Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
GOBLINS' SHIT EATER
!JakkaS | rysunek / concept art

Koncept na bitwę na CA.org. (Zajrzyjcie koniecznie do wątku na stronie CA bo pojawiło się sporo fajnych pomysłów..i generalnie świetnych obrazków - link : http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=88962 )
-------------------------------------

Pożeracz Goblińskich Bobków
"... Mistrzu mówić...CZYŚĆ! ...Moja czyścić!"

"Najgorsza rzeczą, jaką może znaleźć w podziemiach bohater, pomijając same potwory, są odchody.....tychże potworów. A najgorszym przykładem paskudztw zostawianych w podziemnych labiryntach są goblińskie kupy.
Przez długi czas był problem, kto ma sprzątać goblińskie klatki jak i korytarze patrolowane przez te paskudztwa, ale jeden z najbardziej chorych umysłów naszych czasów, Potężny F'zzati rozwiązał ten problem tworząc Zjadacza Goblińskuch Bobków, zwanego również Paskudojadem lub po prostu G.....a..nie ważne. To stworzenie nie dość, że sprząta po gobelinach do czysta to wprost uwielbia jeść ich odchody. I to, co dla większości organizmów okazałoby się zabójcze, nasz milusińskich wydala ze swojego organizmu w potężnych pierdnięciach, które raz po raz rozświetlają mroki podziemi."

Pozdrawiam... i przepraszam jeśli czytałeś powyższy tekst z jedzeniem w ustach

Kuba

Ps. Z góry dzięki za wszystkie komentarze-----------------------------------------------------------------------
Tekst uzupełniający by DEDE2 (11.02.2007 @21:47:10)
------

Za "Encyclopedia Galactica vol. XIX":
Paskudojad, własc. gównojad jaskiniowy (fecalofagus minotauri) - stwór z rzędu odchodożernych gromady gównojadów właściwych dochodzący do 3,5 m długości i 500kg wagi. Prawdopodobnie jest obojnakiem - do tej pory nie opisano przypadków rozmnażania płciowego i ewentualnego dymorfizmu płciowego. Zasiedla większość jaskiń zamieszkałych przez gobliny i zyje z nimi w symbiozie żywiąc się ich odchodami. Należy w tym miejscu podkreślić, że odchody goblinów niewiele różnia sie od ich pożywienia, na co zwracało uwage wielu badaczy jaskiń. Mimo groźnego wyglądu paskudojad jest w zasadzie bezbronny, a okresowe erupcje gazu z okolicy odbytowej mają głównie cel odstraszający w stosunku do osobników własnego gatunku. Tym niemniej przypadkowe ukaszenie przez paskudojada może sie skończyć tragicznie z powodu zakażenia. Na szczęście mimo jaskiniowych ciemności rzadko dochodzi do takich przypadków z powodu specyficznej woni otaczającej gównojada w promieniu co najmniej kilkunastu metrów. Wbrew niektórym opiniom nie całe "pożywienie" paskudojada ulega gazyfikacji. Zauważono, że po dłuższym pobycie dużej liczby stworów w jednym miejscu w zagłębieniach pozostawały kałuże lepkiej cieczy o właściwościach zbliżonych do ropy naftowej. Zdaniem niektórych uczonych planowane badania w tym zakresie moga rzucić nowe swiatło na pochodzenie złóż tego surowca oraz często towarzyszącego ropie gazu ziemnego. W ostatnich latach odnotowuje sie istotny spadek pogłowia gównojadów w związku z upowszechnieniem wśród goblinów toalet chemicznych. Wiele instytucji międzynarodowych stara się o wpisanie tego gatunku na listę gatunków zagrożonych i zakaz eksportu toalet chemicznych do miejsc występowania paskudojadów.

Gatunki pokrewne: gównojad kopalniany, gównojad kempingowy (oba prawnie chronione)Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.