Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Projekt 999
Grupa otwarta

o grupie
ABY DOŁĄCZYĆ DO GRUPY MUSISZ POSIADAĆ KONTO NA DIGART.PL

DOŁĄCZ DO GRUPY PROJEKT999

WRZUĆ ZDJĘCIE NA DIGART.PL http://www.digart.pl/praca/dodaj.html i zaznacz "Zgłoś pracę do projektu" by dodać ją do grupy

WYŚLIJ ZDJĘCIE I OŚWIADCZENIE NA E-MAIL
Szczegóły znajdziesz tutaj: http://www.digart.pl/grupy/7520/Projekt_999/forum/temat/221541
Pamiętaj o oświadczeniu!

MASZ PYTANIE?
FAQ: http://www.digart.pl/grupy/7520/Projekt_999/forum/temat/221540

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile rzeczy dzieje się każdego dnia? Świat zmienia się tak szybko, ważny jest każdy moment.
Pomóż stworzyć galerię fotografii pokazujących tą samą chwilę na całym świecie, pokazujących jego ogrom i bogactwo!

O Projekcie: http://www.digart.pl/grupy/7520/Projekt_999/forum/temat/221538
Nadsyłanie Prac: http://www.digart.pl/grupy/7520/Projekt_999/forum/temat/221541
FAQ: http://www.digart.pl/grupy/7520/Projekt_999/forum/temat/221540

właściciel

FAQ
27.08.2009 @12:10:38

1 2 Następna strona
'Jormungund    27.08.2009 @12:10:38
FAQ

Przed zadaniem jakiegokolwiek pytania związanego z Projektem 999, sprawdź, czy odpowiedzi nie znajdziesz tutaj:

Zdjęcie musi być zrobione w Polsce?
Nie, może być wykonane w dowolnym miejscu na świecie i poza nim, lecz o godzinie 9:09 czasu polskiego (CET)

Można nadesłać serię zdjęć złączoną w jeden plik?
Nie, przyjmowane będą tylko pojedyncze kadry(zdjęcia)

Czy akceptowana będzie obróbka zdjęć?
Poprawa kontrastu, balansu kolorów, skadrowanie – i tym podobne zmiany globalne są w pełni akceptowalne, niedopuszczalny jest za to fotomontaż, w tym nakładanie filtrów, tekstur i montowanie dodatkowych elementów jak i modyfikacja poszczególnych elementów fotografii.

Do kiedy będzie można dodawać zdjęcia?
Do 20 września (włącznie)

Wszystkie prace będą opublikowane w tym projekcie??
Ilość wybranych prac pokazanych na wystawie zależy od wielu czynników. Między innymi od ilości nadesłanych fotografii. W galerii internetowej pojawią się za to wszystkie prace spełniające wymogi konkursu

Jakie wymagania techniczne musi spełniać praca?
Wszystkie szczegóły dotyczące wymagań technicznych znajdują się w osobnym wątku: http://www.digart.pl/grupy/7520/Projekt_999/forum/temat/221541/Zglaszanie_prac__i_wymogi_techniczne.html

Po co miniaturka, i dlaczego taka duża?
Miniaturka jest potrzebna do wykonania pokazu fotografii w wersji elektronicznej – slideshow.

Czy na zdjęciu musi być ustawiona WIDOCZNA data??
Nie. Na fotografii nie może być widocznej daty naświetlanej przez datownik aparatu

Czy to ma być zdjęcie czegoś konkretnego, czy akurat tam gdzie się znajduję
Zapis chwili - cokolwiek, gdziekolwiek, o 9:09 9 września 2009 roku

Jestem nowy na digart.pl. Komu i jak dostarczyć mam pracę?
Ładujesz pracę na serwer jak każdą inną – poprzez opcję „dodaj digart” i dodajesz ją do grupy „Projekt999”. UWAGA! Aby dodać pracę do grupy, musisz być do niej zapisany!

A co z danymi EXIF?
Nie trzeba się nimi przejmować. Nie będą sprawdzane.

Czy przez minutę narobić zdjęć ile wlezie (pewnie wyjdą mi ze 3) i jedno wybrać czy musi być dokładnie 9:09:09 koniec i kropka?
Możesz robić zdjęcia przez całą minutę, a następnie wybrać jedno, które zgłosisz do Projektu

Jak udowodnić, że zdjęcie zostało wykonane o 9:09 bez datownika? Przecież można wysłać zdjęcie, które było już zrobione.
Ufamy użytkownikom i liczymy na ich uczciwość

Na jakich zasadach będą wybierane zdjęcia?
Zdjęcia przeznaczone na wystawę będą sortowane przez załogę digart.pl

Kiedy planowane są pierwsze wystawy?
Możliwe, iż będzie to przełom października i listopada

Czy w projekcie mogą brać udział osoby nie posiadające konta na digarcie? Chciałabym w to wciągnąć kilku znajomych.
Każdy uczestnik Projektu musi posiadać własne konto na digarcie, Twoi znajomi muszą się zarejestrować (spokojnie, to zajmuje tylko kilka sekund!).

Czy można wysyłać pracę od innych , którzy nie są zarejestrowani na digarcie ?
Każdy uczestnik musi posiadać indywidualne konto na digarcie

9.09 A.M czy P.M? To znaczy czy rano czy popołudniu?
9:09 rano, czasu Środkowo-europejskiego – czyli obowiązującego w Polsce (CET – Central Europe Time)

Zdjęcie raczej w kolorze, czy czarno-białe.?
To nie ma znaczenia.

Skoro zdjęcia będą selekcjonowane, to czy użytkownik, którego praca się zakwalifikowała na wystawę będzie mógł się jakoś o tym dowiedzieć?
Każdy uczestnik, którego praca przejdzie ew. selekcję zostanie o tym poinformowany przez organizatora Projektu

Czy przy zdjęciu będzie podawane imię i nazwisko autora?
Najprawdopodobniej

Tam na dole formularza są jakieś kropki co tam ma by wpisane bo chyba nie odręczny podpis rodzica?
Twój podpis, lub podpis opiekuna, jeśli jesteś niepełnoletni, oczywiście nie odręczny.

Skąd będę wiedział, że e-mail doszedł? Raczej nie mamy wysyłać po 5 kopii.
W odpowiednim czasie na forum grupy pojawi się lista

Oświadczenie w załączniku pod jaką ma być nazwą?
Oświadczenie musi znajdować się w TREŚCI nie załączniku e-maila

Czy zdjęcia nie przedstawiające scenerii/zdarzenia, ogólnie nie spełniające kryteriów reportażowo-dokumentalnych będą dyskwalifikowane z projektu?
Tak. Stylizowane, „pozowane” zdjęcia – sesyjne i inne nie spełniające warunku reportażowo-dokumentalnego będą usunięte z projektu.

Mam pytanie: czy jeśli data w aparacie była o 5 minut "do tyłu" za tą oficjalną, do której dostrajaliśmy zegarki, moje zdjęcie nie będzie brane pod uwagę? Bo zdjęcie było zrobione o godzinie 9:09, ale data utworzenia pliku to 9:03:12, bo tak był aparat ustawiony...
Nie będzie to sprawdzane.

Zdjęcie należy dodać na digart normalnie czy gdzieś na stronie 999 jest opcja dodaj??
Dodajesz digart i przypisujesz go do naszej grupy.

A można wysłać kilka zdjęć?
Każdy uczestnik może nadesłać jedno, pojedyncze ujęcie.

Wysłałem zdjęcie na adres e-mail i nie pojawiło się na portalu, dlaczego?
Każde zdjęcie na digart musisz dodać własnoręcznie.

Czy oświadczenie mamy uzupełnić odręcznie czy na kompie?
Elektroniczne, na komputerze

Skąd wziąć to oświadczenie?
Linki do pobrania oświadczenia pojawią się wkrótce.

Jestem już pełnoletnia, ale nie mam jeszcze dowodu osobistego. Co mam zrobić w takim wypadku, które oświadczenie wypełnić?
Wypełniasz oświadczenie dla osób niepełnoletnich, lub dla osób pełnoletnich, lecz podajesz numer paszportu. Zamiast „legitymując(a)y się dow. os. nr:” wpisujesz „legitymując(a)y się paszportem nr:”

W miejscu "zamieszkały w..." należy podać pełny adres zameldowania, czy tylko miejscowość?
Jedynie miejscowość.

