Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
800
!KarolNienartowicz | fotografia / scenerie

13.08.2014

Mój namiot na lodowcu Mont Mine u stóp Bouquetins, na wys. 3350 m. Alpy Walijskie, Szwajcaria.
Wyprawa Fotograficzna Lyskamm 2014 - Lyskamm Photographic Expedition 2014.

Fotografia wymaga kilku słów opisu, co niniejszym czynię:
To zdjęcie powstało już po zejściu z Lyskamm, podczas drugiego zaplanowanego przeze mnie lodowcowego wypadu, który zwieńczony został sukcesem, czyli osiągnięciem niewysokiego, ale wartego zachodu szczytu Tête Blanche (3724 m). Dlaczego wart był wysiłku pokażę dopiero za jakiś czas.
Nocne przejaśnienie po śnieżycach i prawie 24 godzinnej wichurze było dla nas jak zbawienie, bo utknęliśmy w tym miejscu na dwie noce. Mimo środka lata warunki były bardzo trudne: ponad 30 cm świeżego, kopnego śniegu, który spadł w ciągu ostatniej doby i wyjątkowo niska temperatura nawet jak na stosunkowo przeciętną alpejską wysokość (3350 m) -15 st. O sile mrozu przekonałem się bardzo szybko, bo już tej nocy, w ciagu tylko 4 godzin zamarzły mi na kamień wilgotne buty. Ledwo wcisnąłem w nie stopę, a o porządnym zasznurowaniu to mogłem już w ogóle zapomnieć na długie godziny. Szybko zamarzła mi też woda pitna, więc znów musiałem jeść śnieg. Była to jednak piękna, gwieździsta noc i już po kolorach widać, że zanieczyszczenie światłami jest bardzo niskie.

________
Partnerami wyprawy były firmy:
YETI - producent odzieży i sprzętu puchowego najwyższej jakości;
Marabut- producent wysokiej klasy namiotów turystycznych i ekspedycyjnych.

_________
Więcej na facebooku -> https://www.facebook.com/pages/Karol-Nienartowicz-Mountain-Photographer/186769701406986Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.