Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Rysunek
Grupa otwarta

Rysowanie ze zdjęcia a z natury
26.08.2010 @19:22:10

~Goccia    26.08.2010 @19:22:10
Witam
Wolicie rysować ze zdjęcia czy z natury? Uważacie, że jak jest lepiej? Czy rysując ze zdjęcia zmieniacie je na czarno-białe, czy pozostawiacie kolorowe? (ja osobiście nie zmieniam) Czy rysując zarówno ze zdjęcia jak i z natury rysujecie na sztalugach czy na stole?
_______
Proszę o szczere komentarze i konstruktywną krytykę.
Każdy dzień jest pierwszym dniem reszty Twojego życia!
~FallToPieces    26.08.2010 @19:36:26
ze zdjęć, nie dodaje kolorów (na razie ) chociaż wiem ze z natury jest lepiej ćwiczyć niż "przerysowywać" zdjęcia. Czasami po prostu tylko wspomagam się zdjęciem żeby proporcje zachować itp.
a co do podkładki to mam jakąś płytę pleksi i całkiem wygodnie na niej się rysuje Na stole rysowałam jeszcze całkiem niedawno ale wolę raczej jak kartka jest ustawiona pod kątem
~imthelampa    26.08.2010 @20:12:52
hmm... To zależy też co rysować. np.zwierzęta i portrety wole ze zdjecia.(czasami czarno-białe,czasami kolor) Ale architekture lub martwa nature wole z natury bo mogę dostrzec szczegóły, które na zdjeciu zwyczajnie bym omineła no i zawsze można podejśc bliżej i sie przyjrzeć Myśle ,że rysowanie z natury jest lepsze, baaardzo rozwija talent(przynajmniej u mnie tak jest ) Ach i jeszcze przyspiesza tempo pracy (zmienne warunki oswietlenia xD itd.itp.)
To na czym ja rysuje zależy, od stanu w jakim sie znajduje :PP Jak ze zdjecia to mogę wszedzie rysować pod każdym kątem.Zazwyczaj ląduje w łóżku i rysuje na kolanach . Jak z natury to lepsza sztaluga
~kasztan7    07.10.2010 @09:32:36
By wyćwiczyć oko polecam rysowanie z natury, dobrze jest też malować w pionie tak by móc odejść na pewną odległość od pracy i móc jej się przyjrzeć w całości i sprawdzić czy jest dobrze zakomponowana, rysowanie lub przerysowywanie z gotowych ilustracji, bądź fotografii może rozleniwić naszą spostrzegawczość, narzuca nam rzeczywistość swoim obrazem i spłaszcza perspektywę przez co później jest coraz ciężej rysować z natury. Według mnie przerysowywanie z ilustracji bądź fotografii rozleniwia naszą spostrzegawczość, bo im więcej zdołasz zaobserwować tym wierniej odzwierciedlisz rzeczywistość, chyba że kreujesz swój własny celowo zdeformowany
~Algebra    27.10.2010 @17:44:06
Jak rysujecie drzewka? takie co są na 1. planie jak pień jakie kreski stosujecie czy gdzieś kontury rysujecie jak się bawicie światłem?
_______
Natalia
~kurowitch    05.11.2010 @03:52:05
Przyznam, że ja nie potrafię rysować z natury. Co innego, że próbowałam chyba ze dwa razy... Ale ja swoje rysunki robię strasznie długo, tak więc musiałabym albo kilka dni z rzędu przychodzić w dane miejsce, jeśli robiłabym pejzaż, albo unieruchomić modela /zwierzątko i zabrać do domu...
~pozor    30.07.2011 @17:51:39
Zdjęcie to bardzo wygodny sposób . Nie zmienia nam się oświetlenie obiektu . Nie musimy się spieszyć . Możemy w każdej chwili przerwać lub zacząć tworzenie naszego dzieła . Na pewno większą satysfakcje sprawi nam praca wykonana z natury . Po to między innymi są organizowane plenery .
~lonewolwpl    05.02.2012 @16:18:30
Rysuje ze zdjęć własnych lub fotek z neta, czasopism, kalendarzy. Robię tak ze względu na brak czasu. Rysuję w każdej wolnej chwili, w przerwach między innymi domowymi zajęciami. Tekturowa podkładka z kartka i fotką leży sobie spokojnie na lodówce i czaka. Mam chwilę , wrzucam kilka kresek. Gdy mam więcej czasu rysuję przy stole, na podłodze, łóżku, różnie. W plenerze też rysuję gdy mam wolną chwile , ale rzadko się to zdarza.
~lasicowa0dama    08.04.2012 @13:36:13
bardzo ciekawie rysuje się w plenerze. każda praca jest niepowtarzalna ze względu na konieczną szybkość wykonania. ludzi i zwierzęta lubię rysować ze zdjęcia. nie poruszają się wtedy. jeśli już robię to z natury, pozostają w formie szybkich szkiców.
~xymena224    23.02.2014 @18:20:59
Zapraszam na nowy fanpage na facebook o rysowaniu
https://www.facebook.com/pages/This-is-it/368070750002427?bookmark_t=page
jest to FanPage na ktorym będą pojawiały się rożne rysunki. Od różnych komiksowych rysunków po martwą naturę i nie tylko
Serdecznie zapraszam!!
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt