Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Rysunek
Grupa otwarta

Precz z ołówkiem
29.04.2012 @12:06:54

~lazyboy    29.04.2012 @12:06:54
Dedykuję wpis zaczynającym pracę nad warsztatem i amatorom (czyli miłośnikom) rysunku.

~lazyboy    29.04.2012 @12:07:25
No więc coś mnie tak tknęło by wysmażyć tego posta po przeglądaniu różnych prac, latach ich oglądania tu i tam, i tu i chyba miara się ostatecznie przebrała. Tego niestety nie uczą ani nie tłumaczą, co więcej poznawszy naszą popaprana edu wręcz ugruntowuje się w ludziach ten zgubny nawyk.

[b]Zaczynasz? NIE UŻYWAJ OŁÓWKA! na miłość B. [/b]

"Ołówek to narzędzie kreślarza nie artysty" (w tej kolejności więc, nawet jeżeli ilustrator czy rysownik po niego ostatecznie sięgnie). Ołówek jest w pyte narzędziem pracochłonnym, wymagającym już warsztatowej wiedzy i świadomości samego medium oraz doświadczenia.

Nie pojmuję popularnosci grafitu - jakby ludzi nie było stać na kredę, węgiel, tusz? Zaczynasz - zacznij od węgla czy kredy. Przy ich użyciu nauczysz się znacznie szybciej kolego czy koleżanko, prawidłowego waloru a przede wszystkim uwolnisz od kreski - pracując już plamą, położeniem, itd. Pracuj węglem nie skupiając się na walorze ale formie - czarnym na białym. Pracuj naprzemiennie z kredą by odwrócić sposób myślenia (zapewniam że zmiana sposobu tworzenia jasnym na ciemnym jest bardzo dobrym ćwiczeniem wyobraźni i uczy pojmowania światłocienia). Ołówek zaś proponuje oddać koledze majstrowi by sobie podpisywał deski.

Pozdrawiam FeliX
~Nekta    29.04.2012 @14:14:42
A kredkami można czy też so kreślarskie?
_______
"Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze"

J. Tuwim
*KrzysztofSierpien    29.04.2012 @14:44:39
Nekta
nie przejmuj sie, rysuj czym popadnie!
*WojtekHnat    29.04.2012 @15:10:30
Jestem Emo i rysuję tylko krwią-ołówki to diabelskie narzędzie.
Ołówkom mówimu NIE!
_______
Idę...

Może kiedyś dojdę.

http://wojtekhnat.tumblr.com/
~zlomierz    29.04.2012 @16:14:07
taaa zwłaszcza bardzo miękkie i kreslarskie już to widzę... no to dodać należy pisaki - też narzędzie kreslarskie, a stalówka to dla pisarza, węgiel to do palenia w piecu a jak oczyszczony tpo jako lek na biegunke, kreda do pisania na tablicy w szkole

A z ołówkiem podstaqwowym błędem jest "się weźmie gumkę i wymaże" czego efekty są potem straszne
~Dagomix    29.04.2012 @17:02:57
ja rysuje tylko olowkiem inne mi nie wychodza ...
probowalam kredki ,farby i pastele ale nici z tego ;p
*KrzysztofSierpien    29.04.2012 @17:14:34
ludzie, nie przejmujcie się!
nie ważne czym sie co robi, ważne jaki efekt się zyskuje
kupą można nawet dzieło sztuki stworzyć, dajcie se na luz
~tcktck    29.04.2012 @18:57:17
lubię, jak takie rewolucyjne posty piszą prawdziwi profesjonaliści, serio lubię
~Nekta    29.04.2012 @19:05:54
Baj de łej, przypomniałam sobie o moim magicznym puzderku - http://img225.imageshack.us/img225/2295/olowki.jpg
Kto jak kto ale ludzie robiący ołówki "since 1790" coś w tym temacie wiedzą .
ostatnio edytowane: 2012-04-29 19:09:54
_______
"Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze"

J. Tuwim
+Trooper85    29.04.2012 @20:53:39
ostatnio edytowane: 2012-04-29 20:54:55
_______
Like thunder from the sky...
!unreal    29.04.2012 @21:13:23
wypróbuj tyłek fragonarda, polecam (!)

