Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!


1. O Serwisie

2. Zarządzanie kontem

3. Użytkownicy

4. Prace

5. Forum

6. Newsy

7. Grupy

8. Klex

9. Powiadomienia

10. Digart+

O serwisie

:: Na czym polega idea tej strony i co mi daje rejestracja?
Digart.pl jest dla wszystkich tworzących, tak amatorów jak i profesjonalistów. Każdy może założyć swoje konto i uczestniczyć w internetowej społeczności. Digart.pl jest miejscem, w którym możesz oglądać prace innych i dzięki temu zwiększać swoje umiejętności. Serwis daje Ci szanse pokazania swoich małych i dużych dzieł innym ludziom, którzy tworzą.

:: Kto jest pomysłodawcą Digart.pl?
Pomysłodawcą a zarazem twórcą Digart.pl jest Piotr Kaczor.

:: Kiedy powstał Digart.pl?
Twórca strony rozpoczął prace nad Digart.pl 24 października 2001. Oficjalnie digart.pl wystartował z datą 2 lutego 2002.

:: Skąd mogę pobrać logo digartu?
Piękne logo digart.pl znajduje się TUTAJ.

:: Czy możecie mi udostępnić kod źródłowy?
Przykro nam, ale Digart.pl nie jest serwisem typu OpenSource i jego kod źródłowy nie będzie udostępniany publicznie.

:: Co zrobić gdy na stronie pojawią się błędy?
Zgłosić to moderatorowi lub na forum w dziale "bugi i pomysły". Staraj się jak najlepiej opisać błąd, by łatwiej było postawić ewentualną diagnozę. Przy opisie zwróć uwagę na takie sprawy jak typ przeglądarki, rodzaj łącza internetowego itp.Zarządzanie kontem

:: Jak się zarejestrować?
Aby zarejestrować się na digarcie należy nacisnąć w przycisk w górnej części strony głównej, a następnie postepować zgodnie z opisaną procedurą.

:: Co mi daje rejestracja?
Od momentu założenia konta możesz komentować i oceniać cudze prace według digartowej skali ocen, głosować w ankietach, wypowiadać się na forum, organizować się w grupach czy chociażby pisać newsy. Możesz nawiązać także nowe znajomości i zaczerpnąć rad lub opinii innych użytkowników.

:: Co zrobić, gdy zapomnę hasła do konta?
Po podaniu błędnego hasła przeniesiesz się na stronę, która pozwoli Ci na jego przypomnienie. By hasło do Ciebie wróciło, adres e-mail podany na digart.pl przy rejestracji musi być poprawny.

:: Jak zmienić hasło?
Przejdź do strony swojego "CENTRUM" i kliknij w ikonę w polu "moje konto".

:: Mam problem z zalogowaniem się na stronę. Co robić?
Zobacz czy w przeglądarce internetowej masz włączoną obsługę ciasteczek (cookies). Niekiedy należy usunąć pliki cookies i spróbować zalogować się ponownie.

:: Czy mogę zmienić mój nick?
Jeden niepowtarzalny nick przypisany jest do jednego konta i nie ma możliwości jego zmiany.

:: Co to jest avatar?
Avatar jest to obrazek o wymiarach 50 na 50 pikseli, który można śmiało powiedzieć, że jest twoim logiem. Umieszczany jest wszędzie tam, gdzie się wypowiadasz. Możesz go ustawić przechodząc do "CENTRUM" i wybierając zakładkę "Moje dane".

:: Dodałem nowego avatara, ale nadal jest stary. Co się dzieje?
Wciśnij odpowiedni przycisk w przeglądarce Odśwież lub Refresh. Jeśli to nie pomoże wciśnij jednocześnie CTRL i F5 - spowoduje to przeładowanie każdego elementu strony, w tym i twojego avatara.

:: Dodałem nowe zdjęcie profilowe, lecz nadal pokazuje się stare.
Jak w przypadku avatara należy odświeżyć stronę na której znajduje się Twoje zdjęcie profilowe.

