Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
427
!KarolNienartowicz | fotografia / panorama

19.07.2012
Otoczenie najwyższego szczytu Gór Dynarskich - Maja e Jezercës (2694 m n.p.m.). Sam szczyt niewidoczny na zdjęciu, bo znajdował się wówczas się za moimi plecami. Góry Przeklęte, Albania.

Wspaniały szlak, wyznakowany na początku lat 2000 przez lokalne kluby wysokogórskie. Droga jest mało uczęszczana, choć jest to jedna z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejsza trasa w Prokletije. Spotkaliśmy tutaj tylko 8 osób (przez 4 dni wędrówki) i to wszystkie jednego dnia.
Samo podejście na wierzchołek Maja e Jezercës nie da się porównać z żadnym szlakiem dostępnym w polskich górach. W Alpach również nie widziałem podobnego miejsca. Kiedy wyjdzie się z zasłanego przez cały rok śniegiem kotła, widocznego na zdjęciu, rozpoczyna się wspinaczka bezpośrednio na górę. Wspinaczka po luźnych blokach skalnych leżących na stromych piaszczystych zboczach. Warto sprawdzić każdy krok dwukrotnie, żeby nie był ostatnim. Kiedy trzeba pokonać takim terenem stromy, zaśnieżony żleb, do głowy przychodzą pomysły, że mogliby rozmontować trochę łańcuchów w Tatrach i przywieźć tutaj. Bo tu nic takiego nie ma. Ale nie wiem czy to problem.


________
Więcej zdjęć na fejsie: http://www.facebook.com/pages/Karol-Nienartowicz-Mountain-Photographer/186769701406986Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.