Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

Handmade
Grupa otwarta

o grupie
Ta grupa została stworzona z myślą o tych, co tworzą własnoręcznie. Biżuteria, rzeźba, haft , rysunek - jest wiele możliwości!

właściciel

handmade
08.09.2008 @23:39:16

~shirin23    08.09.2008 @23:39:16
zauważyłam ostatnio niepokojące zachowanie ludzi w tym (o zgrozo) również digartowiczów...mianowicie problem w tym,że coraz mniej osób zauważa walory i wyjątkowość rzeczy unikatowych - zrobionych własnoręcznie...zdarza się, że nie sama w sobie praca jest oceniana a na przykład zdjęcie danej rzeczy...sprawa ma się podobnie jeśli chodzi o inne dziedziny sztuki jak na przykład malarstwo...nie wiem czy to jest kwestia niezrozumienia czy niedocenienia włożonej pracy ale tego typu wyroby nie cieszą się zbyt dużą popularnością...może rozwój i spopularyzowanie fotografii w jakiś sposób na to wpłynęło...
jakby na to nie patrzeć zdjęcie może zrobić każdy (czasem lepsze czasem gorsze, ale zawsze) ale już z czymś co wymaga nieco więcej talentu bywa róznie...
jak Wy się na to zapatrujecie ? (piszcie o swoich spostrzeżeniach )
~Orant    18.09.2008 @11:56:41
Jeżeli się chce zaprezentować gdzieś swój wybór to trzeba włożyć trochę wysiłku również w jego sposób prezentacji. Piękne obrazy na wystawach też się odpowiednio w ramy oprawia, zdjęcia czy też wydruki się odpowiednio przygotowuje, dlaczego ma być inaczej z biżuterią?
Co za sens zrobić piękne kolczyki po czym robiąc im fatalne zdjęcie zepsuć cały efekt...
^monikalaskowska    18.09.2008 @20:51:23
Zgadzam się z Orant - choć kiedyś też tego nie rozumiałam..... Ale niestety - w tym wypadku zdjęcie to część pracy. Tak jak pisze Orant - co z tego,że zrobisz "wypaśne" kolczyki a walniesz im byle jakie zdjęcie na biurku, poprzepalane i nieostre?? Stracą wszystkie walory.
Więc jak tu doceniać rękodzieło kiedy sami nie potrafimy go przyzwoicie pokazać?? W tym dziale trzeba mieć nie tylko talent do robienia kolczyków, ale i robienia zdjęć- lub mieć kogoś kto te przyzwoite zdjęcia zrobi.
Ale faktem jest też, to że ignorancja i brak umiejętności czytania "coponiektórych" użytkowników sprawia że oceniają tylko i wyłącznie zdjęcie a nie to co jest na zdjęciu

----------------------

Poprawione ;] O matko, po prawie roku . Przepraszam.
ostatnio edytowane: 2009-10-09 20:35:06
~Orant    23.09.2008 @09:54:26
orant, nie ornat.
~Chalina    08.10.2009 @15:02:22
Według mnie kwestia jest bardzo prosta. Albo komentujemy DZIEŁO, albo nie. Krytyka fotografii ma sens jedynie wtedy, gdy nie widać ważnych detali.
_______
Nie oceniam. Sama treść komentarza powinna być wystarczająca.
~TearsOfAnAngel    18.10.2009 @12:09:23
Czasami są takie rzeczy, którym bardzo trudno zrobic dobre zdjęcie. W rzeczywistości wygladaja super, ale jak robimy zdjęcie to juz mnie super. Np. często światło odbija sie od lakieru, albo nie mozemy uchwycić odpowiedniego koloru. Nooo i wtedy niestety trzeba zrezygnowac z dodawania nawet świetnych rzeczy, którym się poświecilo duzo czasu a szkoda. Ale niestety ludzie nie daliby żyć :P
_______
http://www.youtube.com/watch?v=UVuZkDwnwkE
Kings Of Leon "Cold Desert"
~Rava    05.01.2010 @17:34:24
Ja czasem bardzo długo kombinuję, żeby zrobić dobre zdjęcie. Nie tylko z aparatem, ale również w programie. Nie wszystkie zdjęcia sa świetne, bo nie zawsze mam aż tyle czasu studiując dziennie i pracując, ale staram się, by zdjęcie oddawało urok przedmiotu. Tak to już jest, że jeśli chce się pokazać siebie i swoje dzieła w sieci trzeba zaznajomić się z aparatem i podstawowymi technikami fotograficznymi.
Jeśli widze, że zdjęcie jest zrobione "na odwal się" - nie widać z jakich materiałó, nie widać detali, ciężko cokolwiek wychwycić, a do tego opis pracy tak znikomy, że szkoda gadać, to po prostu piszę to, co widzę (a raczej, czego nie dostrzegam).
_______
Pozwól mi być sobą.
wyślij odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!

Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt