Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
Japońska Restauracja
!minh | projekty / wnętrza

Ponieważ zarówno akwarela jak i fotografia traktuję jako swoje hobby, zdecydowałem więc że będę tutaj wzucał też swoje projektasy.

http://www.digart.pl/praca/1459750/Restauracja_Model.html Zanim skomentujecie pracę proszę o obejrzenie zdjęcia orginalnej planszy podczas wystawy wraz z 1,5 metrowym bambusem oraz zdjęcie ręcznie wykonanego modelu.

Jest to projekt z IV semestru na WAPW prezentujący wnętrze japońskiej restauracji.

Plansza w orginale: 100x210cm + 1,5 metrowy, sztuczny bambus którego oczywiście nie da się pokazać w formie cyfrowej (można zobaczyć na zdjęciu w powyższym linku).


Trochę opisu:

Sztuka kaligrafii od 4000 lat jest częścią kultury japońskiej, odznacza się ona niesamowitą prostotą i elegancją a przy tym zachowuje orginalny styl i charakter kraju kwitnącej wiśni. Kaligrafia jest niezwykłą dziedziną sztuki, skupia w sobie osobowość i siłę artysty, jego odczucia i aktualny nastrój zachowując przy tym swoją kulturową tradycyjność.

W prezentowanym przeze mnie projekcie, chciałem połączyć wnęrze japońskiej restauracji, urządzonej w sposób prosty i elegancki, udekorowanej w typowych dla Japoni barwach jakimi są czern, biel i czerwień, z wystawą japońskiej sztuki kaligrafii.

Krzesła: Krzesła w prezentowanym przeze mnie projekcie mają podwójną funkcję. Drewniane płyty wraz z kopiami dzieł japońskiej sztuki kaligrafii oparte na mobilnej konstrukcji stalowej w postacji złożonej pełnią funkcję ściennej ozdoby, natomiast po rozłożeniu stają sie bardzo eleganckim i nowatorskim mebelkiem.

Stoły: Stoły według mojego projektu wykonane są z wysokiej jakości drewna. Utrzymane w czarnej kolorystyce i wypolerowane na błysk prezentują spokojną i dostojną elegancję.

Lada: Lady wykonane są z czarnego drewna lakierowanego (tak jak w przypadku stołów), dziękui czemu zachowana zostaje stylistyka aranżacji, Dodatkowo kontuar otoczony jest bambusowymi matami podkreślającymi charakter mebla oraz harmonizującymi z pozostałymi elementami wnętrza.

Charakterystyka Projektu: Moja propozycja wnętrza restauracji w Legionowie to statyczna kompozycja oparta na kątach prostych, gdzie drewniane stoły ustawione są rzędami, a prostopadłe do nich po podłodze przebiegają czerwone pasy z grubego polerowanego plastiku, w którym umieszone są naturalne łodygi bambusa. Cała kolorystyka projektu zachowana jest w 3 podstawowych kolorach - czarny, biały i czerwony.

Oświetlenie i bambusy: Do swojego projektu użyłem oświetlenia w postaci lamp neonowych otoczonych szklaną obudową oraz pojedynczych zarówek Philipsa zamontowanych w suficie jak na prezentowanym niżej rzucie. Pasy szyb z lampami neonowymi umieszczone są nad czerwonymi pasami w posadzce aby bardziej uwydatnić umieszczone na nich bambusy.

Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.