Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
WŁOŚMIORNICA
!JakkaS | rysunek / concept art

Koncept na COW na CA.org
---


Włośmiornica

THE SUN
01.01.2070
"...Ostatni krzyk mody, przedmiot pożądania każdej ekstrawaganckiej kobiety oraz połowy ludzi w szołbiznesie przejdzie chyba do lamusa po tym jak na sylwestrowym bankiecie wydanym przez Ambasadora Kitto oraz jego małżonkę zrujnował zabawę na pięć minut przed północą&. Gwiazda muzyki pop Meg Raynolds niespodziewającą się niczego podeszła do stołu z owocami morza. Jej peruka-ośmiornica obudziła się (w kontakcie z ciepłem ludzkiego ciała ośmiornice zasypiają) i rzuciła się pałaszować krewetki oraz inne specjały. Panie znajdujące się koło stołu zaczęły na ten widok mdleć bądź wpadać w panikę, sytuację pogorszyła tylko męska część gości, która chwiejnym krokiem pospieszyła ratować swoje partnerki..."

***

Ośmiornice te zostały znalezione w wodach blisko Antarktydy w roku 2069. Prawdopodobnie wcześniej hibernowały pod lodem. Jednakże w wyniku globalnego ocieplenia, które znacznie zredukowało powierzchnię lodu na Antarktydzie naukowcy zaczęli odnajdywać nowe gatunki zwierząt... i to jest właśnie jeden z nich.
... Włośmiornice żyją w zimnych wodach żywiąc się rybami oraz innymi drobnymi organizmami, które mogą znaleźć w swoim środowisku. Całe pokryte są gęstym futrem, które oprócz ciepła pełni też ważną rolę w czasie godów. Samce (zwykle znacznie jaskrawiej ubarwione) wabią samice, kusząc je swym kolorowym futrem. Co ciekawe, rzadko znajduje się dwa podobnie "umaszczone" samce.


Z góry dzięki za wszelkie komentarze :D
Pozdrawiam
Kuba

Ps. Zaczynam nadrabiać zaległościPrzypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.