Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
Preikestolen
!KarolNienartowicz | fotografia / panorama

Wieczór na Preikestolen, Fiordy południowo-zachodnie, Norwegia, 08.2016.

To chyba najbardziej niezwykłe ujęcie Preikestolen, jakie mam. Mgła zalewająca fiord całkowicie odrealniła to miejsce!!
Niezwykły skalny pulpit zawieszony 600 m ponad wodami Lysefjordu to słynny Preikestolen - największa atrakcja turystyczna Norwegii. Świadczy o tym liczba turystów, którzy odwiedzają to miejsce. Takich tłumów nie widziałem w górach jak żyję i to pomimo końca sezonu i środkowego dnia tygodnia. Kolejki ustawiające się w długim ogonku do pamiątkowego zdjęcia na skraju urwiska przywołują zupełnie inne wspomnienia niż wycieczka w góry. Dopiero po zachodzie słońca liczba odwiedzających skałę spada do kilkunastu, kilkudziesięciu osób. Z tego względu to miejsce, choć piękne i interesujące, było dla mnie sporym rozczarowaniem, bo ten niesamowity tłok bardzo mnie zmęczył.O ciszy nie mogło być mowy.
Poniższe zdjęcie zrobiłem po zachodzie słońca, kiedy wschodził księżyc w pełni. Na skraju skalnego plateau widać mój zielony namiot zwieńczony polską flagą. Nocowanie na skałach Preikestolen było wyjątkowym przeżyciem, a warunki do fotografowania były przez cały pobyt wspaniałe - przede wszystkim zupełnie inne niż się spodziewałem. Przez cały dzień nie było widać wód Lysefjordu, który wypełniała szczelna pierzyna chmur, ale brak widoków na fiord wynagrodziły inne wspaniałości, o których na pewno wspomnę przy innej okazji.

________________
Zapraszam też na Facebook, gdzie jestem bardziej aktywny --> https://www.facebook.com/KarolNienartowiczMountainPhotographerPrzypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.