Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
W wiosce
!bubug | grafika / ilustracja

"– Może powinniśmy tu zostać na jakiś czas – oznajmił jej Ogar, gdy już minęły dwa tygodnie. Wypił sporo ale, lecz zamiast zasnąć, wpadł tylko w ponury nastrój. – Nie mamy szans dotrzeć do Orlego Gniazda, a w dorzeczu Freyowie z pewnością nadal polują na niedobitków. Wygląda na to, że przydaliby się tu ludzie do walki z tymi klanami. Moglibyśmy trochę wypocząć i może znaleźć jakiś sposób, by wysłać list do twojej ciotki.
Twarz Aryi pociemniała na te słowa. Nie chciała zostawać w wiosce, nie miała też jednak dokąd pójść. Następnego ranka, gdy Ogar poszedł rąbać drzewo i nosić kłody, wlazła z powrotem do łóżka.
Gdy jednak wysoka drewniana palisada została ukończona, starszy wioski dał mu jasno do zrozumienia, że nie ma tu dla nich miejsca.
– Kiedy nadejdzie zima, trudno nam będzie wykarmić samych siebie – wyjaśnił. – A tacy ludzie jak ty... przyciągają do siebie krew."

"Nawałnica Mieczy, tom II - Krew i złoto", G.R.R.M

Ilustracja wykonana na zamówienie dla Laury (Elle).Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.