Poprzedni digart tego użytkownika Wszystkie digarty tego użytkownika Następny digart tego użytkownika
Sejm old shit
!bullsik | rysunek / ilustracja

Rysowałem sobie na gorąco w nocy z 16. na 17., oglądając w telewizji na żywo to, czego od dawien dawna nie grali.. Stąd rysunek nie jest zbyt wymyślny, i tak musiałem podczyścić w photoshopie, no bo z czym do ludzi - ale przecież nie o to chodziło, bo to wyszło z potrzeby odreagowania. Nigdy nie chciałem rysować nic politycznego, bo za polityką idzie ideologia, a za ideologią rak umysłu. Nie osądzam stron, bo diagnoza i tak jest wciąż ta sama, niezależnie od tego czyja to wina: specyficznie polski brak profesjonalizmu tam, gdzie jest najbardziej potrzebny (w skrócie - wiocha).

Szopka szopką, ale każdy nowy dzien to nowe dzialania wbrew postanowieniom Konstytucji - umowy, która z definicji obowiązuje wszystkich rządzących. To jest ten moment, gdy warto zrobic sobie przerwę w oglądaniu kotów w internecie i przyjrzec się z większą uwagą, bo tempo zdarzeń jest nagle kilkakrotnie większe.

Nie będę wskazywał, kto kłamie, bo bogiem nie jestem. Ale może przy tej skromnej okazji uda mi się przekazać jakąś mini-mądrość i liczyć, że inni będą ją mieli z tyłu głowy. Otóż w ostatnich latach weszliśmy w erę dezinformacji i jako, że na razie nikt nie wymyślił, co z tym fantem zrobić, musimy nauczyć się jak wychwytywać blef.. w takich warunkach kłamstwo najłatwiej poznaje się w momencie, gdy jest wypowiadane. Chwilę później następuje już tylko tuszowanie i dezinformacja, a klamstwo przecisniete przez sito ideologii daje tyle prawd, ile ideologii.

I tak się tylko zastanawiam, że może właśnie w te święta warto by było przestać się czuć niezręcznie wobec własnej rodziny, nie przybierać na siłę miłej postawy, tylko naprawdę porozmawiać - o tym co się dzieje, o planach na wypadek różnych zdarzeń. Wyjaśnić im swoją perspektywę oraz to, że czasem warto się przyznać do tego, że coś się zrobiło źle, bo inaczej tak właśnie się to kończy.

I nie wstydźcie się pytać innych, gdy czegoś nie rozumiecie. Mało kto rozumie, nie ma ludzi rozumiejących wszystko. Każdy posiada fragmentaryczną wiedzę i żeby mieć ją większą, musimy się nią dzielić z innymi. I nie chodzi o to, żeby narzucać swoją wiedzę innym, tylko o to, żeby umieć przyjąć do siebie część wiedzy od innego człowieka.

PS.Tak wiem,nie było mnie tu dwa lata. To nic osobistego, po prostu chwilowo straciłem zainteresowanie "pokazywaniem się".Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora
podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3.