Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
364
!KarolNienartowicz | fotografia / panorama

11.08.2011

Końcówka podejścia na Prisojnik (2547m). Alpy Julijskie, Słowenia.
Po prawej stronie od wierzchołka widać Triglav (2864m) - najwyższą górę Słowenii, a tuż obok Razor (2601m). Z lewej strony na dalszym planie to już Alpy austriackie - bliżej Dobratsch (2166 m), a na horyzoncie - pokryty lodowcami, Hochalmspitze (3360m)

Północną ścianą Prisojnika - przez największe w Alpach okno skalne, wiedzie jedna z najpopularniejszych i najtrudniejszych ferrat w tej części gór. Wywieszajacy się kominek i pochyła, zawieszona ponad kilometrową przepaścią rynna skalna, którą trzeba się czołgać, bo zamknięta jest niskim okapem, czy też ośnieżone strome piargi poniżej wspomnianego okna - kilka miejsc rzeczywiście mrozi krew w żyłach - i to mimo dobrej pogody czy suchej skały.

Świeży śnieg to efekt gęstej nocnej śnieżycy, która miała miejsce kilka dni wcześniej. Po opadzie można było obejrzeć efektowny wschód słońca (jeśli komuś chciało się wstawać przed 6), kóry na pewno będzie można zobaczyć za jakiś czas w mojej galerii.Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.