:: Co to jest sygnaturka?
Sygnaturka to podpis pod każdym Twoim komentarzem. Możesz ją stworzyć i edytować w "ustawieniach" - klikając w ikonę w swoim "CENTRUM". Najlepiej, gdyby wielkość sygnaturki nie przekraczała 4 linijek, ponieważ większa ilość jest niezgodna z netykietą i uciążliwa dla innych digartowiczów. Sygnaturka nie powinna zawierać obraźliwych treści. W innym wypadku możliwa jest interwencja moderatorów serwisu.

:: Nie chcę już mieć konta na Digart.pl
Jeżeli Twoja decyzja jest ostateczna i nieodwołalna możesz po prostu się wylogować. Możesz też usunąć wszystkie swoje prace, avatar, zdjęcie profilowe, swoje komentarze oraz wszystko co napisałeś na swojej stronie profilowej. Jeżeli chcesz całkowicie usunąć konto (wraz z nickiem i wszystkimi przejawami Twojej aktywności w serwisie) napisz papierowy list na adres:

Grupa Onet.pl SA
digart.pl
ul. Gabrieli Zapolskiej 44
30-126 Kraków

W treści listu podając swój login, hasło oraz adres e-mail przy pomocy którego zakładałeś konto.
Usunąć konto można również pisząc do Załogi. Aktualna lista członków Załogi znajduje się tutaj


Użytkownicy

:: Co oznaczają poszczególne znaki przy nickach użytkowników?
@ administrator - sprawuje pieczę nad serwisem, opiekuje się załogą moderatorów, realizuje nowe pomysły, nadaje statusy użytkownikom
* moderator - opiekuje się wybranym działem prac i/lub forum, utrzymuje porządek w galerii, segreguje prace, pomaga użytkownikom
! mistrz - wyróżnia się wybitnym poziomem prac
+ przyjaciel Digartu - osoba zasłużona dla serwisu (często były członek załogi)
^ użytkownik aktywny - pomaga serwisowi oraz innym użytkownikom, wypowiada się w sposób kulturalny i konkretny, prezentuje interesujące prace, często odwiedza serwis, organizuje spotkania
~ zwykły użytkownik - każdy użytkownik zaczyna swą przygodę z takim statusem
- użytkownik zablokowany - osoba, której tymczasowo lub bezterminowo ograniczono dostęp do serwisu.

:: Jak mogę zostać moderatorem, aktywnym użytkownikiem bądź przyjacielem Digartu?
Musisz robić dużo dobrego dla Digartu i zostać zauważonym przez załogę DA.

:: Jak mogę kontaktować się z załogą Digart.pl?
Pełny skład załogi znajduje się TUTAJ. Lista moderatorów, którzy w tym momencie są w serwisie znajduje się na Twojej liście przyjaciół oraz w zakładce "użytkownicy"Prace

:: Jak mogę dodać swoją pracę?
Wystarczy nacisnąć na link "dodaj digart", wypełnić kilka pól jak tytuł pracy, kategoria i opis. Następnie wcisnąć "wyślij" i gotowe. Należy pamiętać, że limit dodawanych prac wynosi 1 [słowem: JEDNA] praca na dobę.  Mistrzowie oraz członkowie Załogi mogą dodawać więcej niż jedną pracę dziennie.

:: Mam problem z dodaniem pracy. W czym problem?
Upewnij się, że twoja praca spełnia wszystkie wymogi serwisu. Praca powinna być zapisana w formacie .jpg, .png, .gif lub .txt, a jej waga nie może przekraczać 500KB. Pamiętaj też, że prace graficzne powinny być zapisane w trybie RGB.

:: Co oznacza pasek satysfakcji pod każdym digartem?
Pasek satysfakcji jest średnią wszystkich ocen wystawionych przez użytkowników w komentarzach pod twoim digartem. Satysfakcja służy do wyrażenia tego, jak bardzo dana praca się podoba.

:: Co to jest "Digart Dnia"?
Digart Dnia, nazywany w skrócie DD jest aktualnie wyróżnioną przez załogę DA pracą. Wyróżnienie to polega na wyświetleniu takowej pracy na widocznym miejscu strony tytułowej DA przez ok. 24h. Zasada wyboru DD jest podobna jak w przypadku wyboru ^. Na forum moderatorskim umieszczona zostaje w formie ankiety kandydatura pracy, a cala załoga (administracja + moderatorzy) glosuje, czy dana praca zostanie Digartem Dnia. Przy czym spory wpływ na decyzję załogi ma sama osoba użytkownika, który miałby otrzymać DD [gdyż DD to także duże wyróżnienie dla całej galerii danego użytkownika], a także to, jak dawno temu dany użytkownik posiadał ostatnie DD, jeżeli takowe już miał. W wyborze Digartu Dnia mogą pomagać sami użytkownicy - do zgłaszania propozycji umieszczono specjalny wątek na forum Digartu. Prosimy pamiętać, by nie rozpatrywać DD pod pryzmatem % satysfakcji. DD jest pracą, która zasługuje na wyróżnienie, ze względu na treść, technikę wykonania, niepowtarzalność, podejście do tematu, itp. Oceniając Digart Dnia, nadal oceniamy pracę użytkownika, a nie decyzję moderatorów.

:: Dostałem komunikat, że moja praca została usunięta bądź ukryta. Dlaczego?
Wszystkiego możesz się dowiedzieć w §7 pt. "Usuwanie prac" w Zasadach Korzystania z Digartu.

:: Nie rozumiem powodu usunięcia mojej pracy.
Oto zestaw najczęstszych powodów usunięć lub ukryć słabych prac, wraz z dokładniejszymi objaśnieniami:

- Zdjęcie pasuje do albumu rodzinnego
Oznacza to że jest to zdjęcie, które nie posiada żadnej wartości artystycznej. Jeżeli Twoja praca ma wymiar jedynie albumowej pamiątki, bez zamysłu artystycznego to taka praca nie będzie u nas mile i pozytywnie odbierana. Digart jest serwisem do prezentowania sztuki, a nie członków rodziny, kolegów czy zwierzęcych pupilków.

- Praca o nieciekawej tematyce, brak walorów artystycznych
Praca nie posiada żadnych walorów artystycznych, czego główną przyczyną jest słaby pomysł, ukazany w kompletnie nieciekawy sposób. Pamiętaj, że Twoją pracę będą oglądać setki osób. Zdjęcia robione z nudów, mające na celu jedynie testowanie możliwości aparatu ani nikogo nie zaciekawią ani nie zachęcą do oglądania całej Twojej galerii.

- Praca słaba technicznie
Praca została dodana bez wcześniejszego opanowania techniki użytej do jej utworzenia [przynajmniej na poziomie dostatecznym]. Zaleca się dalsze ćwiczenia i poszerzanie wiedzy na temat medium, które Cię interesuje.

- Brak pomysłu, nieprzemyślane wykonanie
Praca nie przekazuje żadnych głębszych treści, a słaby pomysł [albo jego brak] nie jest rekompensowany techniką wykonania.

- Nieciekawe ujęcie tematu, brak walorów artystycznych.
Mimo, że w pracy zostało poruszone ciekawe zagadnienie, to niestety wykonanie kompletnie popsuło jego odbiór.

- Praca nie przygotowana do prezentacji w sieci
Sposób w jaki ta praca została przeniesiona na nośnik elektroniczny, dyskwalifikuje ją jako digart. Data w rogu zdjęcia, niedbały skan rysunku to mankamenty, które eliminują pracę w KAŻDEJ galerii.

- Zbyt duże wymiary pracy
Twoja praca ma przede wszytkim trafiać do oglądającego. Praca, której rozmiar uniemożliwia jej oglądanie na ekranie monitora nie zatrzyma nikogo na dłużej.

- Zbyt małe wymiary pracy
Praca jest zbyt mała by stwierdzić, czy digartowicz jest jej autorem oraz taka, której mały rozmiar uniemożliwia wygodne jej oglądanie.

