Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Rysunek
Grupa otwarta

jak zrobic dobre zdjecia rysunkow?
11.07.2009 @16:50:23

~szpaner89    11.07.2009 @16:50:23
witam, mam do was takie pytanie..konkretniej do osob ktore aby wsatwic swoj rysunek musza go sfotografować... jak to zrobic zeby bylo dobrej jakosci??
ja posiadam dosyc dobry aparat fotograficzny..ale zdjecia moich prac wychodza fatalnie.. co trzeba zrobic, zeby wyszlo to ladnie wyraznie...i nie zmienialo koloru..nie bylo zaciemne jak to u mnie bywa najczesciej...
prosze o pomoc!
_______
Niech Moc będzie z wami
~Anamcharka    06.08.2009 @19:03:07
uhm.. mogę jedynie podac parę wskazówek, bo sama mam z tym czasem problemy.
*przede wszystkim - światło naturalne - jakakolwiek lampa bedzie prawdopodobnie odbijać sie w ołówku
*fotografowanie ze statywu lub innego stabilnego przedmiotu [ja robię np górę z książek] prostopadle do rysunku - moze banalne, ale dokładnosc ma znaczenie
*warto też ustawić większą niz normalnie rozdzielczość zdjęcia, aczkolwiek gdy ustawiam najwyższą, to potem komputer nie daje rady przy obróbce
*ja kombinowałam z różnymi ustawieniami mojej cyfrówki i pewnym zaskoczeniem było to, ze zdjecia rysunków wychodziły najlepiej przy włączonej opcji makro ^^'

życzę powodzenia
_______
ze wszystkich słodyczy najbardziej lubię boczek.
~kurowitch    05.11.2010 @03:57:09
Zanim ja zrobię dobre (a przynajmniej satysfakcjonujące mnie) zdjęcie rysunkowi, to naklikam się dość sporo i obfotografuję swoją pracę z każdej możliwej strony, z każdej pozycji, z góry, z dołu, frontalnie, pod skosem... Jak już mam około 50 zdjęć odpalam picasę 3 (nie stać mnie na photoshopa, doh) i sprawdzam, które wyszło najlepiej. U mnie to zawsze metoda prób i błędów.
~pozor    30.07.2011 @17:43:52
Metoda prób i błędów to tez sposób na rozwiązanie tego problemu . Ja zazwyczaj skanuję swoje prace i korzystam z ustawień w oprogramowaniu skanera .
~monstee    30.07.2011 @18:20:23
Najlepiej to używać skanera
_______
It's better to burn out, than to fade away!!!
~tharmas    20.03.2012 @19:59:10
potwierdzam skaner najlepszy
~borat1979    20.03.2012 @23:51:39
@Anamcharka
*warto też ustawić większą niz normalnie rozdzielczość zdjęcia, aczkolwiek gdy ustawiam najwyższą, to potem komputer nie daje rady przy obróbce

Jezu ile lat ma twój komputer, że nie daje rady z obróbką 1 zdjęcia?
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt