Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

DACAB
Grupa otwarta

o grupie

Digart Concept Art Battle

Digart ConceptArt Battle [DACAB] to system concept-artowych bitew organizowanych cyklicznie w serwisie Digart.pl.

W bitwach może uczestniczyć każdy zainteresowany użytkownik serwisu Digart.pl.

Bitwy polegają na prezentacji swoich koncepcyjnych prac, które będą wizualną prezentacją pomysłu (postaci, stworzenia, pojazdu, miejsca itp.) odpowiadającego wcześniej podanemu tematowi. Prace zostają, po upływie określonego czasu, oceniane przez innych użytkowników.

Ideą DACAB są zmagania grafików w przyjaznej atmosferze, ponad podziałami na profesjonalistów i amatorów, gdzie podstawą jest szlifowanie technik i wzajemna pomoc użytkowników. Pomagać w tym będzie m.in. sposób prezentacji prac [krok po kroku], a także spore grono widzów jakie oferuje serwis Digart.pl

Regulamin DACAB:
http://www.digart.pl/forum/temat/1241675/Regulamin_CAB.html

Kronika:
http://www.digart.pl/grupy/9391/DACAB/forum/temat/258939/Kronika.html

właściciel

moderatorzy

Propozycja dodatkowego zapisu w regulamine
07.04.2014 @10:38:30

+Skina    07.04.2014 @10:38:30
Proponuje przedyskutować wprowadzenie do zasad CABa wpisu który regulowałby kwestie uczciwości głosowania. Nie dyskutujemy tu o tym czy powinny być nagrody ani czy userzy powinni w ogóle głosować czy jury czy jeszcze ktoś inny.
Regulamin powinien być kompletny i zakładać, że JEŚLI zdarzy się taka sytuacja w której to społeczność Digartu głosuje na zwycięzcę to musimy mieć tam opisane wszelkie możliwe komplikacje i jak na nie reagować.

Pamiętajcie, że czasem nasze bitwy są ogłaszane na fejsie - jeśli dla przykładu stamtąd przyjdzie ktoś i zrobi pracę na konkurs też powinien mieć możliwość zagłosowania prawda?
Był pomysł żeby głosować mogli jedynie userzy którzy mają konto od minimum miesiąca.
Może tydzień wystarczy? Co myślicie?
Wnoszę o taki zapis ponieważ nie mam czasu pisać za każdym razem do administracji o sprawdzanie IP i przeprowadzać śledztwo czy to matka/żona/kot/kolega bo adres ten sam albo z tego samego miasta.
I tak organizator będzie miał przerąbane bo prócz podliczania pkt będzie musiał jeszcze sprawdzać konta..

..a wiec:
Ile powinno istnieć konto abyśmy dopuszczali danego usera do głosowania?
(zakładamy, że nie ma galerii)
~wujagimel    07.04.2014 @10:55:17
Wydaje mi się, że konto powinno mieć jakieś prace w galerii - choć to nie jest idealne rozwiązanie, to chyba najlepsze.

A jeśli dopuszczamy takie, które prac nie mają - czas nie powinien być (jedynym) kryterium, tylko aktywność na koncie. Jak ktoś ma jakieś komentarze na profilu czy na forum - wydaje mi się, że widać takie rzeczy - wtedy powinien być dopuszczony do głosowania. Choć pewnie ciężko bardzo precyzyjnie określić to w regulaminie.

Ja osobiście nie mam nic przeciwko by kwestie wątpliwe autorytarnie rozstrzygał organizator - zawsze można o tym podyskutować w trakcie bitwy, a wszystkich wariantów potencjalnych matactw i tak nie sposób określić - fantazja ludzka nie zna granic

~mykmyk140    07.04.2014 @11:04:24
Nie da się tego rozwiązać jeżeli dalej prace finałowe będą wybierane przez użytkowników - bo jak osoba która o konkursie nie wie i w ostatnie dni chce dodać głos, założy konto wcześniej ?
Mam wrażenie, że Digart postrzegany jest jako zamknięty dla innych ludzi - chodzi o głosowanie, powinna być wcześniej informacja: "aby oddać głos musisz posiadać konto i to najlepiej z galerią" - takie wymogi i reklama w sieci na Fejsie o konkursie się wykluczają.
Brałem udział teraz w Diablo 3 contest na deviantarcie i motyw był prosty - obsada Devianta wybierała 25 prac finałowych a z tych później 3 wybierało jury - i taki system też widzę tutaj:
prace finałowe wybierają wszyscy, a już te główne to jury - można to jakoś zmodyfikować itp np . głosy publiczności jako dodatkowy punkt itd.
Problem pojawia się gdy są nagrody, może trzeba by nazwać to zwyczajnym konkursem a nie CAB, a samego CAB zostawić w takiej formie jak jest - kiedy nie ma nagród to punkty przyznawane są szczerze a nie tak jak teraz - kombinowanie z kontami , rachunek liczbowy - to wpływa na ocenę danych prac)
~SkullCrossBoness    07.04.2014 @11:05:40
Wydaje mi się, że najlepiej by było gdyby faktycznie nowi ludzie, którzy chcą wziąć udział, mogą swobodnie głosować, jak oczywiście wrzucą swoją pracę. Co do tych jedynie głosujących to, może powinni mieć konto przynajmniej dzień przed ogłoszeniem bitwy? Na pewno nie później, bo tak to równie dobrze można by wystawić prace na fejsie i oceniać kto zbierze więcej lajków : P
_______
Comin' for you we'r cowboys from hell...
~helio    07.04.2014 @11:22:02
rozumiem, że problemem jest to, że konkurs linkowany na facebooku ściąga tu jakąś osobę, która zakłada sobie konto i oddaje głos w bitwie. Samo w sobie być może nie jest to złe dla administracji- bo zwiększa liczbę użytkowników bo nigdy nie wiadomo kiedy taki ktoś tu wróci i zainteresuje się zawartością portalu. Jeśli jednak to nie jest żadna korzyść to jak najbardziej można nie uznawać głosów od "martwych kont", których jedynym celem istnienia jest zagłosowanie. Jest tu swoją drogą sporo tego typu kont powstałych by dać ogłoszenie na forum- i nikogo to chyba nie rusza. Ja od siebie dodam, że wszelkie głosowania związane z aktywizacją społeczności facebooka wychodzą bokiem, bo robią się przy tym różne machloje ze strony głosujących, czyli wygrywa ten kto zaktywizuje jak najwięcej swoich znajomych. Parę miesięcy temu miałem zaszczyt polec w tego typu konkursie, ale przyglądałem się temu z dystansu i nie reagowałem. Po prostu osoba z dużą i lojalną "rodziną" zdeklasowała wielokrotnie pozostałych w ilości zdobytych głosów, a prackę miała zupełnie w standardzie pozostałych. Moja praca, druga w kolejności, która zdobyła swoje głosy spontanicznie, zgarnęła tez wszystkie pozostałe nagrody w konkursie, które nie podlegały gustowi użytkowników facebooka a gustowi profesjonalnego jury. Ludzie nie potrafią się zachować i lepiej głosu im nie dawać a jeśli już to go moderować.
ostatnio edytowane: 2014-04-07 11:24:32
+Skina    07.04.2014 @13:31:49
"Ludzie nie potrafią się zachować i lepiej głosu im nie dawać"

...nie załamujcie mnie... proszę tylko o odrobinę wiary w ludzi. :D
~mykmyk140    07.04.2014 @14:03:54
sprawa jest bardzo prosta:
1: prace finałowe wybierane przez głosy użytkowników = nie szczere oddawanie punktacji, jeżeli ktoś się nie zna na koncepcie to ocenia tylko wygląd pracy, kampania wśród znajomych itd
2: prace wybierane przez jury = konkretne uwagi osób z branży, które dokładnie wiedzą co cechuje dobry koncept, przez to kolejne prace będą coraz lepsze, brak możliwości "oszukiwania", wygrywa praca NAJLEPSZA (kompozycja, design, wykonanie), a nie najładniejsza czy najbardziej popularna (znajomi).
~ketele    07.04.2014 @14:16:12
Popieram opinię, że konto do głosowania bez żadnej pracy powinno być założone przynajmniej przed ogłoszeniem konkursu. Takie konto założone na ostatnią chwilę powinno być dopuszczone do głosowania tylko w wypadku, gdy ma w galerii pracę na konkurs.