:: Czym jest plagiat?
Plagiat, to przypisywanie sobie autorstwa cudzego dzieła (lub jego fragmentów). Kradzież może dotyczyć różnych elementów, np. fabuły, kluczowego pomysłu, itp. Przed plagiatem chroni prawo autorskie oraz kodeks cywilny. (Źródło: Wydawnictwo Fogra) Załoga digart.pl zastrzega sobie prawo do natychmiastowej kasacji prac i konta użytkownika po wykryciu plagiatu.

:: Zgłosiłem prace do usunięcia, bo jest plagiatem. W uzasadnieniu napisałem "Plagiat!!!!", a praca dalej jest na Digarcie! Dlaczego?
Żeby zając się sprawa plagiatu potrzebne są dowody. Jeśli nie podasz linka do oryginału musimy sami go poszukać. Jeśli widzisz skradzioną pracę wrzuconą na Digart oczywiście zgłaszaj to załodze poprzez abuse, ale spróbuj również znaleźć dowody. Przyspieszy to znacznie interwencję moderatorów.

:: Czy mogę korzystać ze zdjęć, które znajdują się na digart.pl w celach komercyjnych lub prywatnych?
Wszystkie prace znajdujące się na digart.pl należą do ich autorów i tylko oni mogą wydać Ci pozwolenie na ich wykorzystanie. Pewną pomocą może być znak "zezwalam na używanie pracy w celach (nie)komercyjnych" wyświetlany pod niektórymi pracami. Autor takiej pracy świadomie udostępnia ją do dalszej obróbki innym użytkownikom. Należy pamiętać, że etykieta nakazuje, by chęć wykorzystania pracy zawsze zakomunikować autorowi.

:: Czemu nie mogę wyłączyć opcji "zezwalam na używanie pracy w celach (nie)komercyjnych"?
Z prostego powodu - ktoś kto mógł legalnie użyć już wcześniej Twojej pracy, teraz mógłby być posądzony o jej kradzież. Zaleca się rozwagę przy wybieraniu tej opcji podczas dodawania digartu, by uniknąć ewentualnych pomyłek i nieporozumień.

:: Wrzuciłem zdjęcie pewnej dziewczyny, ale zniknęło. Dlaczego?
Jeśli modelka/model zgłosi się do nas z informacja, ze nie wyraziła/wyraził zgody na upublicznianie swojego wizerunku zdjęcie zostanie usunięte. Zanim zdecydujesz się uploadowac zdjęcia z jakiejś sesji z udziałem modelki/modela ustal z nim tę kwestię.

:: Wrzuciłam zdjęcie, na którym jestem modelką/modelem. Nie zrobiłam go ale mam pozwolenie autora. Dlaczego moja praca została usunięta?
Jak jest napisane w regulaminie, na Digart wrzucamy jedynie prace własnego autorstwa. Jeśli chcesz pochwalić się zdjęciem Ciebie wykonanym przez kogoś innego możesz umieścić je jako swoje zdjęcie profilowe. Oczywiście postaraj się umieścić w profilu również informację o tym kto to zdjęcie wykonał. Jeśli nawet masz pozwolenie fotografa na publikowanie jego zdjęcia, na którym jesteś modelka nie znaczy to, ze jesteś jego autorka a co za tym idzie nie umieszczaj go w swojej galerii na Digarcie. Namów fotografa by założył sobie konto na Digarcie, by mógł prezentować swoja twórczość oraz zdjęcia, na których jesteś modelką/modelem.

:: Wrzuciłem prace swojej siostry/mamy/cioci/brata/etc. za zgoda autora, więc dlaczego została usunięta?
Jak jest napisane w regulaminie, Digart to miejsce gdzie prezentuje się własną twórczość. Jeśli Twoja mama/koleżanka/ciocia/etc. chce publikować swoje prace na digarcie, zachęć takiego autora do założenia konta. Możesz pomagać w jego obsłudze jeśli autor ma z tym problemy, jednak nie wrzucaj nie swoich prac do swojej galerii.

