Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
356
!KarolNienartowicz | fotografia / panorama

1.05.2011

Panorama z Krzyżnej Góry (654m), Góry Sokole, Rudawy Janowickie.


Tego dnia mieliśmy w planach biwak w pewnym niezwykle ciekawym miejscu w Rudawach Janowickich (o którym może innym razem). Jednak by się tam dostać musieliśmy przeciąć Góry Sokole - niezbyt przeze mnie lubiane, jedno z najbardziej popularnych miejsc turystyki masowej i wspinaczkowej w Sudetach. Kiedy już tam byliśmy zdecydowaliśmy się podejść na chwilkę na kulminację tego niewielkiego pasemka.

Widok z Krzyżnej Góry (654m) jest imponujący. Na wysokim skalnym zębie (na którym stoi 7-metrowy krzyż z 1832 roku) urządzono wyniosły punkt widokowy, niczym ptasie gniazdo górujący nad lasem. Z perspektywy lotu można podziwiać Kotlinę Jeleniogórską i otaczjące ją pasma, leżące 250 metrów niżej.
Mimo wolnego dnia i dość późnej jak na góry godziny, byliśmy przez większość czasu na szczycie sami - i to akurat było przyjemne.

Chciałem napisać coś o świeżej, soczystej, majowej zieleni, którą można było widzeć w całej okazałości ze szczytu, ale patrzę za okno na... gęsto padajacy śnieg i może nic więcej już nie napiszę.Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.