Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
...
!nygus | fotografia / reportaż

w weekend wystawa "Somaliland : Niejasna sytuacja" w Tucznie koło Piły na festiwalu MISIETUPODOBA ( http://www.misietupodoba.pl ) Zapraszam, wszystko free wlacznie z polem namiotowym.

Somaliland to kraj który radzi sobie całkiem nieźle, szczególnie na tle sąsiadów takich jak postkomunistyczna Etiopia czy ogarnięta wojną południowa Somalia.
Niestety z powodu międzynarodowej polityki, przyprawionej odpowiednią dozą hipokryzji, strachu i poczucia winy, nie jest on respektowany
przez społeczność międzynarodową jako pełnoprawne państwo. Ani jeden kraj nie odważył się uznać Somalilandu. Wysiłki jego mieszkańców są ignorowane, ich status niejasny.
Prowadzą codzienne życie, handlują, pracują, bawią się w kraju którego nie ma. Mają policję , własny parlament, armię, płacą podatki.
Próbują organizować się jako niezależne społeczeństwo a jednocześnie nie są postrzegani jako takie przez zewnętrzny świat.
Świat, który sam decyduje kogo nazwać bohaterem walki z uciskiem czy apartheidem a kogo terrorystą,
sam też okresla aktualne punkty ostrości, na których skupia swą uwagę. Pewnych miejsc i sytuacji woli nie widzieć, do czasu kiedy dadzą o sobie znać w bolesny sposób.


Więcej z cyklu : http://www.flickr.com/photos/nygus/sets/72157614918276148/Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.