:: Wrzuciłem obrazek znaleziony w Internecie, bo mi się podoba i chciałem się nim podzielić. Został usunięty, a mi zagrożono banem. Dlaczego?
Jak jest napisane w regulaminie, Digart to miejsce, gdzie prezentuje się własną twórczość artystyczną. Digart nie jest darmowym serwerem do hostingu obrazków, żebyś mógł je mieć zawsze pod ręką. Od tego są darmowe, specjalne serwery do hostingu obrazków.

:: Wrzuciłem na Digart fotomanipulację, przeróbkę grafiki. Usunięto mi ją. Dlaczego?
Najprawdopodobniej nie podałeś linków do grafiki, której użyłeś tworząc swoja prace. Pamiętaj, by to robić. Nie podając linków do oryginałów i materiałów sprawiasz, ze użytkownicy myślą, że jesteś ich autorem - oszukując ich tym samym. Drugim powodem może być to, ze Twoja praca jest tylko w minimalnym stopniu zmienioną pracą innego autora [np. dodane są tylko brushe; zmienione kolory, dodany został tylko napis - wszystko, co wymaga minimalnego nakładu pracy, a daje szybki efekt].

:: Wrzuciłem przerysowaną pracę innego autora. Praca została usunięta, a mi zagrożono banem. Dlaczego?
Kopiowanie innych twórców dla większości początkujących artystów jest świetną metodą nauki rysunku. Jednak takie prace powinny pozostać ćwiczeniami, które prowadzą do stworzenia czegoś własnego. Jeśli jesteś bardzo zadowolony ze swojej kopii i bardzo chcesz się nią pochwalić, to zapytaj autora oryginału, czy możesz to zrobić, a jeśli uzyskasz od niego zgodę, to wystawiając pracę nie zapomnij umieścić w opisie informacji, że jest to kopia pracy i podać informacje o pracy oryginalnej i jej autorze. Najlepiej z linkami. Oczywiście zdobycie zgody nie zawsze jest możliwe (zwłaszcza, gdy ktoś kopiuje obraz słynnego, dawno już nieżyjącego malarza), ale informacja pod pracą jest obowiązkowa.

:: Wrzuciłem na Digart fotorealistyczny portret, ale został on ukryty. Z jakiego powodu?
Najprawdopodobniej nie podałeś linka do zdjęcia, z którego portret rysowałeś portret. Czasami jest to niemożliwe - np. gdy portret tworzony był ze zdjęcia, które posiadasz w formie papierowej. Wtedy postaraj się je zeskanować i wrzucić na któryś darmowy serwer do grafiki, a w opisie pod pracą na Digarcie umieść linka do oryginału. To samo ze zdjęciami, które masz ściągnięte na dysk. Zaoszczędzisz sobie wówczas zarzutów o plagiat i nie przyznawanie się do źródeł. Nie podając źródła wprowadzasz odbiorców Twojej pracy w błąd i narażasz się na interwencję moderatora. Inna sprawa to taka, że powinieneś posiadać zgodę autora zdjęcia na jego użytek.

:: Dlaczego np. w kategoriach 'rysunek' i 'malarstwo' znajdują się prace zrobione na komputerze?
Przy pomocy programów graficznych również można rysować lub malować. Można to robić przy pomocy myszy czy tabletu. Wykonanie obrazu czy rysunku w programie komputerowym to również praca odręczna tyle, ze nie tradycyjna ale już digital painting (ponieważ stworzona została przy pomocy digital media). Żeby narysować coś w programie graficznym wykonuje się ruchy takie same lub zbliżone jak w wypadku posługiwania się ołówkiem czy pędzlem (szczególnie w wypadku tabletu).

:: Wrzuciłem sobie zdjęcie/grafikę do działu 'tapety' z komentarzem 'Wrzućcie sobie na ciemne tło'. Praca wyleciała/została przeniesiona do innego działu. Dlaczego?
Prawidłowe wymiary tapet to:

Norma PC/Mac [4:3]:
640x480, 800x600, 1024x768, 1152x864, 1280x960, 1400x1050, 1600x1200, 2048x1536

Norma PC/Mac [5:4]:
1280x1024

Dual Display:
1280x480, 1440x900, 1560x960, 1680x1050, 2048x768, 3200x1200

Widescreen:
1280x800, 1600x600, 1920x1200, 2304x864, 2560x1024, 4096x1536

Prace niewymiarowe będą usuwane. Skorzystaj z tej rozpiski.