"Je peindrais avec mon cul"
_______
plaża jest wszechświatem w pigułce
~Julia7    07.05.2012 @22:37:55
Nie ma to jak pójść do szkółki, nasłuchać się wykładów i potem udawać, że si.ę wszystkie rozumy pozjadało. Ja jestem samoukiem, rysuję ołówkiem od dziecka i żadnym innym narzędziem nie uzyskam tak dobrego efektu. Ponad to ołówek jak najbardziej jest narzędziem plastycznym i weź się koleś ugryź
_______
Łap życie za ogon i wyciskaj jak cytrynę!
~Theressa    08.05.2012 @00:12:11
kolega ma trochę racji
jednak trzeba odróżnić ludzi, którzy zajmują się totalnie amatorsko i ich ołówkowe rysuneczki im się podobają od np zielonych kandydatów na uczelnie artystyczne

Jak ktoś sobie a muzom coś rysuje na A4, nie będzie raczej przekonany co do węgla na przykład.
Ale jak na egzamin ktoś przyleci z ołóweczkiem i ma studium całej postaci w 3h na 100x70 ogarnąć, to czasem rzeźnia się z tego robi.
ostatnio edytowane: 2012-05-08 00:18:10
_______
http://latajaceryby.wordpress.com/
~adamkuczek    08.05.2012 @02:58:16
Ołówek to narzędzie jak wszystko inne. Jeden będzie trzaskał kasę robiąc szkice i projekty ołówniem, drugiemu super soft i komputer nie pomoże, jeśli nie wie jak z nich korzystać.
_______
AK-ART Studio: http://www.ak-art.net
~bulkaoo7    16.06.2012 @20:54:18
ołówek to moc:D
~camro    16.06.2012 @23:01:27
Dzięki ołówkowi uczysz się CIERPLIWOŚCI, detalu, światłocienia, kompozycji itd.
Liczy się warsztat, a to czym dana osoba operuje to JEGO sprawa.
Po pracach autora tematu jakoś nie widać "wow" czegoś jakoby się wielce znał na temacie.
Owszem dobrze jest poznawać techniki tworzenia różnymi mediami i niekoniecznie dobre jest skupianie się tylko na jednym medium ale jak już to wcześniej wspomniałem to tylko i wyłącznie jego sprawa.

Ołówki to również jedne z najtańszych przyborów do "sztuki" i w sam raz na danie podstaw w rysunku.

PS. Tyle w temacie: http://www.crookedbrains.net/2010/06/creative-photorealistic-pencil-drawings.html
ostatnio edytowane: 2012-06-16 23:02:24
~MalyKroliczek    18.07.2012 @15:11:50
Ehh się unieśli wielcy ahtyści, to ich sprawa czym rysują lazyboy, a Ty wcale nie masz takich dobrych prac żeby tu komukolwiek cokolwiek opowiadać jakieś chłodne historie, człowieku, poszedłeś pewnie do szkółki, nasłuchałeś się wykładów i teraz myślisz, że profesjonalista jesteś i możesz pisać jakieś rewolucyjne metody, phi
Oczywiście za lazyboyem, fajnie, że to piszesz, a nuż znajdzie się ktoś mądry i pokorny i wyniesie coś dla siebie.
~DreamerChat    28.10.2012 @17:22:32
Więc mam zostawić ołówki, którymi bazgrzę od dziecka i brać się za węgiel? Bardzo chętnie, ale co z tego mi wyjdzie skoro muszę się uczyć od podstaw operowania nowym materiałem. Zarzuciłeś hasłami bez żadnych podpowiedzi, trochę nie fajnie.
_______
"Rise abyss within my soul!"
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt