na fotografii nie ma przed sobą żadnego podglądu, natomiast ma jakieś bazgroły w tym swoim notatniku. "daje to możliwość przelewania pierwszych pomysłów tradycyjnie na papier, i przekształcania ich w formę cyfrową"
_______
bardzo niedobre dialogi w ogóle brak akcji jest nic się nie dzieje
~AniolBezSkrzydel    05.09.2011 @14:35:15
no dobrze dobrze ale czy on też rysuje na papierze? czy ja tak w ciemno mam zgadywać, które linie poprawiłam tym cyfrowym cudem? bo jeśli tak to wolę zeskanować normalny szkic.
_______
"To ja twój anioł ? będzie dobrze
Śmiejesz się? ? i o to chodzi
Na 1 2 3 4 znikają wszystkie szmery"
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt