Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

DACAB
Grupa otwarta

o grupie

Digart Concept Art Battle

Digart ConceptArt Battle [DACAB] to system concept-artowych bitew organizowanych cyklicznie w serwisie Digart.pl.

W bitwach może uczestniczyć każdy zainteresowany użytkownik serwisu Digart.pl.

Bitwy polegają na prezentacji swoich koncepcyjnych prac, które będą wizualną prezentacją pomysłu (postaci, stworzenia, pojazdu, miejsca itp.) odpowiadającego wcześniej podanemu tematowi. Prace zostają, po upływie określonego czasu, oceniane przez innych użytkowników.

Ideą DACAB są zmagania grafików w przyjaznej atmosferze, ponad podziałami na profesjonalistów i amatorów, gdzie podstawą jest szlifowanie technik i wzajemna pomoc użytkowników. Pomagać w tym będzie m.in. sposób prezentacji prac [krok po kroku], a także spore grono widzów jakie oferuje serwis Digart.pl

Regulamin DACAB:
http://www.digart.pl/forum/temat/1241675/Regulamin_CAB.html

Kronika:
http://www.digart.pl/grupy/9391/DACAB/forum/temat/258939/Kronika.html

właściciel

moderatorzy

CAB umarł ?
03.01.2012 @22:14:52

1 2 Następna strona
~WolfWood    03.01.2012 @22:14:52
Jak w temacie, będzie jeszcze kolejna edycja ?
~DianaLis    03.01.2012 @22:32:33
no właśnie cosik długo nie ma
~Weuniany    04.01.2012 @08:36:27
Prowadzzenie CABa jest ciężką robotą, która zabiera mnóstwo czasu z życia. Wcale się nie dziwię, że tak się stało. No i ostatnio poziom prac spadał na łeb na szyję...
_______
Zapraszam do mojej galerii
~DianaLis    04.01.2012 @12:28:27
sorry, ale jak się czytało "krytykę" niektórych osób to odechciewało się wszystkiego.. no i durny wymóg dania WIP'a, Salvadorem Dali nie jestem i nie śmiem się porównywać, ale sobie nie wyobrażam aby ktoś mu powiedział "hej, stary, poka co tam tworzysz" nie obrywając przy tym sztalugą

trudne czy nie, powinno się dać jakieś ogłoszenie, że np do wiosny CAB zostaje zawieszony, a nie, takie pierdolnięcie manelami i wyjście se stąd
~headless    04.01.2012 @12:52:13
nie biorę udziału ale czesto zaglądam do tych tematów bitewnych i przyklasnę Dianie - wymagany wip to ewidentna odechciewajka
_______
życie jest piękne.
~wujagimel    04.01.2012 @13:27:23
Spierałbym się. WIP to raz - pewien "dowód", że autor jest faktycznie autorem, a jego praca to nie przemalowana fotka, czy też w skrajnym przypadku kradzież pracy po prostu...

A dwa, konkurs konkursem, ale tu chodzi o rozwój i pokazując WIP'a, dajesz coś od siebie społeczności c -artystów, którzy np. mogliby chciec sie czegos od Ciebie nauczyc.

Porównanie do Dale'go chyba jednak nietrafione, concept artysta nie powinien przywiązywac się zbytnio do członu "artysta".

A na upadek się zapowiadało od dłuższego czasu, były jakieś podrygi, ale zasadniczo mnie to nie dziwi...

Tu racja Weuniany, poziom niestety, wybaczcie uogólnienie, ale jednak był coraz niższy...

Do tego brak sensownej krytyki, której w ogóle na Digarcie jest bardzo mało, zwykle lizanie sie po tyłkach, albo wylewanie nieuzasadnionych pomyj.

Może przerwa dobrze zrobi, społecznośc zdąży zatęsknic...
~WolfWood    04.01.2012 @13:46:18
No właśnie WIPy były dla mnie kwintesencją CABa ... szkoda, że traktowano to jako przykrą konieczność, a nie część zabawy.
~yaro24    04.01.2012 @16:17:29
CAB umiera bo nie ma silnej ręki którą by go ktoś prowadził. Gdyby była sprawna organizacja tego bajzlu to nie byłoby takich dyskusji - powinien być obowiązkowy wip czy nie? Po prostu byłby albo nie i nie było by nic do gadania. Nie ma bitew specjalnych z nagrodami - w końcu klient który robił grę planszową (temat ostatniej bitwy specjalnej) zgarnął kilka niezłych grafik do swojej produkcji i to przy minimalnych kosztach ze swej strony - nie wierzę że nie ma chętnych na taki numer. Nie ma już newsów z wynikami bitew (ładnie zredagowane z miniaturkami zwycięskich prac zamiast linków) itd ..
~RaVirr    04.01.2012 @16:50:15
Nie wiem czemu WIP jest takim problemem, wrzucić szkic czy obrazek bez detalu to chyba żaden wysiłek.
Bolączką jest za to brak starych zawodników. Osobiście nie uczestniczyłem w wielu CABach, ale na mnie motywująco działają prace wymiataczy.. O wiele milej przegrać z gigantem niż wygrać z mrówką.
_______
Nie dojdziesz do ładu.
^karola    04.01.2012 @18:23:02
"Prowadzzenie CABa jest ciężką robotą, która zabiera mnóstwo czasu z życia."

Dokładnie. By prowadzić bitwy trzeba mieć spory zapas wolnego czasu. Wcale nie pomaga brak automatycznego liczenia głosów (pomysł Areny chyba umarł), braku miejsca na Digarcie dla sondy z tematami, nie wspominając już o ułatwieniach dla głosujących w formie miniaturek zgłoszonych prac.
Bądźcie wyrozumiali dla organizatora. Gdyby nie ZackFairVII, DACAB byłoby dawno zawieszone.
ostatnio edytowane: 2012-01-04 18:23:21
~WolfWood    04.01.2012 @20:44:22
Dlaczego Digart.pl nie może tego wspomóc jakoś ? W innych bitwach (np. polegających na skanowaniu swojej facjaty) jakoś można było skombinować nagrody ( chociażby te miesięczne +), nawet głupie zamieszczenie zwycięskiej pracy, jako fotki przy newsie, byłoby jakąś nobilitacją. Przecież sprawnie działający system bitew (zwłaszcza tak widowiskowych jak mogłoby to być w przypadku CABa) bardzo by uatrakcyjnił ten portal.
~voxmortem    04.01.2012 @21:18:06
Dziwię się, że nikt nie wpadł na pomysł, żeby takiego Wacoma poprosić o sponsoring- na pewnym forum graficznym, które miło wspominam, Wacom był fundatorem nagród, ba dawał tablety do "recenzji"- dostawało się np. Intousa 4M i trzeba było zrobić video z testów. DP było tam powiedzmy nie niszowe, ale z racji ogólnej tematyki graficznej nie było wysoko, a mimo to się dało. Na pewno można byłoby raz na pół roku zorganizować konkurs z tabletem, czy czymś w zamian za reklamę- było nie było digart ma sporą bazę userów i dużo odwiedzin, to nie byłaby zapomoga raczej.
_______
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

https://vxm.carbonmade.com
~wujagimel    05.01.2012 @12:47:32
@ewageruzel - masz inne zdanie - normalna sprawa...Ja traktuje swoje umiejętności jak rzemiosło, a prace, którą wykonuję jak usługę i nie mam problemu "artystycznego eksibicjonizmu".

Nie sądzę, żeby brak nagród był powodem, a tymbardziej Wipy. Prestiż jest wtedy, gdy poziom jest wysoki, myśle że to samonapędzająca się maszyna.

Ja wygrałem pierwszego Caba w którym brałem udział, i choc oczywiście było mi z tego tytułu przyjemnie, to jednak był to ostatni Cab w którym wziąłem udział. W każdej z ostatnich edycji była jedna - dwie naprawdę dobre prace a czasem, coż - nie było ani jednej. Jeżeli wygrac może każdy (np ja) to zwycięstwo jednak się dewaluuje...

~DianaLis    05.01.2012 @14:22:17
wujagimel - ty przeczytaj jeszcze raz moją odpowiedź bo nigdzie nie pisałam, że jestem artystą, więc skąd to twoje czepialstwo? nie wiem, idź na spacer, może ci przejdzie.

tak jak napisała ~ewageruzel - jak ktoś ma super sztuczki i wiedzę, którą chce się podzielić - proszę bardzo, ja się nie poczuwam do pokazywania WIPów, zwłaszcza gdy dostaję kubeł zimnej wody bo jaśnie panu krytykantowi nie widzą się moje kolory.. przecież to zabija chęć do czegokolwiek... a o rzetelną krytykę to i parę innych osób będzie prosiło raczej ciut bardziej światłe osoby, a nie jakąś masę z digarta czy innego portalu art. sorry, ale taka prawda - nie ma co się obruszać na wazelinę bo tylko hipokryta będzie twierdził, że nie jest fajnie jak ktoś napisze, że jego praca jest super... jak potrzebuję krytyki to idę do któregoś z masterów z "!" przed nickiem i nie pytam się jak debil "oceń moją pracę", tylko przedstawiam swój elaborat i oczekuję na zdanie drugiej osoby

a co do dawania krytyki - ja sama się też do niej nie poczuwam, chyba, że ktoś się mnie spyta... ale na pewno nie dam zjeby tylko dlatego, że kolorki czy technika mi się nie widzą

karola - to zrób newsa na grupie czy ogłoszenie na forum, że CAB zostaje zawieszony do odwołania - to chyba nie zajmie więcej niż 5 minut.
~WolfWood    05.01.2012 @14:33:27
"tak jak napisała ~ewageruzel - jak ktoś ma super sztuczki i wiedzę, którą chce się podzielić - proszę bardzo, ja się nie poczuwam do pokazywania WIPów, zwłaszcza gdy dostaję kubeł zimnej wody bo jaśnie panu krytykantowi nie widzą się moje kolory.. przecież to zabija chęć do czegokolwiek... a o rzetelną krytykę to i parę innych osób będzie prosiło raczej ciut bardziej światłe osoby, a nie jakąś masę z digarta czy innego portalu art. sorry, ale taka prawda - nie ma co się obruszać na wazelinę bo tylko hipokryta będzie twierdził, że nie jest fajnie jak ktoś napisze, że jego praca jest super... jak potrzebuję krytyki to idę do któregoś z masterów z "!" przed nickiem i nie pytam się jak debil "oceń moją pracę", tylko przedstawiam swój elaborat i oczekuję na zdanie drugiej osoby"

DianaLis - sorry ale wg mnie właśnie takie podejście położyło CABa
^karola    05.01.2012 @14:59:08
DianaLis - tego typu decyzja należy do organizatora, czyli w chwili obecnej do ZackFairVII.
ostatnio edytowane: 2012-01-05 15:00:24
~CuloVafant    05.01.2012 @15:05:09
O ile pamiętam, a brałem udział od pierwszej edycji, WIP'y nie były obowiązkowe...ot taki umilacz dla fun'u/podsycenia bitewnego ognia i okazja dla ciut gorszych technicznie uczestników aby zobaczyć "coijak". Ja pracuję dość szybko, często startowałem speedami i często po prostu nie pokazywałem nic w wątku z wipami, nigdy nie zostałem zdyskwalifikowany. Wymóg wrzuciania wip'ów jest ciut guuupi. Co do śmierci DACABA to nie ma co ukrywać - równia pochyła od jakiegoś czasu. Mi osobiście odechciało się wraz z odejściem starej gwardii.
_______
Who are you?
I am the enchanting wizard of rhythm.
Why did you come here?
I came here to tell you about the rhythms of the universe.
~wujagimel    05.01.2012 @23:34:43
@DianaLis - wybacz, jesli Cie uraziłem. Nie wyrywaj jednak tego, co napisałem z kontekstu - osobiście uważam, że concept artysta, ilustrator, projektant - a tak sie składa, że jestem każdym po trochu - to nie artysta tylko rzemieślnik; a napisałem to dlatego, że jako rzemieślnik własnie nie mam żadnego problemu, żeby pokazywać prace na takim czy innym etapie. Niepotrzebnie bierzesz to do siebie. Ta robota wymaga dystansu...

Osobiście (i gdzies już to pisałem) uważam, że idealna krytyka to taka, która wskazuje co jest dobrze, a co jest złe w danej pracy - wtedy szansa, że kogos sie urazi jest niewielka. Mnie komentarze w stylu "jesteś zajebisty" sa zupełnie niepotrzebne, bo to mnie od niczego nie przybliża.

Obawiam się, że zgodze się WolfWood'em - własnie w takim podejsciu leży problem Caba.

Brak umiejetności wyrażania krytyki, brak umiejętności jej przyjmowania, bez tego nie będzie mowy o realizacji celów takich bitew...tyle, ze to problem całego Dig'a.
~DianaLis    06.01.2012 @01:38:09
no halo, ale w CABie chodzi o pokazanie zajebistej wizji twórcy czy o krytykę, hmm?

i niby co ~WolfWood położyło CABa? brak WIPów... dopiero od dwóch czy trzech bitew był taki wymóg i było super, ci co chcieli to pokazywali, reszta czasem komentowała, bez napinki, a to co ostatnim razem było to wyżywanie się krytykanów i nikomu nie pomagało poza krytykantowi by wypróżnił się literacko.

wujagimel - jedno nie wyklucza drugiego - jak chcesz, to się ograniczaj do bycia rzemieślnikiem, ale nie narzucaj swojego punktu widzenia innym, a już w szczególności mi, bo właśnie takie coś dobiło CABa
~WolfWood    06.01.2012 @13:04:24
Nie brak WIPów, a jak powiedział ~wujagimel brak umiejętności przyjmowania krytyki i obrażanie się o byle co. Podejście "nie liczę się z waszym zdaniem bo ch*ja wiecie i to ja mam rację".
~DianaLis    06.01.2012 @22:48:43
to wybacz, ale krytykujący przyjmowali zasadę "wiem lepiej co autor chciał narysować, bo on nie ma pojęcia co robi" - tak to wyglądało i się nie dziwię, że nawet wymiatacze zrezygnowali z udziału w CABie
~wujagimel    08.01.2012 @22:04:42
wymiatacze zrezygnowali z udziału, bo wygranie CAB przestało byc osiagnięciem. Jak ktoś jest naprawde dobry to leje na krytykantów...
^karola    28.01.2012 @22:03:05
Bitwy wracają. Wiem, że mnie nie znosicie, nienawidzicie, przeklinacie, itp. ale ponownie biorę się za organizację CAB
W skrzyneczkach znajdziecie link do sondy. Żeby nie motać, wzięłam tematy z propozycji, bo ciekawe i inspirujące.
That's all.
~DianaLis    29.01.2012 @01:11:49
CAB ŻYJEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!11111!!oneone1!

wszyscy mają glosować na karty tarota.. kiedyś chciałam zrealizować taki projekt, ale nigdy nie miałam wystarczającej mobilizacji
ostatnio edytowane: 2012-01-29 01:12:01
~WolfWood    29.01.2012 @14:48:52
oj
1 2 Następna strona
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt