Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
367
!KarolNienartowicz | fotografia / panorama

10.08.2011

Widok z Małej Osojnicy (685m) na jeden z najpiękniejszych klejnotów Słowenii: Blejsko Jezero z malutką - jedyną w kraju, wyspą Otok na środku. Na wyspie znajduje się barokowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na Horyzoncie Karawanki (z najwyższym szczytem Hochstuhl/Stol [2236 m]), a także Alpy Kamnicko-Sawińskie (najbardziej po prawej). Alpy, Słowenia.

Nad Blejskim Jeziorem - u stóp Alp Julijskiech i Karawanków, byliśmy kilkukrotnie, choć dobre światło do fotografowania trafiliśmy tylko za pierwszym razem. Kiedy zmęczyły nas Alpy - jechaliśmy tam pływać. Większość turystów, którzy nad Blejsko przybywają (a jest ich naprawdę mnóstwo) nie zdaje sobie sprawy z istnienia świetnej widokowej skałki na zboczu Osojnicy. Miejsce nie jest jakoś szczególnie czytelnie oznakowane, toteż na szlaku i samym punkcie widokowym pustki. A widoki przepyszne. Kto nie był niech żałuje.

PS. te małe punkciki na jeziorze to łódki


Mój facebuk - aktualności terenowe i więcej zdjeć --> http://www.facebook.com/pages/Karol-Nienartowicz-Mountain-Photography/186769701406986Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.