System z Deviantart wydaje się lepszy w wypadku konkursu z nagrodami rzeczowymi, w wypadku standardowych bitew może być po staremu.

Jednak nagrody rzeczowe wprowadzają spore zamieszanie.

Odnośnie komentarza ~EliteLock:

"Skoro bawicie się dobrze w swojej własnej piaskownicy nie wpuszczając do niej innych i łamiąc regulamin (a myślę, że tak można nazwać unieważnianie prawidłowych głosów), bawcie się w niej dalej."

Do tej piaskownicy dostęp ma każdy, jednak do głosowania nie można mieć konta założonego w ostatniej chwili.

Ja uważam, że regulamin DACAB jest możliwie najlepszy jak na swoje warunki. Gdybyśmy musieli dążyć do ostatecznej uczciwości, która od wieków jest nieosiągalna, potrzebne byłoby pokaźne źródło gotówki, z którego byłyby opłacane rzetelne osoby czuwające nad przebiegiem bitew. Obecny regulamin stawia przede wszystkim na optymalne zmniejszenie liczby nieuczciwych głosów. Głównym celem tych bitew jest rozwijanie umiejętności uczestników, a nie głowienie się nad filozofią i algorytmiką głosowania. Czasami pojawią się nagrody, które ściągną większa liczbę uczestników, ale to też nie powód by szaleć, bo jeżeli okaże się, że organizowanie takich bitew pochłania zbyt dużo nerwów i czasu organizatora, to się okaże, że nikt nie będzie chciał takich bitew prowadzić. Chyba, że w wypadku bitew sponsorowanych zwalić obowiązek wyłonienia zwycięzcy na fundatora.

EDIT: Zaczynam się zastanawiać, czy jedynym rozwiązaniem nie byłoby kompletne zrezygnowanie z nagród (w tym Digartu Dnia). Wtedy nikt nie miałby powodów, by tworzyć fałszywe konta.
ostatnio edytowane: 2014-04-07 14:27:37
~mykmyk140    07.04.2014 @14:30:45
To nie tak, że nie wierzę w ludzi ale wystarczy jedna osoba, która oszukuje w konkursie, aby całe wrażenia z tego konkursu były negatywne.
Bardzo mi się podoba ta opcja głosowania co teraz obowiązuje, lecz nie widzę możliwości bardziej szczegółowej kontroli głosujących.
+Skina    07.04.2014 @14:43:12
~mykmyk140 > "sprawa jest bardzo prosta: (...)"
Tja Wymyśl system bez dodatkowego obciążania jurorów a chętnie go wprowadzę...

Co powiecie na zapis proponowany przez ~ketele? :
"konto do głosowania bez żadnej pracy powinno być założone przynajmniej przed ogłoszeniem konkursu. Takie konto założone na ostatnią chwilę powinno być dopuszczone do głosowania tylko w wypadku, gdy ma w galerii pracę na konkurs"
~chmurnik    07.04.2014 @15:27:22
pomysł ketele jest dobry, tym bardziej, że dużo jest użytkowników, którzy wykorzystują swoje konta tylko do oglądania i oceniania prac innych, z różnych powodów, co już było wspomniane.

Co do systemu bez dodatkowego obciążania jury, proponuję tak:

1. Pierwsza eliminacja: osoba prowadząca odrzuca zgłoszenia niezgodne z regulaminem bitwy oraz jej tematem (np. gdy tematem są poważne, krwawe strategie, odrzucać prace groteskowe). Eliminacja ostrzejsza niż dotychczas.