Wysłałem moje zdjęcie e-mailem, ale zostało usunięte z digart.pl przez moderatorów, co teraz?
Zdjęcie weźmie udział w Projekcie, nie ma się czym martwić.
ostatnio edytowane: 2009-09-14 17:09:13
~waldekjablonski    07.09.2009 @22:39:25
zaloga Digiart,ktora ma oceniac te zdjecia,to...???warto wiedziec bo znajacn gusty niektorych do "slodkich i lukierkowych" zachodow slonca,czy podobnych kiczow...pytanie wlasnie kto i co bedzie ocenial?na szczescie zachodu slonca nie da sie uwiecznic o 9 rano .chociaz...wg.czasu polkiego-wtedyzachod bywa w wielu miejscach na ziemi ))
'Jormungund    07.09.2009 @23:09:14
Załogę digart.pl stanowią moderatorzy i administracja.
Listę można znaleźć tutaj: http://www.digart.pl/tekst/zaloga.html
~metrikal    08.09.2009 @22:03:38
..jak dobrze zrozumialem trzeba najpierw wrzucic fote na digart'a, a potem wyslac i ewentualnie bedzie na wystawie..rozumiem ze i wrzucenia na digarta i wyslanie foty ma nastapic do 20/09/2009..pytam o to wszystko, bo bede robil zdjecie aparatem analogowym i musze jeszcze wywolac klisze itp, a nie chce zeby mnie cos ominelo pzdr
~draki    08.09.2009 @22:08:10
A co ze zdjęciami z Lomo Supersampler? Napisane jest w FAQ, że musi być to pojedyncze zdjęcie, ale czy czteroklatkowa sekwencja stanowiąca dalej jedno zdjęcie zaliczy się? :D
'Jormungund    08.09.2009 @22:42:35
Metrikal - tak, na wszystko jest czas do 20.09
draki - praca zostanie bez problemu przyjęta
~valadon    09.09.2009 @07:28:17
w nawiasie:
działając jako przedstawiciel ustawowy mojego syna/córki : - tu należy wpisać imie i nazwisko mojego opiekuna?
_______
homicidal maniac .
'Jormungund    09.09.2009 @09:09:54
Nie,
Dane opiekuna wpisujemy na początku, w nawiasie swoje
~jaga88    09.09.2009 @10:33:05
Czy miniaturę i oryginał załączamy w tym samym mejlu to wiem ale czy to jakoś spakować w rar??
_______
"Trzeba mieć odwagę marzyć i realizować swoje marzenia"
'Jormungund    09.09.2009 @10:46:23
Nie pakujemy
ostatnio edytowane: 2009-09-09 10:50:19
~decaris    09.09.2009 @11:27:12
*Jak udowodnić, że zdjęcie zostało wykonane o 9:09 bez datownika? Przecież można wysłać zdjęcie, które było już zrobione.

Ufamy użytkownikom i liczymy na ich uczciwość

hhmmm... no to powodzenia
_______
Nie to nie...
~valadon    09.09.2009 @20:41:18
u dołu formularza podpis opiekuna czy zgłaszającego pracę?
_______
homicidal maniac .
~DariaMalaria    09.09.2009 @20:48:32
strasznie duzo wymogow, ale i tak mi sie podoba hehe
pozdrawiam wszytskich 999wiczow.
~cineczka    10.09.2009 @08:49:22
Wszystko już jasne, poza jednym: zdjęcie które wczytujemy na digart także musi być do 500KB? Pytam, ponieważ te do wysłania mailem, na konkurs mają być o wiele większej pojemności.
_______
Pogoda ducha i optymizm jeszcze nikomu nie zaszkodziły =^.^=
'Jormungund    10.09.2009 @10:55:28
Na digart prace do projektu999 ładujemy jak każdą inną.

na maila przesyłamy natomiast pracę w pełnych wymiarach.
~Kropelka40    10.09.2009 @11:53:21
Na mojej pracy widoczny jest numer rejestracyjny samochodu.Czy musze miec pozwolenie wlasciciela tegoz pojazdu,i czy ewentualnie moge "rozmazac" numery?
Z gory dziekuje za odpowiedz
ostatnio edytowane: 2009-09-10 13:18:37
_______
http://www.digart.pl/grupy/15290/Stop_krytykom_w_krotkich_spodenkach/ zapraszam
~aleksandraaa    10.09.2009 @14:46:14
hm, ja mam zdj ksiazek z biblioteki, i zrobiłam tak ze jeden element (dosc duzy na ksiazce ) jest kolorowy a reszta w cz-b oczywiscie w AP robione, kwalifikuje sie ?
'Jormungund    10.09.2009 @15:04:00
Kropelka40 - tak, numery powinny być zamazane.

Aleksandraaa - nie, taka ingerencja w zdjęcie nie jest dopuszczalna.
~caker    10.09.2009 @16:16:00
Czy prace trzeba wysłać z adresu e-mail, na który zarejestrowane jest moje konto na digarcie, czy może być to dowolny e-mail?
~aleksandraaa    10.09.2009 @17:58:45
kurczee :< trudno.
~13kilo    17.09.2009 @14:48:50
A jeżeli zrobiłam zdjęcie, ale jest moim zdaniem tak beznadziejne że wstyd wstawiać je na konkurs, to mimo to je dawać?
_______
Miś Uszatek idzie po twą duszę!
'Jormungund    17.09.2009 @17:13:53
Tak.
~13kilo    17.09.2009 @17:16:35
Aha
_______
Miś Uszatek idzie po twą duszę!
~anicia1517    17.09.2009 @18:18:52
czy na zdjęciu moze byc sygnaturka z podpisem? a no i ramka( zwykła, czarna)?
_______

' ...wyobrazcie sobie ta cisze, gdyby ludzie mowili tylko to, co wiedza...'
'Jormungund    18.09.2009 @11:30:21
Nie.
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt