Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
niejasna sytuacja
!nygus | fotografia / reportaż

Wystawa w ramach Galerii Bezdomnej w ramach Miesiaca Fotografii w Krakowie. Teren dawnej fabryki "Miraculum" (tuż obok Klubu Fabryka)
Zabłocie 23
Cracow, Poland

(sobota 21.05.2011) o godzinie 19.00 odbędzie się wernisaż z udziałem pomysłodawców Galerii: Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika.

W następnych dniach (tj.: niedziela - piątek) wystawę będzie można oglądać w godzinach 12:00 - 20:00.


Somaliland to kraj który radzi sobie całkiem nieźle, szczególnie na tle sąsiadów takich jak postkomunistyczna Etiopia czy ogarnięta wojną południowa Somalia.
Niestety z powodu międzynarodowej polityki, przyprawionej odpowiednią dozą hipokryzji, strachu i poczucia winy, nie jest on respektowany
przez społeczność międzynarodową jako pełnoprawne państwo. Ani jeden kraj nie odważył się uznać Somalilandu. Wysiłki jego mieszkańców są ignorowane, ich status niejasny.
Prowadzą codzienne życie, handlują, pracują, bawią się w kraju którego nie ma. Mają policję , własny parlament, armię, płacą podatki.
Próbują organizować się jako niezależne społeczeństwo a jednocześnie nie są postrzegani jako takie przez zewnętrzny świat.
Świat, który sam decyduje kogo nazwać bohaterem walki z uciskiem czy apartheidem a kogo terrorystą,
sam też okresla aktualne punkty ostrości, na których skupia swą uwagę. Pewnych miejsc i sytuacji woli nie widzieć, do czasu kiedy dadzą o sobie znać w bolesny sposób.Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.