Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
Trolltunga
!KarolNienartowicz | fotografia / panorama

08.2016

Język Trolla - Trolltunga, Góry Skandynawskie Norwegia. W roli modela moja żona.

Niedawno wróciłem z 45 dniowego wypadu do Norwegii, Szwecji, Finlandii i Krajów Bałtyckich, więc witam Was bardzo serdecznie po dłuższej przerwie.
Odwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc na południu Norwegii, ale chyba największe wrażenie zrobił na mnie słynny Język Trolla. Jest to jedna z największych atrakcji Norwegii, ale z powodu dość długiego szlaku dojściowego (11 km w jedną stronę, w mało przyjemnym terenie) nie ma tu takich tłumów jak na niedalekim pulpicie - Preikestolen. Warto również podkreślić, że koszt parkowania auta w Skjeggedal jest naprawdę bandycki - 200 zł za dobę parkowania.
Ten niesamowity występ skalny, który przyciąga ludzi z całego świata, wart jest jednak każdego przebytego kilometra, bo widoki są przepyszne. Rozlane w dole, otoczone pionowymi ścianami, sztuczne jezioro Ringedalsvatnet przypomina fiord, choć nim nie jest, a panoramę zamyka piękny lodowiec Folgefonna - trzeci największy lodowiec Norwegii. W ciągu dnia ustawiają się tu kolejki, aby zrobić sobie obowiązkową foteczkę na czubeczku języka, ale dzięki sporej odległości tłum nie siedzi tu do głębokiej nocy. Około 17 zrobiło się pusto i zostali wyłącznie ci, którzy przyszli z własnymi namiotami - czyli garstka zapaleńców. Choć pstrykałem tutaj prawie przez 24 godziny, to o 21.30 zobaczyłem prawdziwą magię kiedy zaczął padać deszcz - stopniowo zakrywając zamgleniem kolejne plany. W szarościach i błękitach chyba najbardziej do twarzy temu pełnemu grozy miejscu. Polecam, niesamowity nastrój i cisza!

__________________
Więcej na Facebooku --> http://www.facebook.com/pages/Karol-Nienartowicz-Mountain-Photography/186769701406986Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.