2. Półfinały- wszyscy użytkownicy digartu oraz osoby z zewnątrz (po spełnieniu "postulatu ketele", z tym, że konto założone przed fazą głosowania, o czym już reklamujący bitwę np. na fb będzie musiał poinformować) głosują na uczestników. W wątku z głosowaniem powinien się znaleźć link albo krótki opis tematyki bitwy, aby wymusić na głosujących zapoznanie się z tematem konkursu. Mam wrażenie że dużo osób głosuje nie znając gry do której robimy koncepty i dlatego nie może prawidłowo ocenić prac.

3. Finał - pięć najlepszych prac przekazywanych jest jury, które głosuje na nie na tej samej zasadzie co inni użytkownicy, wyłaniając zwycięzców. W ten sposób jury jest obciążone tak samo lub mniej, bo zamiast oglądać wszystkie prace, ma ich tylko pięć.

Minusem jest fakt, że prowadzący bitwę musi ostrzej przesiewać kandydatów, rośnie więc jego i tak duża odpowiedzialność.
Zaletą jest to, że prowadzący zna dobrze temat bitwy i od razu wie które prace nie trzymają klimatu i konwencji w którą mają się wpasować, byłby więc to przesiew bardziej merytoryczny.
Poza tym zwycięzcę wyłaniają profesjonaliści, więc faktycznie wygra najlepszy. Można dodać nagrodę publiczności, dla osoby zbierającej najlepsze notowania w półfinałach.

Nie eliminuje to oszustw, ale jeśli słaba praca dzięki machlojom przejdzie do finału, zamie ostatnie miejsce.
Walory edukacyjne bitwy pojawiają się głównie w fazie wip'ów, więc można by wprowadzić ewentualnie obowiązek ich przedstawiania, ale to już dygresja.

ostatnio edytowane: 2014-04-07 15:29:24
_______
Visita Interiorem Terrae Rectificando Invenies Operae Lapidem
~sayja    07.04.2014 @15:34:04
faktycznie, na wielu innych serwisach, regulamin konkursu przewiduję konieczność zamieszczania wip'ów. Ma to w sumie same plusy (sam tego nie zrobiłem w ostatniej bitwie :P), więc skoro już szykuje się taka rewolucja, to można by coś takiego do zasad włączyć.
~wujagimel    07.04.2014 @15:56:03
"Co powiecie na zapis proponowany przez ~ketele?"

Chciałem tylko doprecyzować (i oddać co cesarskie) - że ten pomysł zarzucił jako pierwszy ~SkullCrossBoness

Ja mówię tak. Natomiast to pewnie nie zlikwiduje "obowiązku" spoczywającego na organizatorze by jednak pewnym rzeczom sie przyglądać

~mykmyk140

Weź jedno pod uwagę - w Twojej opcji jury wykonuje pewną pracę (takie obrady musiałyby być skoordynowane, nie obeszło by sie bez uzasadnień). Nie zrobią Ci tego za frytkę (i trudno im sie dziwić).

Jeszcze bycie jurorem w dużym, medialnym konkursie może być rodzajem nobilitacji dla jurora, ale w małym, zamkniętym konkursie to już są wyłącznie utopione godziny a jeszcze (jak widzisz w wątku z bitwą) znajdą się tacy, co mają do rzeczonych jurorów pretensję. Twoja propozycja jest zacna i ja też bym tak wolał, ale zbyt idealistyczna przez co w moim odczuciu nierealna.

Chyba, że jury będzie przychodzić z firmy współpracującej - wtedy spoko. Ale i tu jest haczyk, bo zdajesz się na jakiś zewnętrzny organ który może z przyczyn niezależnych przeciagać proces decyzyjny. Poza tym w tym konkretnym przypadku - organizatorem jest Techland wydawnictwo a nie Techland deweloper - więc ryzykujesz, że oceniać będą ludzie którzy nie są w branży od tej strony, która do oceny konceptów byłaby potrzebna.