:: Nie podoba mi się poziom galerii, dużo tu słabych prac!
Możesz temu zaradzić pomagając moderacji w oczyszczaniu galerii ze śmieci. Wystarczy tylko kliknąć w ikonkę "Zgłoś do usunięcia" [dalej zwaną "abuse"] pod danym digartem.Forum

:: Jak stworzyc nowy wątek na forum?
Przejdź do właściwej kategorii forum (np. humor i kliknij w przycisk "dodaj nowy wątek" znajdujący się po prawej stronie belki tytułowej.


:: Skąd mam wiedzieć czy ktoś odpisał w moim wątku lub w wątku, w którym się wypowiadałem?
Można obserwować każdy wątek zarówno na forum ogólnym jak i na forach grupowych. W polu wypowiedzi zaznacz "Powiadamiaj o nowych odpowiedziach" aby otrzymywac komunikaty o nowych wypowiedziach w interesujących Cię wątkach.

:: Dlaczego moderator grozi mi banem tylko dlatego, że powiedziałem do kogoś na forum "Ty głupku!"?
Obrażanie innych użytkowników i niekulturalne zachowanie na digart.pl grozi blokadą konta (banem).

:: Dlaczego mój post na forum na temat tego, że usunięto/ukryto moją pracę został zamknięty/usunięty?
Przeczytaj regulamin [szczególnie punkt o nieodwołalności decyzji moderatorów], przemyśl powód usunięcia/ukrycia, jaki otrzymałeś wraz z powiadomieniem o ukryciu/usunięciu pracy. Serwis jest moderowany i zgodziłeś się na to akceptując regulamin. Nie miej teraz do nikogo pretensji.

:: Mój temat na forum został zignorowany przez użytkowników. Dlaczego?
Zakładając temat na forum postaraj się by jego tytuł jak najlepiej opisywał, o co Ci chodzi. Tematy typu "Pomocy!!!", "Czy ktoś wie?", "Takie pytanie", "Pytanie" itd. itp. nie pomagają w niczym, a robią tylko niepotrzebny bałagan na forum. Postaraj się tez dobrze wybrać kategorię - wówczas zainteresowanym będzie łatwo odnaleźć Twój temat.

:: Mój temat na forum został zamknięty przez moderatora. Dlaczego?
Jeżeli moderator nie napisał powodu w środku tematu, to przyczyną zapewne było to, że temat był już poruszany na forum lub wątek był kompletnie niezrozumiały z powodów językowych. Zanim coś napiszesz sprawdź (najlepiej kilka razy) czy temat nie był już poruszany. Przystępując już do pisania zastanów się, czy aby to co piszesz, jest sensowne i na temat. Nie raź błędami ortograficznymi i formułuj swoje zdania po polsku, bo to, co i jak piszesz świadczy tylko i wyłącznie o Tobie.

:: Chciałem dowiedzieć się czegoś na temat aparatu/tabletu/oprogramowania, a mimo tego mój temat został usuniety. Dlaczego?
Przed dodaniem nowego wątku na forum sprawdź za pomocą naszej wyszukiwarki czy taki temat już istnieje.Newsy

:: Co to są newsy?
News to informacja dodawana przez użytkownika mająca na celu informowanie innych o jakimś wydarzeniu artystycznym, spotkaniu użytkowników czy nowym aparacie/oprogramowaniu graficznym. Newsy wyświetlają się na głównej stronie serwisu przez co docierają do bardzo dużej grupy odwiedzających.

:: Jak dodać nowy news?
Aby dodać news naciśnij link: "dodaj news". Pamiętaj, że musi być to TWÓJ news lub musisz mieć pozwolenie swojego źródła na jego publikację.

:: Mój news nie został zaakceptowany. Dlaczego?
News to nie blog ani centrum powitań. Jest to informacja wyświetlająca się na głównej stronie, która w założeniu powinna zainteresować sporą grupę ludzi. Zwracaj uwagę na to czy twój news zawiera wszystkie niezbędne informacje, źródło pochodzenia oraz czy jest poprawie napisany ortograficznie i stylistycznie.

:: Chcę dotrzeć z newsem tylko do określonej grupy odbiorców. Jak to zrobic?
Poza newsami wyświetlanymi na stronie głównej serwisu możesz dodawać newsy grupowe. Dołącz do grupy swojego miasta (lub stwórz własną jeśli takiej jeszcze nie ma) aby otrzymywać i publikowac informacje o wydarzeniach z Twojej okolicy.Grupy

:: Co to są grupy i do czego służą?
Na Digart.pl grupa jest związkiem użytkowników, których łączy jakieś wspólne zainteresowanie. Każda grupa ma swojego właściciela, moderatorów i zwykłych członków. Do każdej grupy można przypisać avatar, grafikę, galerię, newsy, forum oraz kanał klexa. Do każdej grupy można też przypisać własne galerie oraz filmy wideo.

:: Jak mogę dołączyć do grupy?
Mamy dwa rodzaje grup: otwarte i zamknięte. Do grupy otwartej może dołączyć każdy, kto ma na to ochotę i automatycznie staje się równoprawnym jej członkiem. Dołączenie do grupy zamkniętej wymaga wcześniejszej akceptacji jej założyciela.

:: Zalała mnie kolosalna ilość powiadomieńz grup do których należę. Co robic?!
W każdej z setek grup codziennie dzieją się dziesiątki rzeczy. Możesz dostosować otrzymywane powiadomienia indywidualnie dla każdej grupy do której należysz. Przejdź do wybranej grupy, kliknij w ikonę "Opcje powiadomień" znajdującą sięw belce grupy, a następnie wybierz typ zdarzeń o których będziesz informowany w przyszłości.

:: Czy mogę stworzyć własną grupę?
Oczywiście. Każdy z użytkowników może założyć do 4 swoich grup. Pamiętaj jednak, że ktoś już mógł założyć grupę o tej samej tematyce. Jeżeli taka grupa już istnieje i podoba Ci się jej funkcjonowanie lepiej do niej dołączyć zamiast zakładać swoją.

:: Przestało mi sie podobać w grupie do której należę. Co robić?
Nic prostszego. Wystarczy kliknąć w przycisk "wypisz się z grupy".

:: Moja grupa/grupa do której należę została rozwiązana. Dlaczego?
Tematyka grup może być różnorodna i niekoniecznie musi bezpośrednio odwoływać się do zagadnień związanych ze sztuką. Jednakże grupa, której funkcjonowanie nie ma związku ze sztuką może zostać w każdej chwili rozwiązana. Przestrzegamy przed zakładaniem grup mających na celu atakowanie użytkowników, szerzenie treści zakazanych prawnie (pornografia, nazizm, rasizm) lub takich, które w inny sposób stoją w sprzeczności z profilem serwisu Digart.pl.

:: Kim są właściciele i moderatorzy grup?
Każda grupa ma swojego właściciela czyli osobę, która grupę stworzyła. Właściciel grupy może mianować moderatorów grupy spośród jej członków. Właściciele oraz moderatorzy grup mogą edytować opis, grafikę i avatar grupy, akceptować nowych członków w grupach zamkniętych, dodawać newsy grupowe, moderować forum i galerię grupy oraz wysyłać wiadomości prywatne do wszystkich jej członków.Klex

:: Czym jest Klex i do czego służy?
Jest to kanał komunikacji służący do rozmów na żywo z innymi użytkownikami Digart.pl. Poza głównymi kanałami Klexa możesz rozmawiać na kanałach grupowych lub indywidualnie z poszczególnymi użytkownikami.

:: Ktoś obraża mnie na Kleksie. Co robić?
Zgłoś tą sprawę do moderatora. Obrażanie, przeklinanie, spamowanie oraz wszelkie inne działania sprzeczne z netykietą są traktowane tak samo w każdej części naszego serwisu.

:: Co to są klimaty?
Do każdej swojej wypowiedzi na Kleksie możesz dobrac odpowiedni obrazek tła - tzw. klimat. Po najechaniu na swoje pole wypowiedzi możesz wybrać jeden z dostępnych domyślnie klimatów lub stworzyć własny klikając w ikonę spinacza i wybierając obrazek z dysku. Jeśli uznasz, że klimaty są dla Ciebie zbyt krzykliwe możesz przejść do ustawień Kleksa i wyłączyć ich wyświetlanie.

:: Co to jest Top lista?
Każda wypowiedź na Kleksie może być oceniona. Im śmieszniejsza, ciekawsza lub w inny sposób wartościowa wypowiedź tym więcej pozytywnych ocen może zebrać.

:: Jak rozmawiać na Kleksie?
Możesz po prostu wrzucić nowy wątek pisząc coś w swoim polu wypowiedzi lub odpowiedzieć publicznie innemu użytkownikowi. W tym celu najedź myszką na interesującą Cię kartę i kliknij "Odpowiedz". Twoja odpowiedź zostanie oznaczona strzałeczką, a przy wypowiedzi głównej pojawi się dymek z liczbą odpowiedzi. Klikając w kartę wypowiedzi możesz wejść do wewnątrz wątku, możesz obserwować odpowiedzi do tej karty, szepnąć i rozpocząć prywatną rozmowę lub przejść do profilu autora wypowiedzi.

:: Jestem w jakiejś rozmowie i nie wiem jak wrócić do głównego pokoju.
Kliknij w nazwę kanału, np. /digart.pl/ aby wrócić do głównego okna rozmowy.Powiadomienia

:: Czym są digartowe powiadomienia?
Powiadomienia na digarcie zostały podzielone na kilka kategorii, a każdą z nich reprezentuje ikona znajdująca się obok Twojego avatara. O nowych powiadomieniach zostaniesz poinformowany poprzez dymek (nad odpowiednią ikoną) z liczbą reprezentującą ilośc nowych zdarzeń tego typu.

:: Co oznaczają poszczególne ikonki powiadomień i kolory dymków?
Pierwsza ikona (czerwony dymek) informuje o nowych komentarzach do Twoich prac, nowych komentarzach w Twoim profilu, dodaniu Twojej pracy do ulubionych, ukryciu lub usunięciu pracy oraz wszystkich innych zdarzeniach dotyczących Ciebie bezpośrednio. Po kliknięciu w "moje powiadomienia" zostaniesz przeniesiony do zakładki CENTRUM, gdzie znajdziesz więcej powiadomień tego typu. W tym samym miejscu możesz wybrać typy powiadomień, które chcesz otrzymywać w przyszłości.
Druga ikona (pomarańczowy dymek) informuje o zdarzeniach z grup do których należysz oraz o nowych komentarzach pod obserwowanymi przez Ciebie pracami. Pamiętaj, że te powiadomienia możesz ustawiać indywidualnie w każdej grupie. Po kliknięciu w "pozostałe powiadomienia" zostaniesz przeniesiony do zakładki CENTRUM, gdzie znajdziesz więcej powiadomień tego typu.
Trzecia ikona (niebieski dymek) informuje o nowych wiadomościach prywatnych wysłanych do Ciebie przez innych użytkowników. Te powiadomienia będą widoczne dopóki nie przeczytasz wiadomości. Po kliknięciu w "wiadomości prywatne" zostaniesz przeniesiony do skrzynki odbiorczej wiadomości, gdzie znajdziesz więcej wiadomości prywatnych.
Czwarta ikona (zielony dymek) informuje o nowych pracach dodanych przez użytkowników, których obserwujesz. Po kliknięciu w "nowe digarty obserwowanych..." zostaniesz przeniesiony do strony obserwowanych.Digart+

:: Czym jest Digart+ ?
Uwaga! Usługa Digart+ jest nieaktywna od 30.11.2014 © 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt