Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
PASTERZ ŻÓŁWI
!JakkaS | rysunek / concept art

Dla tych, którzy przeczytają opis, rysunek będzie czytelniejszy :D

Moja propozycja na bitwę koncept-artową Link do tematu na forum http://www.digart.pl/forum/temat/261831/CA_Battle__10_-_Pasterz_Zolwi.html

Nie wiem czy się Wam spodoba, bo z tego co widziałem zupełnie inaczej podszedłem do tematu a odmienności (jak nas życie uczy) jest często tępiona, hehe. W każdym bądź razie ja zabawę miałem przednia wymyślając te postaci (kolory, detale, tatuaże) oraz tekst do nich. Wiem, że kolory trochę pstrokate, ale główna postać jest płci żeńskiej a poza tym inspiracją były koniki morskie jak i zwykłe konie.

No to tyle.
Miłego czytania/oglądania
Z góry dzięki za wszelaką Wasza twórczość pod pracą ... znaczy się komentarze

Pozdrawiam
Kuba
--------------------
OPIS:
--------------------

Pasterze Żółwi

Terrapianie zwani też pasterzami żółwi to lud nomadów. Całe ich życie związane jest z żółwiami Toga, które większość swego życie spędzają na wędrówkach między wyspami archipelagu Haa-Pa. Towarzyszą narodzinom tych wodnych istot oraz ich całemu życiu i śmierci. W czasie wędrówki cała społeczność Terrapian podróżuje na grzbietach dorosłych osobników wraz ze swym skromnym dobytkiem. Wyszkolone i oswojone żółwie pomagają Terrapianom w zdobywaniu pożywienia, transportowaniu żywności i dobytku w zamian zyskując opiekę i ochronę. Gdy nowe pokolenie żółwi wykluwa się z jaj i wraca do oceanu wśród młodych Terrapianek zostają wybrani pasterze, którzy będą opiekować się i szkolić młode żółwie. Z Matki na córkę przekazywane są tajniki szkolenia oraz sposoby opieki nad tymi stworzeniami. Ponieważ to właśnie kobiety Terrapian wykazywały zawsze większe zdolności w szkoleniu tych morskich stworzeń z czasem społeczność Terrapian stała się społecznością matriarchalną rządzoną przez trzy lub cztery Matrony, zwykle najstarsze i najbardziej doświadczone kobiety w całym Tarru (klanie).

***

Raz do roku, na szarpanych silnymi prądami rafach niedaleko wyspy Haa-Tori, miejscu spotkań wszystkich Tarru (klany: Kraba, Ośmiornicy, Płaszczki i Żółwia), najdzielniejsze i najzdolniejsze Terrapianki ścigają się w wyścigu Maoka. Zwyciężczyni tego niebezpiecznego, ale i bardzo ważnego wyścigu ma przez jeden dzień zaszczyt dzierżenia laski Oba (symbolu jedności klanów) oraz zasiadania w radzie Ho-Tarru (radzie wszystkich klanów). Może także wybrać sobie męża z pośród wszystkich wolnych Terrapian... jednak rzadko zwyciężczynie korzystają z tego przywileju, gdyż nie jest im spieszno do zamążpójścia.

***

"... Głowa mężczyzny jest jak muszla na lasce Oba. Twarda i pusta. Kobieta jest mądrzejsza od mężczyzny, ale najwięcej swej mądrości musi zużyć na to, by to przed nim ukryć."
Babka Malliki--------------------
PS. Praca z dedykacją dla mojej żonki... za tę mądrość właśnie :D

Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.