~chmurnik

1) - teraz selekcji dokonali mistrzowie a i tak były pewne żale w stosunku do decyzji. W bitwie "Champion" ktoś z tego powodu zdaje się rzucił kredkami i wypisał się z digarta (dobrze, że nie rzucił się z mostu) - jeśli selekcji dokonywał będzie organizator to te pretensje bardzo wzrosną i poruszane będą argumenty w stylu piłkarza Małeckiego: "kim ty k6%$a jesteś?!". Na pewno nie pomoże to więc zmniejszyć kontrowersji.

2) - komplikując głosowanie (zmuszasz do zapoznania z zasadami, teorią; jak obszerna by ona nie była) faktycznie odstręczasz ludzi od głosowania. A im mniej głosów w bitwie tym większa szansa, że będzie ona zmanipulowana i/lub niesprawiedliwa (cokolwiek to znaczy).

--

W wątku głównym jak zawsze trwa(ła) dyskusja z cyklu co jest ważniejsze "concept" czy "art" czemu towarzyszy dosyć powszechne rozżalenie, że ludzie głosuja na ładne obrazki.

Ja proponuję zapoznać się z conceptami choćby z Iron Mana, żeby sobie uzmysłowić, że przy dzisiejszym poziomie tej dziedziny na świecie nie dopcha się do zawodu nikt, kto będzie miał "świetne" pomysły ubrane w przeciętna formę. A bitwa jest głównie po to, żeby właśnie warsztat ćwiczyć.

Bitwa i tak była o tyle super, że 4 postacie wymusiły conceptartową konwencję i już żadnych wyłaniających się z mroku dynamicznie oświetlonych "efekciarskich" prac nie było.

Piszę to dlatego, że zgodzę się, że można ubolewać, że ludzie głosują bez wgryzienia się w temat, ale czy można mieć do nich o to pretensje? Wydaje mi się, że nie.

~sayja

WIPom zawsze tak. Celem bitew w pierwszej kolejności powinien byc samorozwój i współedukowanie.

Przepraszam za długość posta i ew lekkie offtopy w nim zawarte.
ostatnio edytowane: 2014-04-07 16:57:04
~chmurnik    07.04.2014 @16:34:58
w takim razie może najlepsza będzie opcja zostawienia wszystkiego po staremu. wydaje mi się, że dużo problemów wynikło teraz z tego, że sponsor nagród ze swojej fejsbukowej stronki zachęcał do udziału w głosowaniu, a takie coś było sprzeczne z regulaminem CAB'ów. Następnym razem po prostu jasno powiedzieć, że nie można tak robić i już.
tyle, że traci się na promocji tego całego przedsięwzięcia

~wujagimel - ja nie twierdzę, że pomysł jest ważniejszy niż podanie go. To są sztuki wizualne, a concept art jest częścią produktu rozrywkowego, więc naturalne jest że trzeba go sprzedać. Chodziło mi o to, by eliminować prace nie trzymające się uniwersum, konwencji, klimatu czy innych wymagań stawianych w konkretnym zadaniu. W końcu concept artyści nie rysują czego papadnie, tylko pod wymagania klienta.
ostatnio edytowane: 2014-04-07 16:40:12
_______
~wujagimel    07.04.2014 @16:56:42
~chmurnik

Oczywiście - 100% zgoda. Wybacz - akapit zaczynający się od "W wątku głównym..." nie był kierowany bezpośrednio do Ciebie. To była taka ogólna uwaga, która mi sie nasunęła czytając posty w wątku głównym i szukałem jej ujścia Zedytowałem.
~Daygon    07.04.2014 @17:07:35
Ja zdecydowanie się zgadzam i podpisuje rękami i nogami pod pomysłem żeby wprowadzić ograniczenie dla głosowania ze świeżych kont. A czy konto musi być dzień czy tydzień czy miesiąc to jest mi to obojętne. Wiadomo, że jeżeli pojawi się konkurs dostępny na Facebooku - tym bardziej z nagrodami rzeczowymi to pojawi się problem, ale nie wiem czy nie można wtedy zagadać ze sponsorem czy chce ogólnodostępny konkurs dla wszystkich czy jednak trochę bardziej hermetyczny - np głos może oddać już sobą z przynajmniej jedną pracą w galerii.

