Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Rysunek
Grupa otwarta

Proporcje
16.02.2011 @17:10:12

~zmijek69    16.02.2011 @17:10:12
Witam. Macie jakies wskazówki co do zachowywania proporcji robiąc szkic ze zdjęcia. Pochwalcię sie waszymi sposobami. Ja to robie sobie linie pomocnicze i mniej-więcej staram sie zachowywac odległości od konkretnych części ciała.
~MatixLazega    16.02.2011 @18:40:08
Ja używam oczu i ołówka. Ołówek wbijam w jedno oko, a drugim próbuję mimo bólu zapamiętać to co na zdjęciu i przenieść ręką na papier.

A na serio, to szukam relacji między poszczególnymi fragmentami oraz jakiejś jednostki miary. Czy to długość głowy w akcie, czy długość nosa w portrecie. Następnie zaznaczam ledwo widoczną siatkę, gdzie kwadraty mają bok długości tej jednostki. No i jeszcze linie pomocnicze - typu linia oczu, linia sutków, linia bioder, ramion i tak dalej. Reszta to już obserwacja i zgrabne umieszczanie tego wszystkiego na kartce. No i trzeba być bardzo, a to bardzo konsekwentny. Linie pomocnicze później zmazuję jeśli jest taka potrzeba i rzeczywiście tak bardzo rzucają się w oczy.

Tyle, że ja dopiero to wszystko ogarniam i więcej w tym intuicji niż kunsztu. Chętnie nauczyłbym się jakiegoś fachowego sposobu. Czekam na inne propozycje.
+anako    16.02.2011 @18:50:50
ja osobiście radzę unikać robienia jakielkolwiek siatki, bo potem ciężko będzie o spontaniczne szkicowanie, a co dopiero rysowanie z głowy. po prostu odtwarzaj proporcje takie, jakimi je widzisz, z czasem będzie Ci to szło coraz lepiej.
wyznacz sobie czas maksymalnie 15 min na szybki szkic i zrób ich ze sto - zobaczysz, jak Ci skill skoczy ; )
_______
http://www.anako.pl - moje portfolio
http://anako-art.deviantart.com - mój deviantART
https://www.facebook.com/anako.art - mój page na Facebooku
~misiekrysuje    14.06.2011 @21:53:04
Ja czasami lecę siatką czasami na oko a czasami przykładam ołówek do zdjęcia i zaznaczając palcem przekładam taką samą odległość na kartkę ale tak to podstawowe proporcje mam w głowie np między oczami jest odległość równa szerokości nosa itp....
~colonia    04.07.2011 @00:02:23
ja nie uzywam siatki ale tą technike proponuje rysuje zwykle ze zdjecia patrzac tylko lub z wyobrazni jakos mi wychodzi jak cos nie idzie to zagladam do magicznej ksiazki o rysowaniu i jest ok
~reivon    05.01.2013 @11:28:29
ja zawsze porownuje wielkosc np. ucha do nosa modela, szukam podobnych proporcji ten sposob mnie nigdy nie zawiodl
o liniach pomocniczych juz dawno zapomnialam, wg. mojej opinii w moich. rysunkach wyglada to potem zbyt symetrycznie.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt