Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
318
!KarolNienartowicz | fotografia / panorama

30.07.2010

Gorgany - słyszy się, że są jednymi z najdzikszych gór Europy. Jest w tym chyba coś z prawdy, choć ostatnio stają się nieco przyjaźniejsze dla górołazów. W ciągu kilku lat wytyczono tam całkiem sporo szlaków, które znacznie ułatwiają wędrówkę. Nie zmienia to jednak faktu, że Gorgany są górami jedynymi w swoim rodzaju, a chodzenie po nich dostarcza wrażeń, których nie znajdziemy w pasmach Polski.
Brak siedzib ludzkich, duże odległości, niemal całkowity brak jakiejkolwiek infrastuktury turystycznej sprawiają, że są to góry bezludne nawet w pogodny letni dzień.

Ten widok był balsamem dla naszych oczu. Przez piewsze 4 dni lało niemal cały czas, co uniemożliwiało chodzenie gdziekolwiek. My jednak przetrzymaliśmy pogodowy niebyt, by na piąty dzień oglądać taką panoramę ukraińskich Karpat. Na ostatnim planie po lewej Czarnohora - najwyższe góry Ukrainy.

Podejście w stronę Sywuli (1836m) - najwyższego szczytu Gorganów. Ukraina.Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.