Obowiązek WIP'ów też nie jest zły w sumie, dla mnie cała idea CABa to wipy i możliwość dowiedzenia się co leży i kuleje w pracy - przynajmniej jeden szkic można pokazać.
_______
amć amć amć i om niom niom
~JaroslawMarcinek    07.04.2014 @17:08:25

~chmurnik "Chodziło mi o to, by eliminować prace nie trzymające się uniwersum, konwencji, klimatu czy innych wymagań stawianych w konkretnym zadaniu. W końcu concept artyści nie rysują czego papadnie, tylko pod wymagania klienta."

Taki zapis zarżnie CABa - takie jest moje zdanie - osobiście biorę w tym udział właśnie dlatego że tu nie ma klienta który mi smęci cały czas że to co zrobiłem za mało przypomina tą czy inną produkcję z zagranicy. Poza tym to się zrobią zawody w zjadaniu własnego ogona na czas
+Skina    07.04.2014 @20:41:30
Dobra, widzę jakieś światełko w tunelu.. :D
Postaram się podsumować naszą dyskusję i proszę o rozważenie:

1. Pomóżcie mi z tymi wipami: jak to miałoby wyglądać?
Powiedzmy, że wprowadzamy obowiązek zamieszczania work-in-progress... ile ich trzeba wklepać? ..a może wystarczy pierwszy szkic? Jak byście to widzieli?
To co napisał wujagimel trafia do mnie: "Celem bitew w pierwszej kolejności powinien byc samorozwój i współedukowanie." Chciałbym wprowadzić zapis o obowiązku wipów - przedyskutujmy za i przeciw.

2. Konta bez galerii - wystarczy zapis, że mogą głosować o ile zostały utworzone przed rozpoczęciem bitwy?

3. Pozostałe kwestie.
W temacie systemu oceniania niestety nie widzę szans na zmiany. Ja jako organizator ABSOLUTNIE trzymam się z daleka od przesiewania prac. Nie tykam też nagród. Nie tylko dlatego, że nie dałbym rady robić wszystkiego sam. Głównie dlatego, żeby w razie problemów nie być posądzony o stronniczość albo konflikt interesów. Jeśli jest chętny sponsor on musi powysyłać nagrody. Jeśli są chętni do udziału w bitwach, na nich spoczywa głównie obowiązek wyłonienia zwycięzcy. Ani ja ani jurorzy nie mamy z tego profitów, poświęcamy wolny czas w obecnej chwili w maksymalnym zakresie. Więcej nie da rady. Albo więc robimy to razem wspólnie dzieląc się obowiązkami albo CAB padnie. Wasze inne propozycje muszą - przynajmniej dopóki ja to organizuję - uwzględniać to co wyżej napisałem.

4. Osobę chętną przejąć pałeczkę organizatora chętnie poznam. PW do mnie - odpowiem na ewentualne pytania.
~wujagimel    07.04.2014 @21:56:13
Pytasz konkret, ode mnie konkret:

1). Obowiązkowy WIP - TAK - (nie określałbym ile, obowiązkowy to minimum jeden) - chcemy by każdy dał coś od siebie społeczności, bo każdy od tej (lub innej) społeczności kiedyś coś wziął. Argumenty przeciw (poruszane w innych wątkach w przeszłości) do mnie nie trafiają.

2). TAK - natomiast kreatywność ludzka nie zna granic i jestem w stanie uwierzyć, że ktoś założy 5 kont "na zapas" . Tak więc zapis zapisem a czujność czujnością

3). To jest dobry, kompromisowy model. Lepsze jest wrogiem dobrego w tym wypadku.
~chmurnik    07.04.2014 @22:29:42
1) TAK, obowiązkowy wip na pewno przysłuży się rozwojowi CAB, powinien podnieść poziom rozgrywki, każdy będzie miał szansę coś poprawić w pracy- oczywiście o ile dostanie koleżeńską pomoc, z tym niestety różnie bywa. Co do ilości, to może będzie to zależało od tematu; przy takim Championie wystarczył by jeden, przy całej rasie- dwa. Górnego limitu nie ma.

2) TAK, przy czym należałoby sprawdzić czy głosowanie nie jest jedyną aktywnością ( w przypadku kont na zapas o których pisał wujagimel)

3) Skoro nie ma szans na zmiany, to zostałbym przy tym co jest. Ostatecznie to charakterystyczny rys tych bitew.
ostatnio edytowane: 2014-04-07 22:48:15
_______
~S88    08.04.2014 @02:27:08
Dorzucę swoje trzy grosze.

WIP-y fajna rzecz i bardzo wartościowa. Daje szanse na zbiorową korektę co jest zawsze wartościowe. Troszeczkę z kolei brakuje mi rozrysowywania postaci/itemów i umieszczania tych elementów na planszach ze skończoną pracą.

Weryfikowanie wiarygodności jest potrzebne tylko w bitwach z nagrodami. Niektóre sytuacje walą szwindlem na kilometr - patrz zakładanie kont pod głosowanie i od razu wysokie ocenianie przeciętnych prac. Limit czasowy istnienia konta jest jakimś półśrodkiem, kwestia weryfikacji aktywności konta również. Co do istnienia prac w galerii kwestia jest wątpliwa bo z jednej strony co kawałek spotykam się z kontami które są aktywne ale same nic nie wystawiają z drugiej strony fajnie jest być ocenianym przez innego twórcę (sam wolę widzieć u oceniającego co sam tworzy). Na pewno musi pozostać kwestia przynależności do grupy. Może dać bufor i nowe osoby w grupie będę kilka dni wisieć w jakimś czyśćcu zanim jego aktywność będzie brana pod uwagę. Może trochę przymknie się drzwi do DCAB, a może tylko zniechęci innych do krętactwa. Albo postraszyć każdego jakąś nowo wykreowaną parafką w regulaminie o możliwości weryfikowania IP. Może kilka półśrodków w ten deseń zniechęci chciwych.

Głosowanie i tak zawsze będzie sporne bo dla jednych najważniejszy jest warsztat dla innych idea a dla jeszcze innych klimat pracy Ciężko jest to wypośrodkować bo jak to było powiedziane wcześniej nawet najlepsza idea nie obroni się bez odpowiedniej oprawy i czytelności. Chyba że każdy będzie głosować po 2x raz za skila (np całymi punktami 1 pkt, 2 pkt, 3 pkt) a raz za idee (połówkami 0,5 pkt, 1 pkt, 1,5 pkt) ale sam do tego nie jestem w pełni przekonany.

A najgorsze jest to że niezależnie od starań i tak co jakiś czas pojawi się ktoś kto będzie się pluć, że to krętactwo jest tutaj i że tworzymy jedno wielkie kółko wzajemnej adoracji, a nagrody będą zawsze magnesem na pazernych. Grunt to zachować trzeźwy umysł w osądach i mieć zdrowy dystans do przybłęd co się pojawiają z czapki i od razu biją pianę.
~Daygon    08.04.2014 @12:43:28
1) Tak - przynajmniej jeden
2) Tak - wydaje mi się, że taki zapis wystarczy
3) Tutaj chyba nie mam nad czym się wypowiadać
_______
amć amć amć i om niom niom
~mykmyk140    10.04.2014 @02:17:03
1 -tak
2 - tak
3 - trzeba zrobić koncept, który zmiażdży konkurencję
~Pedes    17.04.2014 @15:44:05
1. ZDECYDOWANIE. Wydawało mi się, że WIpy są już obowiązkowe bo przecież o feedback to chidzoło, ale to może dlatego, że po długim czasie wracam na Digarta i CABa i mi się myli z innym miejscem...
2. Tak
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt